Zachowania kotów- relacje kot-człowiek

Niewielu z nas jest behawiorystami, ale sporo ma koty już bardzo długo, i może uda nam się pomóc w lżejszych przypadkach. W tych trudniejszych pomożemy znaleźć pomoc profesjonalisty.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Re: Skakanie na zasłony

Post autor: yamaha » 10 lut 2018, 15:10

Moze przytnij pazurki, kto wie, moze pomoze :gwizdze: (a na pewno nie zaszkodzi :lol: )
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 10 lut 2018, 17:13

Proszę spróbować skrócić zasłony - podejrzewam, że są do podłogi? To cudowna zabawka dla kota...

Jesli chodzi o meble, rozejrzałabym się, czy jest wystarczająco dużo miejsc do drapania, i czy są w dobrych miejscach. Czy koteczka jest wysterylizowana?
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)
Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 10 lut 2018, 17:36

Mnie się wydaje, że to zależy od kota. Jedne mają takie ciągoty, a inne nie interesują się za bardzo.
Moja koteczka też uwielbiała wieszać się na firance, a robiła to z premedytacją tylko, jak ja byłam w domu i chciała zwrócić uwagę na siebie. Jak mój mąż był z nią sam, to jej nawet do głowy nie przyszło ciągnąć firankę. Ona dobrze wiedziała, że tylko ja zaraz wyskakiwałam i mówiłam, że nie wolno, a ona uciekała przede mną i miała radochę z tego. A najlepiej się zrywało firankę o dwunastej w nocy, jak kładłam się spać :devil: Potem wymyśliłam, żeby firankę przyczepić dodatkowo agrafkami i nie dało się ją już zerwać, to chodziła i burczała pod nosem, bo nie udawało jej się ściągnąć firanki na podłogę i tym samym wyciągnąć mnie z łóżka po nocach :lol:
Mojej łobuzicy niestety już nie ma, teraz mam dwa kocurki i one nie są zainteresowane ani firankami, ani zasłonami a mam je do samej podłogi. Oczywiście lubią wchodzić za zasłonę i wyskakiwać na zabawki, żeby je upolować, ale zasłony na tym jeszcze nie ucierpiały oprócz okłaczenia.
Obawiam się, że Twoja koteczka ciągnie zasłony, żeby zwrócić na siebie Twoją uwagę, a jak raz zobaczy, że Ty na to reagujesz, to jest duża szansa, że sobie to zapamięta i Cię wytresuje, że masz się nią zajmować kiedy chce, bo jak nie to będzie ciągnęła zasłonę :lol: Te inteligentne typy tak mają :mrgreen:
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 10 lut 2018, 17:47

Ja nie reaguję, jestem nietresowalna w tym względzie, a jednak po zmianie firanek z poprzednich na obecne moje wyglądają dramatycznie, są zabawką fenomenalną. Zależy pewnie też od zasłon :lol:
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)
Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 10 lut 2018, 17:52

Ja mam dodatkowe wzory ...tzw koci design ...cóż kotu prawie niczego nie zabraniam...

k0walka

Post autor: k0walka » 10 lut 2018, 20:29

Zasłony są grube do podłogi, a kotka sterylizowana :) myśle, ze moze chce nas juz budzić tym skakaniem i dobrze wie, ze wstanę od razu bo wstaje w sekundzie jak usłyszę skakanie.

Macie racje, moze to robić specjalnie- bo ja od razu reaguje na to.

Ma jeden drapak przymierzam sie do kupienia drugiego. Tamten kupiony był jak była mała moze juz jest za niski, za mały. I ma mało
Miejsca do drapania. Tamten ustawiony w pokoju dziennym przy oknie ale moze zwyczajnie za mała przestrzeń do drapania sie zrobiła . W koncu Brytek małych rozmiarów nie jest :roll:

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Re: Zachowania kotów- relacje kot-człowiek

Post autor: Dorszka » 11 lut 2018, 14:39

Proszę spróbować podwiesić zasłony tak, żeby kończyły się na jakieś 20-30 cm nad podłogą. Jeśli są na żabkach i jest to w ogóle możliwe :)
Obrazek Obrazek obrazek

ODPOWIEDZ