Chrapanie

Pytania i problemy związane ze zdrowiem naszych kotów, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak szczepienia i kastracja
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent

Re: Chrapanie

Post autor: nmin »

Podbijam starocia ;-))

Czy takie lekkie pochrapywanie i świszczenie jest ok? Nie jest jakąś oznaką niedrożnego noska, albo może nadwagi? Powinnam zwrócić na coś uwagę, czy taka już kocia "uroda"? Jakby co, moim zdaniem Eddie nie ma nadwagi, jest duży, ale nie gruby.

Mój mąż jest biedny, bo jak Eddie chrapie, to lecę do Google sprawdzać, czy kotu nic nie jest, a jak on chrapie, to budzę go trącając palcem i z pretensją w głosie każę zmienić pozycję :lol: :oops:
"Pet? Did you just call me a pet? For the record: I'm not a pet, I'm a companion!"

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla »

U nas Misza miała kiedyś epizod "świszczenia" bez żadnych innych objawów ale jej przeszło :)
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ »

Szukałam coś o chrapaniu i okazuje się, że odświeżę wątek dokładnie 3 lata później :D
Mordimuś chrapie jak stary furman. Czasem poświstuje, częściej chrapie... czasem nawet przez film czy muzykę go słychać :lol:
Kaliska tylko popiskuje jak jej się chyba coś śni...
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Karioka

Post autor: Karioka »

Moja świętej pamięci Kocica chrapała latami.
Ale nic jej nie było. Więc może tak czasem jest?

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Chrapanie to bardzo często problem z podniebieniem miękkim (jak u ludzi zresztą), ale niewielu lekarzy potrafi to sprawdzić czy temu zaradzić. Wydaje mi się, że dopóki to kota nie wybudza, to chyba mu nie przeszkadza za bardzo, ale tego nikt z nas nie wie ta naprawdę :( Inną przyczyną mogą być polipy w nosie, tutaj też ciężko kotu pomóc, ale wtedy słyszymy też pochrapywanie, posapywanie w ciągu dnia.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia »

Ale jak tu spać z takim jegomościem? :rotfl:
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie/Health”