Moja Gruzja ჩემი საქართველო

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Re: Moja Gruzja ჩემი საქართველო

Post autor: MoniQ » 29 mar 2015, 18:27

cheshire pisze: Bo my właśnie zaklepalismy bilety na kilkudniowy wypad w maju do Gruzji - same bilety w dwie strony wyszły tylko niewile ponad 200 na osobę - udało nam się <mrgreen>
Super :) Dobra cena, a skąd wylot?
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Awatar użytkownika
cheshire

Post autor: cheshire » 29 mar 2015, 18:33

MoniQ pisze:
cheshire pisze: Bo my właśnie zaklepalismy bilety na kilkudniowy wypad w maju do Gruzji - same bilety w dwie strony wyszły tylko niewile ponad 200 na osobę - udało nam się <mrgreen>
Super :) Dobra cena, a skąd wylot?
Z Katowic Wizz Air :-) Sprawa świeża, jeszcze chyba są bilety, więc jak się zastanawiacie, to sprawdżcie ;)
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Ekaterina

Post autor: Ekaterina » 04 maja 2015, 13:16

koniecznie Tbilisi,właściwie wszystko warte obejrzenia :)
Gdzie spicie/?
obrazekobrazekobrazek

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek » 09 cze 2015, 19:27

cheshire, jak było?
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
cheshire

Post autor: cheshire » 26 cze 2015, 19:40

No to mam zaległości forumowe...
A wlaśnie dziś wspominałam, bo to dokładnie miesiąc minął <mrgreen>
Byłooo super, ale za krótko!!!
Zwiedziliśmy po kolei:
Ureki i plaża z magnetycznym piaskiem - chyba bardzo magnetyczny bo syf z całego morza czarnego przyciągnął <mrgreen>
Batumi - fajny wakacyjny kurort, jak ktoś lubi klimaty typu plaża, morze i imprezy wieczorem to polecam. Spoko miejscówki są, super deptak, fontanna gdzie codziennie o 19.00 leci darmowy bimer (byliśmy spóźnienie niestety 15 min ;-( )
Sarpi - na granicy z Turcją
Gori - domowe wino na zamku na wzgorzu nad miastem oraz muzeum Stalina, pociąg, dom ojca
Skalne miasto Uplisciche - baaardzo mi się podobało - duże, sporo chodzenia i wspinanania, nie ma wytyczonych tras i można chodzic, gdzie się chce plus było mnóstwo pięknych jaszczurek
Borjomi i źródła - średnio smaczna woda, ale zdrowa i dobra na kaca <gwiżdże>
Kutaisi
Jaskinia Prometeusza - piękna naprawdę, warto się wybrać dodatkowo na spływ łódką korytami rzecznymi w jaskini
A Tibilisi nie odwiedziliśmy - za mało czasu, bo wbrew pozorom byliśmy tylko 4 pełne dni ;-))
jedzenie pyyyyycha, wino pycha, klimat nie ziemski - Polska 40 lat temu :-> Przemieszczaliśmy się oczywiscie tylko marszrutkami (takie busiki małe). A i jak ktoś chce jechać to koniecznie trzeba się nauczyć podstawowych zwrotów po rosyjsku. Mało kto mówi po angielsku, a np. gruziński alfabet jest kompletnie inny - podobno to jeden z najstrszych alfabetów - nie da się odczytać nawet gdzie auobus jedzie, więc wszystkich pytaliśmy po rosyjsku - każdy chętnie odpowiadał i pomagał.
Polecam wyjazd do Gruzji, ale od razu mówię, że to nie dla tych, którzy oczekują wczasowych luksusów - to jest inny świat :-)
obrazek obrazek

ODPOWIEDZ