Zwiedzamy Polskę - Namysłów

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
ladyhawke

Zwiedzamy Polskę - Namysłów

Post autor: ladyhawke » 25 kwie 2015, 21:13

Jak wiadomo, tak sobie czasem jeżdżę po Dolnym Śląsku :)

Pewnie mało kto wie, że Namysłów leży na Dolnym Śląsku...
Chodzi tu o granicę historycznego Dolnego Śląska ( nie województwa) wyznaczaną przez dolinę Stobrawy.
Miasteczko urzekło mnie swoim klimatem, jak w małych czeskich miasteczkach (tylko knajpek mniej).
Zachowane (lub odbudowane) mury obronne, naprawdę długie odcinki - w Wieluniu mamy ubogie fragmenty.
Jest też zamek krzyżacki z XIV w. - bardzo ciekawy kształt, ale nie można go zwiedzać, bo znajduje się na terenie browaru.
Ciekawy jest też układ miasta (znaczy centrum) - taki wrzecionowaty (coś podobnego jest w Wieluniu).

Dworzec kolejowy
Obrazek

Obrazek

Widok z przejścia nadziemnego w stronę Rynku.
Obrazek

Tu poszłam zjeść - Restauracja Ratuszowa. Dobra pizza, szkoda tylko, że w ofercie piw sam Żywiec. W końcu taaaki wielki browar w mieście.
Obrazek

Dochodzę do browaru :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ratusz
Obrazek

Baszta Krakowska (chyba można na nią wejść, ale nie jestem pewna)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomnik Jana Skaly (kimkolwiek był :) )
Obrazek
obrazek

Norwegia w wątku Bliżej Świata

Awatar użytkownika
PyzowePany
Agilisowy Rezydent

Re: Zwiedzamy Polskę - Namysłów

Post autor: PyzowePany » 26 kwie 2015, 12:33

Piękne miasteczko :ok: tylko pustawo coś :-) :-) i powiem szczerze, że kojarzyło mi się lokalizacją gdzieś pod Warszawą <oops> <oops>
Chyba warte poświęcenia soboty albo niedzieli na wycieczkę :-) ?
Musisz mieć super pracę, że zwiedzasz Dolny Śląsk i nie tylko i jeszcze masz czas świetne zdjęcia zrobić :ok:
Pyza i Elmo
Obrazek Obrazek
U&K :)

Awatar użytkownika
ladyhawke

Post autor: ladyhawke » 26 kwie 2015, 18:39

Pustawo, bo czekałam, aż ludzie z kadru "wylezą" <mrgreen> Poza tym była 16-17, trochę ludzi siedziało w ogródku przy ratuszu.
Wydaje mi się, że to bardziej wycieczka na 4h niż na cały dzień. Na cały dzień to bardziej nadaje się Trzebnica.
Albo wyjazd do Andrzejówki i wejście na Waligórę <mrgreen>
Bilet do Namysłowa to 14,6 z Nadodrza. Pociąg jedzie 1,5 h. Samochodem jeździmy w godzinę 10 min.
Zapomniałam dodać, że koło dworca jest sklep firmowy browaru :)

Ula, praca jak praca :) Ale nie zawsze chce się poświęcić te 2 godziny i pozwiedzać, a do domu wrócić na 19.
Z całego zespołu, to chyba tylko ja mam takie podróżnicze zacięcie. Reszta robi co trzeba i do domu.
obrazek

Awatar użytkownika
PyzowePany
Agilisowy Rezydent

Post autor: PyzowePany » 27 kwie 2015, 11:40

ladyhawke pisze:Pustawo, bo czekałam, aż ludzie z kadru "wylezą" <mrgreen> Poza tym była 16-17, trochę ludzi siedziało w ogródku przy ratuszu.
Wydaje mi się, że to bardziej wycieczka na 4h niż na cały dzień. Na cały dzień to bardziej nadaje się Trzebnica.
Albo wyjazd do Andrzejówki i wejście na Waligórę <mrgreen>
Bilet do Namysłowa to 14,6 z Nadodrza. Pociąg jedzie 1,5 h. Samochodem jeździmy w godzinę 10 min.
Zapomniałam dodać, że koło dworca jest sklep firmowy browaru :)
chyba wylądujemy tam w któryś z dni Majówki, wybierzemy pociąg, co by się każdy solidarnie mógł piwka napić <mrgreen> <mrgreen>

ladyhawke pisze: Ula, praca jak praca :) Ale nie zawsze chce się poświęcić te 2 godziny i pozwiedzać, a do domu wrócić na 19.
Z całego zespołu, to chyba tylko ja mam takie podróżnicze zacięcie. Reszta robi co trzeba i do domu.

Mimo wszystko to duża zaleta, że masz taką możliwość rzucenia okiem na coraz to nową okolicę ;-))
Ja w pracy podróżuję i zwiedzam tylko i wyłącznie dzięki zdjęciom, np. Twoim <pokłon> :-) :-)
Pyza i Elmo
Obrazek Obrazek
U&K :)

Awatar użytkownika
ladyhawke

Post autor: ladyhawke » 03 cze 2015, 17:55

Taka ciekawostka:

Po drodze do Namysłowa mijamy takie ruiny w Bierutowie - otóż przed II wojną była tam największa cukrownia w Europie. Po wojnie wszystkie maszyny zaginęły (wywiezione do ZSRR) i cukrownia popadła w ruinę.

Obrazek

Obrazek
obrazek

ODPOWIEDZ