Kraków - co warto zobaczyć i gdzie warto zjeść

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Re: Jak sie gdzies przychodzi, to trzeba powiedziec DZIEN DO

Post autor: yamaha » 04 maja 2016, 08:15

Aga L. pisze:Zrobiłam dziś mały rekonesans na rowerze i okazuje się, że pod Wawelem nie ma już najładniejszej barki :-| W tej sytuacji rekomenduję odwiedzenie barek koło kładki Bernatka, jeśli najdzie Was ochota na jakąś odmianę od stałego lądu. Z restauracji z kuchnią polską mogę jeszcze zasugerować Jaremę - niedaleko Barbakanu czyli samo centrum Krakowa. Przy okazji możecie wstąpić na Stary Kleparz, jest tuż obok. To chyba najfajniejszy plac targowy w Krakowie, duży wybór owoców, warzyw, serów, wędlin, lokalnych i bardziej egzotycznych wyrobów, warto choćby rzucić okiem ale na pewno się na coś skusicie :-) Z fajniejszych knajp to jeszcze restauracja w dość ekskluzywnym hotelu Starym na ul.Szczepańskiej - mają taras z widokiem na Rynek a już creme de la creme to restauracja w Copernicusie na wcześniej wzmiankowanej ul. Kanoniczej ale tam to już z grubym portfelem trzeba iść :-///// Z innych poleceń : restauracja Pod Aniołami na Grodzkiej czy Pod Baranem na ul. Gertudy 21 (tuż obok Wawelu). Zajrzyjcie do kilku kawiarni na Brackiej, poszukajcie Zaułku Niewiernego Tomasza (w samym centrum, warto bo to uroczy zakątek), na Kazimierzu wstąpcie do Mleczarni - stacjonarnej lub do ogródka, najładniejszego na Kazimierzu, do Alchemii, do Singera, to wszystko stare, kultowe kawiarnie o specyficznym klimacie. Na Szerokiej dużo restauracji z kuchnią żydowską. A recenzji kulinarnych możesz szukać np. na portalu Gastronauci, z grubsza można kierować się ich ocenami. Mam nadzieję, że się Wam spodoba nasze małe miasteczko <mrgreen>
<pokłon> <pokłon> <pokłon> <pokłon>
Zapomnialam Ci tylko napisac, ze my nie planujemy pobytu na miesiac :haha:
Tyle radzisz, ze chyba musielibysmy nasze 2 dni spedzic tylko w kawiarniach/restauracjach :haha:
BARDZO DZIEKUJE, Agus, na pewno skorzystamy ! <pokłon> <pokłon> <pokłon>

(do hotelu Starego i Copernicus'a raczej nie zajrze, nie wiem dlaczego, od zawsze nie lubie restauracji "w hotelu" :-///// No i z tym grubuym portfelem tez niekoniecznie <lol> I jeszcze... w takich restauracjach to czlowiek ze 3 godziny siedzi na obiedzie.... to dobry pomysl gdyby lalo jak z cebra.... <lol> Ale jesli pogoda bedzie OK, to raczej zwiedzanie i spacery nas interesuja niz posadzic doopsko na pare godzin w restauracji ;-)) )
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Re: Kraków - co warto zobaczyć i gdzie warto zjeść

Post autor: MoniQ » 04 maja 2016, 08:20

Nie wiem czy francuskie podniebienia lubią taką kuchnię, ale pod Wawelem uwielbiam knajpę która się nazywa właśnie "Pod Wawelem" :D Jest gwarnie, wesoło, tak swojsko :)

http://www.podwawelem.eu/
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 04 maja 2016, 08:27

<pokłon> <pokłon> Wyglada faktycznie SUPER !
(no dobra, na mule i ostrygi w czwartek sie nie skusimy <lol> Chociaz jak znam tescia, moglby sie chciec skusic i sprobowac, czy przypadkiem nie lepsze niz u nas <strach> To by byl dopiero skandal <rotfl> )

Obrazek
Zglodnialam <lol> <lol> <lol>
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 04 maja 2016, 08:34

MoniQ pisze:Nie wiem czy francuskie podniebienia lubią taką kuchnię, ale pod Wawelem uwielbiam knajpę która się nazywa właśnie "Pod Wawelem" :D Jest gwarnie, wesoło, tak swojsko :)

http://www.podwawelem.eu/
Czytam opinie Francuzow : baaardzo im sie podoba, tylko pisza, ze 1 porcja to nakarmi tak ze 4 osoby :haha: :haha: :haha:

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ » 04 maja 2016, 08:36

Tam często też jest muzyka na żywo, na zakończenie posiłku wiśnióweczka od firmy, a w toalecie z głośników lecą kawały, no uwielbiam tę knajpę :)
Też zgłodniałam na samo wspomnienie bigosu w chlebie...... <roll>
yamaha pisze: Czytam opinie Francuzow : baaardzo im sie podoba, tylko pisza, ze 1 porcja to nakarmi tak ze 4 osoby :haha: :haha: :haha:
Tak, porcje są tam naprawdę ogromne...

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 04 maja 2016, 08:39

Do tego jeszcze wyglada na to, ze rzut beretem od naszego lokum.... (bedziemy Na Groblach) <pokłon> <pokłon> <pokłon>
I ceny zupelnie przystepne (jak na centrum duzego miasta) ! :ok:
Ide jeszcze popatrzec na wina, jakie maja i chyba juz wiem, gdzie pojdziemy na pierwsza kolacje <lol>

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ » 04 maja 2016, 08:41

yamaha pisze:Do tego jeszcze wyglada na to, ze rzut beretem od naszego lokum.... (bedziemy Na Groblach) <pokłon> <pokłon> <pokłon>
I ceny zupelnie przystepne (jak na centrum duzego miasta) ! :ok:
Ide jeszcze popatrzec na wina, jakie maja i chyba juz wiem, gdzie pojdziemy na pierwsza kolacje <lol>
Jeśli tak, to postaraj się zarezerwować stolik wcześniej, bo tam naprawdę tłumy są. My zawsze z biegu idziemy, ale 2 osoby łatwiej gdzieś posadzić niż 4....

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 04 maja 2016, 08:43

<strach> Ale ze nawet w srode wieczorem beda tam tlumy, myslisz ? <strach>
(tylko z drugiej strony, jesli to takie wielkie porcje, to chyba raczej lepiej isc w poludnie niz wieczorem....)

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ » 04 maja 2016, 08:51

yamaha pisze:<strach> Ale ze nawet w srode wieczorem beda tam tlumy, myslisz ? <strach>
To jest Kraków, tętni życiem 7/7, ale w sumie zaryzykować też można, tam przy wejściu jest zawsze ktoś kto ogarnia całą salę, więc w najgorszym razie można chwilę zaczekać...

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 04 maja 2016, 08:53

Jak patrze na "przekaski" (talerz wypelniony pierogami albo wielka biala kielbacha <lol>"przekaska" hmmmm... <roll> ) to juz sama nie wiem, czy nas nie wyrzuca, bo za malo zjemy <rotfl> <rotfl> <rotfl>

ODPOWIEDZ