odmiany kolorystyczne nieuznawane jeszcze przez FIFe

panidomu76

odmiany kolorystyczne nieuznawane jeszcze przez FIFe

Post autor: panidomu76 » 22 sie 2013, 15:40

Witam,
proszę o wypowiedź doświadczonych hodowców jakie odmiany kolorystyczne (dokładny EMS) nie są uznawane przez FIFe na wystawach. Chodzi mi o mało popularne odmiany silver i golden w odmianach cieniowany, cętkowany i głównie point.
Dochodzą do mnie informacje że na wystawach WCF jest uznanych więcej odmian, czy to jest prawdą?
Zamierzam przetransferować piękną kotkę wystawowo-hodowlaną z zagranicy ale nie chcę popełnić błędu gdy się okaże, że u nas kolor jest nieuznawany.

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Re: odmiany kolorystyczne nieuznawane jeszcze przez FIFe

Post autor: yamaha » 22 sie 2013, 17:14

Moze prosciej bedzie, jesli podasz kolor kotki, ktora chcesz sprowadzic - wtedy odpowiedz czy TAKI kolor jest uznawany jest latwiejsza ;-))
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

panidomu76

Post autor: panidomu76 » 22 sie 2013, 18:05

Miało to pozostać tajemnicą ale niech tam: BRI ny 25, BRI ny 25 33, BRI ny 11 33 - te mnie interesują najbardziej - niestety zdobycie takiego kota graniczy z z cudem.
Przeglądając ostatnie wystawy nie zauważyłam tych EMS, więc postanowiłam tylko nimi się zainteresować , być może jeszcze tu jest pole do popisu
... zanim Estera czy Kamiko zawładną wszystkimi mniej popularnymi jeszcze kolorami w Polsce :-)

Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Post autor: EsteraR » 22 sie 2013, 18:41

panidomu76 pisze:Miało to pozostać tajemnicą ale niech tam: BRI ny 25, BRI ny 25 33, BRI ny 11 33 - te mnie interesują najbardziej - niestety zdobycie takiego kota graniczy z z cudem.
Przeglądając ostatnie wystawy nie zauważyłam tych EMS, więc postanowiłam tylko nimi się zainteresować , być może jeszcze tu jest pole do popisu
... zanim Estera czy Kamiko zawładną wszystkimi mniej popularnymi jeszcze kolorami w Polsce :-)
Oj nie przesadzajmy <lol> <lol> <lol>

Po pierwsze to ja bym się na Twoim miejscu nie bała tego, że jakiś kolor est nieuznawany przez FIFe, a uznawany jest przez WCF. :) tak naprawdę FIFe jest bardzo popularne u nas w Polsce, za sprawą ludzi, którzy stworzyli u nas FPL - przedstawicielstwo FIFe na Polskę.
Na wschodzie i w większości europejskich krajów FIFe praktycznie nie istnieje :) Jest tam bardzo popularny WCF lub TICA i oczywiście masa klubów niezależnych (Europa zachodnia).

Jeśli chcesz kolor, którego nie ma na wystawach to wystarczy, że kupisz sobie "zwykłego" colourpointa <lol> <lol> bo ich też jak ze świeczką szukać na wystawach <diabeł>

Ale jeśli chcesz zająć się na poważnie hodowlą pięknych bri w rzadkich kolorach to jak najbardziej jestem za <mrgreen>

ny 25 to jak ny 11 - wystarczy, że w rodowodzie będziesz mieć wpisane ny 11 zamiast ny 25 i po sprawie - to jeśli chodzi o FIFe :)

WCF uznaje wszystkie odmiany barwne w pręgowaniu 25.
Jeśli chodzi o pointy - od 2014 roku FIFe również uznawać będzie złote pointy - WCF uznaje je od dawna.
Nie wiem jeszcze jak FIFe ma zamiar rozwiązać problem oznaczania pręgowania u złotych i srebrnych pointów, bo wiadomo, że 21 33, 11 33, 12 33 lub 25 33 to zupełnie inne pręgowanie u złotego, czy srebrne3go pointa i warto je tak właśnie oznaczać, co WCF czyni już od dawna :)

Coraz więcej wystaw WCF jest w Polsce i ja bym się tak nie obawiała przywiezienia kota w rzadkim kolorze, którego nie uznaje FIFe. I tak nie będziesz jeździć z nim więcej niż na 2-3 wystawy w roku w Polsce. Między 2 a 3 wystawą tak czy siak czeka się zagraniczny wyjazd. Więc spokojnie i w WCF tytuły kotu zrobisz <mrgreen>

Co do zawładnięcia kolorami <mrgreen>

Kamiko ma już kotkę ny 21 33 - to Myla, ale Kasia czeka żeby była w formie wystawowej, żeby ją pokazać i zmienić oficjalnie kolor do rodowodów kociąt. Gustaw Kasi niesie złoto, więc pewnie w przyszłym roku Myla i Guciu zafundują nam w PL złote pointy :ok:

Złotka ny 11/12/25 to tak jakby ja już mam u siebie <gwiżdże> w dodatku część moich kotów ns 11/12 i ny 11/12/25 niesie gen pointa a srebra dodatkowo złoto, więc złoty point u mnie to tylko kwestia czasu <lol> bo to kolor, w którym jestem zakochana od 2 lat :D i mało brakowało a w tym roku byłyby u mnie w domu takie dwa (kocurek i kotka), ale sprowadziłam sobie złotka, a nad złotymi pointami będę pracować, albo już za rok jeden do nas dołączy ;) ale w bardzo określonym kolorze i nie będzie to czarny złoty point <gwiżdże>

Jest jeszcze Agatka z hodowli Kocia Charyzma, która właśnie ma u siebie mioty kociaków po złoty czekoladowym poincie... jej kocurek ns 11 niesie gen point i złoto, więc będzie to kolejna hodowla, gdzie złote pointy będą <ok>

Nie zapominajmy o Asi z hodowli Alkione :) Asia ma kocurka złotego, ale nie wiem czy niesie gen point, za to jedna z jej pointek może nieść złoto, więc być może i Asia ten kolor zacznie wprowadzać :)

Nie myśl, że chcę Cię zniechęcić :) wręcz przeciwnie - przyda nam się jeszcze jedna hodowla, która sprowadzi z zagranicy piękne złote pointy i będzie z kim współpracować w tych kolorach :D

Jeśli chodzi o zakup kota złotego, czy złoty point - to bardzo chętnie doradzę Ci hodowle, z których warto ściągnąć takowego kota :)
Ale jeśli ma to być naprawdę piękny kot, z którym możesz wygrać wystawę, to przygotuj się na wydatek 2000-2500 euro.
Ale koty naprawdę powalają na kolana <mrgreen>

Odezwij się do mnie na priv lub na FB
Hodowle złota i złotych pointów, z których warto pościągać koty mam od kilu..nastu miesięcy opanowane w małym paluszku :D
ale ceny od 1700 euro w górę + transport
Hodowla kotów brytyjskich EstiBri*PL
Silver, Golden, Chinchilla, Point, Cameo.
obrazek

Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Kontakt:

Post autor: EsteraR » 22 sie 2013, 18:56

EsteraR pisze: Nie wiem jeszcze jak FIFe ma zamiar rozwiązać problem oznaczania pręgowania u złotych i srebrnych pointów, bo wiadomo, że 21 33, 11 33, 12 33 lub 25 33 to zupełnie inne pręgowanie u złotego, czy srebrne3go pointa i warto je tak właśnie oznaczać, co WCF czyni już od dawna :)
Przepraszam za błąd :D pręgowanie 25 WCF uznaje w kolorach, u pointa pisze się 11 33, 12 33 lub 21 33 - jeśli będziesz mieć w rodowodzie 25 33 to będzie to również nieuznane w WCF - ale na pierwszej wystawie ustalasz kolor na 11 33 i masz po problemie ;)
obrazek

Aga L.
Agilisowy Rezydent

Post autor: Aga L. » 22 sie 2013, 18:59

Taa..Estera nam wszystkim jasno i zwiężle wyjaśniła tajemnice złotek i sreberek. Wpisujcie się, kto zrozumiał, bo ja bez bicia sie przyznaję, że niewiele <lol> Ale koty i tak masz Estro piękne, czy my musimy rozumieć jak działa silnik samochodu,żeby nim jeżdzić? Twoje koty można po protu podziwiać bez wdawania się z skomplikowane (taki eufemizm) sprawy rozróżniania kolorów.

Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Kontakt:

Post autor: EsteraR » 22 sie 2013, 19:04

Aga Ty nie musisz znać tych niuansów <lol> popieram Cię, że nie musimy się znać na budowie silnika, żeby jeździć piękny samochodem <mrgreen>

Przepraszam, że dla niektórych zawiłości kodów EMS w ty co napisałam to czarna magia, ale Panidomu76 chce hodować koty, więc powinna je mieć w małym paluszku <mrgreen> Sądzę, że ona zrozumiała o co mi chodzi :ok:

Gdyby jednak coś było nie jasne, to zapraszam na priv <ok>
obrazek

panidomu76

Post autor: panidomu76 » 22 sie 2013, 21:42

dziękuję za odpowiedzi, Estero sprawdź maila ;-))

Slonick

Post autor: Slonick » 22 sie 2013, 22:30

Jak te zlote centkowane w pregi cos tam cos tam, to sa takie co 4 lapy maja i jedna glowe z przodu, to ja wiem jak to wyglada... :mimbla:

Awatar użytkownika
Kamiko
Hodowca
Hodowla: Mazuria*PL
Kontakt:

Post autor: Kamiko » 23 sie 2013, 11:30

EsteraR pisze: ny 25 to jak ny 11 - wystarczy, że w rodowodzie będziesz mieć wpisane ny 11 zamiast ny 25 i po sprawie - to jeśli chodzi o FIFe :)
To nie rozwiązanie żeby wpisać kotu cieniowanie zamiast ticked , co z rodzącymi się kociętami ? - fałszować im kolor w rodowodzie ?
Nie popieram takich dziwnych posunięć.
W Fife sędziowie też widzą ticked u pointa - dlatego Harley cieszy swoich opiekunów i wiedzie szalone życie kastrata :)

panidomu76 - pręgowanie 25 jest nie uznane w Fife , w WCF nie uznaje się go u pointów, więc jeżeli chcesz mieć takiego kota to kupuj go z całym bagażem i używaj do pracy hodowlanej ale nie nastawiaj się na sukcesy wystawowe - przynajmniej na razie kiedyś 25 tez uznają :)

panidomu76 - gratuluję wyboru - te kolory są zjawiskowe :-D
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-przy-okazji
Zaglądajcie tam , psiaki też przecież kochamy :)

Obrazek

ODPOWIEDZ