Kuchnia wegańska

Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Re: Kuchnia wegańska

Post autor: Luinloth »

Mam urodziny niedługo, może spróbuję :) ja się zawsze staram jakieś w miarę zdrowe ciasto zaserwować (oczywiście dla każdego zdrowe znaczy co innego, ale nigdy nie jest to tradycyjne ciasto z toną cukru, bitą śmietaną i tłustym kremem).
Wczoraj zachciało mi się cannelloni z farszem bolońskim, ale w żadnym z obu Nett (? nie umiem po polsku :lol: ) nie było niemięsa. Zasmuciłaś mnie, że w Lidlu to było tylko raz, bo myślałam, że może nie zawsze, ale przynajmniej co jakiś czas będzie. Kiełbaski węgierskie są na stałe i w weekend zawsze na śniadanko albo kolację jakaś kiełbaska wejdzie :)
No to zrobiłam plan B z takim farszem (zainspirowanym przez internet, ale ostatecznie zamontowanym "na pałę"):
- cebulka szalotka, pokrojona w drobną kosteczkę
- pół kilo boczniaków, pokrojone w paseczki
- dwie paczki tofu, jedna wędzona, druga z bazylią
- paczka szpinaku
Podsmażyliśmy cebulkę, następnie grzybki, sól, pieprz. Jak się usmażyły, to wkruszyłam tam tofu.Z tego co pamiętam, doprawiałam wędzoną papryką, słodką papryką, przyprawą z suszonych pomidorów i czosnkiem, chyba jakieś zioła prowansalskie też się załapały, tradycyjne gotowanie na-winie ;-)) A potem dałam szpinak tylko na chwilę, żeby listki zwiędły, i to już :)
W sumie to prawie wegański obiad, bo nawet beszamel do zalania był na mleku migdałowym, nie chciało mi się specjalnie kupować innego, tylko masło było maślane :mrgreen:
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Post autor: Luinloth »

Widziałam reklamę, że znów będzie niemięso w Lidlu, może warto się na zapas zaopatrzyć :)
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ »

Luinloth pisze:
02 lut 2020, 22:48
Widziałam reklamę, że znów będzie niemięso w Lidlu, może warto się na zapas zaopatrzyć :)
Tak, jutro rano ruszam do Lidla :ok:

Dzisiaj na obiad były pierogi z soczewicą (patent na farsz : skorzystałam z przepisu na pasztet :-D)
A wczoraj znowu zrobiłam tofurnik... Mmm... :)
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dania wegetariańskie”