Kilka pytań od brytyjczykowego laika... ;-)

To dział na pytania i porady związane z tym wszystkim, z czym powinniście się Państwo zapoznać ZANIM zaprosicie kota pod swój dach.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Re: Kot brytyjski jak się okazuje chyba z pseudohodowli

Post autor: Miss_Monroe » 14 kwie 2018, 01:36

Jestem prawie pewna, że kociak nie pochodzi z legalnej hodowli, gdyż żadna porządna i szanująca się hodowla nie wydaje do nowego domu kociaka, który nie ma ukończonych 3 miesięcy. Proszę podać nazwę hodowli. Kot, który nie pochodzi z legalnie działającej hodowli nie jest kotem brytyjskim. Niestety nikt Ci nie odpowie na pytanie jak kotek będzie się rozwijał i jak będzie wyglądał w przyszłości. Polecam wybrać się do weterynarza i sprawdzić stan zdrowia malucha.
Szkoda, że przed zakupem na forum nie zarejestrowałaś się na forum, jest tutaj tyle porządnych i polecanych hodowli :(((( I nawet daleko nie musiałabyś szukać skoro jesteś z Warszawy.

Wątek o tej tematyce posiadamy na forum- przed założeniem nowego wątku proszę skorzystać z wyszukiwarki. Wątki później połączę.
obrazek

Awatar użytkownika
ewelinad

Post autor: ewelinad » 14 kwie 2018, 07:31

Co do wieku kotka, przepraszam, bo dla mnie nadal ma 3 miesiące, we wtorek mina 2 tygodnie jak jest u nas. Został wydany jak skończył 12 tygodni. Hodowla to my pinky of nostalgie. Kotka pokaże gdy tylko rozpracuje te forum i ogarnę jak to zrobić :) pisze z telefonu, może przez komputer będę widzieć więcej. Jak to mówią, mądry człowiek po szkodzie, teraz wiem, ze powinnam najpierw zapytać a później kupić, żałuję ale już teraz nic nie mogę zrobić. Czy słyszeliście o tej hodowli? Ps. Przepraszam, za powielenie tematu, przeglądałam forum, widocznie przeoczyłam coś

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 14 kwie 2018, 08:25

Witaj na forum :kwiatek:
Hodowla zupelnie nic mi nie mowi (co jeszcze nic nie oznacza ;-)) ), ale wpisujac sama nazwe w google :
1) pierwsze na co trafiam to "dziwna sprawa z hodowla" <- nie wiem na jakies podstawie wybralas TE WLASNIE hodowle, ale mnie osobiscie mocno by to zaniepokoilo
2) drugie na co trafiam, to ogloszenie olx..
https://www.olx.pl/oferta/brytyjska-kot ... 356448ee40

Jak byk pisze, nazwa zwiazku ZHK.
ZHK..... nigdzie tego znalezc nie moge :-/////
A nie, przepraszam, pomorski Zwiazek Hodowli Koni, jest :roll:
Tylko jesli nie ma to byc zrebak, to cos mi nie pasuje :-/////

Wybacz, Ewelinko, moj wpis nie ma na celu krytyki, ale w naszych czasach jak sie kupuje lodowke albo suszarke do wlosow to sie rzuca okiem w internet, a co dopiero z zakupem zwierzecia :facepalm:

Co do "zolto/pomaranczowych" oczu : nie wiem jakiej rasy kotka szukalas, ale niebieskie (szare, jesli wolisz ;-)) ) brytyjczyki wlasnie tego koloru oczy maja ;-))
Rodowod ? Jakikolwiek by nie byl ten papierek, ktory Pani ma Ci za 5 miesiecy wydac, nie bij sie specjalnie o niego, bo wartosci bedzie mial tyle co przeterminowany bilet do kina :-?
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
ewelinad

Post autor: ewelinad » 14 kwie 2018, 11:30

Wiem, wiem, głupia jestem, rozumiem i bardzo żałuję, że nie pomyślałam wcześniej, tym bardziej, iż zapłaciliśmy za nią nie mało. To nasze pierwsze kocie, zobaczyłam związek i nie sprawdzając uznałam, iż jest wszystko ok. Partner czytał ten post o dziwnej hodowli ale według niego w tym poście chodziło o zaliczkę co uznał za normalne i rodowód, który koniec końców ktoś tam pisał, że dostał, logiczne wydało się, iż po kastracji/sterylizacji, skoro kotek na kolanka. Oto nasza kotka :) na ostatnim zdjęciu te futerko, każdy mały kotek tak ma? bo na zdjęciach innych kotków różnie to widać
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ewelinad

Post autor: ewelinad » 14 kwie 2018, 11:56

Gdyby nie dało się zobaczyć zdjęcia, to dodałam awatara z kotkiem

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 14 kwie 2018, 12:12

Proszę założyć osobny wątek kotka w dziale „Pokaż Nam swojego kota”. Proszę zapoznać się z instrukcją wklejania zdjęć na forum i wstawić je w osobisty wątek kotka.

Yamaha ma całkowitą rację, ja też nie rozumiem kupowania „kota w worku” w dobie internetu. Gdy człowiek chce kupić telewizor bądź komputer to przegląda w internecie opinie o sprzęcie itp. a gdy przychodzi do kupna żywej istoty to takiej weryfikacji się już nie robi...

Wątek zaraz połączę z istniejącym.
obrazek

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Re: Kilka pytań od brytyjczykowego laika... ;-)

Post autor: jasminka » 18 kwie 2018, 23:27

Kotek jest śliczny :) daj mu czas na to aby rósł i mężniał ,dbaj i kochaj a oboje będziecie szczęśliwi :kotek:
Iza

ODPOWIEDZ