Oczy - zapalenie spojówek, łzawienie, ropiejące oczy

Problemy z oczami -łzawienie, ropiejące oczy, zapalenia spojówek, i inne sprawy związane z kocimi oczami.
WooYeeK

Re: Oczy - zapalenie spojówek, łzawienie, ropiejące oczy

Post autor: WooYeeK » 19 sie 2018, 12:33

Nie mam pojęcia jak przetrzeć oczy Bamoko, ma takie nie za ładne, bo nawet podejść do siebie nie da, jak widzi że mam wacik w ręce to walczy jak o życie. Disney chyba się przyzwyczaił do “grzebania" w oczach, bo kiedyś mu kropiłem na zapalenie spojówek, na początku było ciężko, później już siedział spokojnie i teraz z przecieraniem też bez problemu. A ten drugi to nie wiem :((((
Nie potrafię też go po prostu "chwycić mocno za łeb" żeby się nie ruszał i zrobić to siłą :((((
Dostałby po tym jakiś smakołyk to może z czasem dało by radę, tylko podejść do niego... :kaszana:

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 20 sie 2018, 23:38

Proszę zrobić zdjęcie i pokazać oczy - może jest zapalenie spojówek, które trzeba leczyć, przecieranie wtedy sprawia ból. Oczu w ogóle nie powinno się przecierać, zdrowe oko jest czyste i suche - u brytków mamy niekiedy wzmożone łzawienie przy jedzeniu, ale dotyczy to tylko kącików, które przecieramy, ale nie oko, tylko futerko w kąciku oka. Jeśli całe oko jest wilgotne, trzeba pójść do lekarza. Proszę wstawić zdjęcie kotka, całego pyszczka razem z nosem.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

WooYeeK

Post autor: WooYeeK » 21 sie 2018, 16:34

Już zdjęcia robił nie będę, ale byłem u weta bo mnie strasznie zmartwiły te jego oczy - ropne zapalenie spojówek, antybiotyk w mojej ulubionej formie aplikacji - kropelki 3x dziennie.

No nic, z Disneyem nawet spoko mi poszło nie licząc pierwszego razu, tyle że Disney jest spooooro mniejszy. Oby tu było podobnie 😁 A może mamy na forum jakąś specjalistkę/specjalistę od tych czynności z Bielska-Białej? Będę przyjeżdżał 😜

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 21 sie 2018, 18:06

ńie wiem czy specjaliści ale z 2 letniego doświadczenia wiem ze; trzeba przygotować sobie wcześniej potrzebne akcesoria i z zaskoczenia kotka na rączki wziąć, jeśłi nie lubi zakrapiania potrzebne są 2 osoby my kropimy 2 raz dziennie od 2 lat i przcieramy oczko kilka-kilkanaście razy dzięki temu oczy są zdrowe a kot do czynności przyzwyczajony,jesli macie możliwość kropcie 4 razy.
Iza

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 21 sie 2018, 18:20

Obawiam się, że jeśli jest ropne zapalenie spojówek, o kropienie jedynie 3 razy dziennie tylko taką infekcję zaleczy, a nie wyleczy. Lekarz nie zaaplikował ogólnego antybiotyku?
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

WooYeeK

Post autor: WooYeeK » 21 sie 2018, 19:57

Powiedziała tylko, że to zupełnie inne krople niż te co dostawał wcześniej Disney. To nie może być antybiotyk w formie kropli? Nic innego nie dostał. Teraz już pewien nie jestem, ale chyba mówiła, że to jest antybiotyk.

Na razie mam kropić do piątku. W piątek do kontroli jak oczęta wyglądają i zobaczymy co dalej.

ODPOWIEDZ