Koty a dzieci i noworodki, nowe dziecko i kot

O kotach ogólnie, nie tylko brytyjskich - jak się przygotować, jak sobie radzić z więcej niż jednym, koty a inne zwierzęta w domu, nie licząc dzieci :)
kapustka87

Re: Koty a dzieci i noworodki, nowe dziecko i kot

Post autor: kapustka87 » 31 gru 2017, 11:29

Kochani powiedzcie mi czy po pojawieniu się noworodka jeśli kot przeżywa stres związany z nową sytuacją może go przechodzić bezobjawowo? Mój koteczek oczywiście nie miał pozwolenia żeby się na noworodka kłaść- mógł obok, w trakcie karmienia leżał mi na nogach albo wywalony na plecach na środku pokoju, domagał się więcej czułości ale nie był przeganiany. Nawet jak maluch był na rękach to kot leżał na kolanach.
Piszę o nim w czasie przeszłym, bo od piątku nie ma go z nami, a ja zadręczam się czego nie zauważyłam i co zrobiłam nie tak :( mojemu serduszku zatkała się cewka moczowa, jeszcze tego samego dnia wieczorem, gdy zauważyłam że wchodzi i wychodzi do kuwety leżał brzuchem do góry na korytarzu i nie wyglądał żeby coś było nie tak :( rano wet, dostał antybiotyk i coś przeciwzapalne i kazał czekać do następnego dnia, ale nic się nie polepszylo a kotuś był bardzo slaby. W ciągu 12 godzin znikał mi w oczach. Następnego dnia cewnik, kolejne zastrzyki i tak przez tydzień. Nie udało sie, nie potrafię się z tym pogodzić, codziennie myślę czy to moja wina, codziennie placze i nie dociera do mnie, że go nie ma ;(

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 31 gru 2017, 11:35

Bardzo współczuję :hug:
Kamila
obrazek

Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kasik » 31 gru 2017, 20:01

Bardzo mi przykro, współczuję utraty przyjaciela :hug: :serce:
Nie wiem, czy można było zrobić coś więcej, nie obwiniaj się, podjeliscie leczenie. .
obrazekobrazek

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak » 31 gru 2017, 20:41

:hug:
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 05 sty 2018, 17:23

Bardzo mocno przytulam.

Awatar użytkownika
Montegri
Hodowca
Kontakt:

Post autor: Montegri » 09 sty 2018, 14:31

Współczuję serdecznie...
Oczywiście koty mogą przechodzić stres w taki sposób, że my właściciele nie dostrzegamy tego... Możesz poczytać o tym w materiałach Doroty Szadurskiej, która naprawdę świetnie wskazuje na różne kocie problemy.
Nie wydaje mi się jednak, abyś musiała łączyć tutaj te dwie sytuacje...
jeszcze raz bardzo mi przykro :((((
Magda i Zbyszek
http://www.montegri.pl
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Joasia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Joasia » 11 sty 2018, 20:47

:hug:

Awatar użytkownika
Radzislax

Post autor: Radzislax » 24 lut 2018, 23:22

U nas w domu kot (czarnuch ze schroniska) pojawił się nieco ponad rok przed narodzinami synka. Oczywiście wszyscy wokół gadali, że kot małego albo zadusi, albo zagryzie, albo jedno i drugie...i jeszcze jakieś zarazki przyniesie, że to taki diabeł... I co? Kot w sumie przez bardzo długi czas nawiązywał raczej minimalny kontakt z synkiem (nie ma mu się co dziwić - roczne dziecko czy nawet 2-latek jest jeszcze raczej mało delikatny, a nasz Mruczek nieszczególnie lubił tarmoszenie, którego na niego czekało ze strony malucha). Dopiero niedawno, gdy nasz syn nieco się ucywilizował (w końcu ma już 3 lata, więc czas najwyższy...), kot już aż tak od niego nie stroni. Z wzajemnością - synek często mówi, że kocha kota, że trzeba mu dać jeść, głaszcze go, próbuje do niego zagadywać (szkoda, że kot nie może mu odpowiedzieć).

Oczywiście przez cały ten czas kot nie tknął go nawet pazurkiem ani nie przyniósł do domu żadnego paskudztwa, co w opinii najbliższej rodziny było przecież nieuniknione...

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 24 lut 2018, 23:46

Mamy na forum specjalny dział na reklamowanie sklepów, proszę bez wybiegów po prostu tam założyć wątek i się przedstawić. Podpis usunęłam.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

ODPOWIEDZ