Za i przeciw wychodzeniu kota z domu

O kotach ogólnie, nie tylko brytyjskich - jak się przygotować, jak sobie radzić z więcej niż jednym, koty a inne zwierzęta w domu, nie licząc dzieci :)
Dynastia
Agilisowy Rezydent

Re: Wychodzenie z kotem na zewnątrz

Post autor: Dynastia »

Dopowiem z własnych obserwacji: kot na zewnątrz może się zachowywać skrajnie inaczej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Całe mnóstwo nowych doznań wizualno-słuchowo-zapachowych może spowodować różne formy reakcji na ten stres. U nas wychodzi ( w szeleczkach ) jeden, pozostałe się boją . Tudorowi - bo o nim mowa, włącza się instynkt łowczy i terytorialny. Potem strasznie cierpi, gdy my zbliżamy się do drzwi, a on musi zostać. Woliera - solidna i na stałe to jedyne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Tomasz82

Re: Wychodzenie z kotem na zewnątrz

Post autor: Tomasz82 »

Dziękuję za cenne rady. Dam sobie spokój z wychodzeniem z kotem. Zaadaptuje jej balkonik,n zabezpieczę, powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Re: Za i przeciw wychodzeniu kota z domu

Post autor: Miss_Monroe »

Tomasz82 pisze: 17 maja 2021, 19:56 Witam.

Nie znalazłem podobnego tematu, więc założyłem nowy temat (administrator zaraz mnie zruga, że pewnie gdzieś już jest :bicz: )
Dorotka nie zruga, to ja jestem tą złą :lol: A oczywiście, że mamy wątek o tej tematyce na forum, połączyłam z istniejącym :mrgreen:
ODPOWIEDZ