System półek na ścianie dla kotów

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Karioka
Agilisowy Rezydent

Re: System półek na ścianie dla kotów

Post autor: Karioka »

A takie coś? Tylko to mi do głowy przyszło.
Tylko trzebaby użyć odwrotnie niż zwykle. Jedna część do rozety przykręcić drugą do podstawy.
Pozostaje kwestia estetyki...
Obrazek
Dorota

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe »

Chodzi o to, że nie chcę śrub, które by mogły przebić rozetę, bądź przebić się przez materiał od ciężaru nacisku jakby Bentley tam wskoczył. Wydaje mi się, że tak może się stać... Myślę czy nie przykleić tego na jakiś bardzo silny klej - tak na stałe. Tylko nawet nie wiem jaki by się nadawał :hm:
obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago »

Lena, klej raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem. Pokusiłabym się o przymocowanie małych kątowników, tak ze 3, no może 4szt po obwodzie półki, od strony gdzie rozeta ma możliwość zsunięcia się z półki. Rozeta byłaby wyjmowana od góry ale nie miałaby możliwości przesuwania się w poziomie. Kątowniki byłyby wkręcone w drewnianą półkę. Wieczorem naszkicuję o co mi chodzi i Ci podeślę. Generalnie chodzi mi o takie mocowanie jak są mocowane kamienie w pierścionku, tylko bez zaciskania góry 😁 To nie muszą być wielkie kątowniczki.

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Czytałam i czytałam... a jak przeczytałam o mocowaniu pierścionka to troszkę zrozumiałam o co chodzi :mrgreen: Mój tata bardzo się ucieszy jak usłyszy co musi zrobić :lol:

Mago pisze:
27 lip 2020, 07:32
Wieczorem naszkicuję o co mi chodzi i Ci podeślę.
Dzięki Małgosiu :kwiatek:
obrazek

Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent

Post autor: Jaskier »

A jak jest teraz przymocowana obecna rozeta? Nie można tak samo?
Zmierz wysokość pionowej obręczy rozety wewnątrz i na zewnątrz. Dowiesz się jak grube jest dno rozety.
Jeśli materiał się zdejmuje, to skręć wkrętami od strony dna, do drewnianej podstawy.
Jeśli materiał się nie zdejmuje z rozety, to skręcić wkrętami od strony podstawy. W obu przypadkach oczywiście użyć wkrętów nieco krótszych niż suma grubości dna rozety i deski podstawy.
Jeśli już konkretnie klej, to polecam klej Mamut, do kupienia w Casto i innych podobnych sklepach ale materiałowe obicie trzebaby​ zdjąć z dna - żaden klej nie sklei drewna ze szmatką.
obrazek

Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent

Post autor: Jaskier »

Luinloth pisze:
26 lip 2020, 12:37
W zasadzie to, o co chcę spytać, to przeciwieństwo półki, ale co tam :mrgreen:
A ja właśnie wykorzystałbym półki :) Gotowe są w Casto itp a dąb sodoma ;-)) to popularny "wzór" i na pewno takie znajdziesz.
Plusem zakupu w Casto lub LM j jest to, że mają piłę i przytną półkę na długość i ewentualnie zwężą po długości.
Do boków szafki, od tyłu, przykręciłbym takie kątowniki, jakie zaproponowała Karioka a do nich przykręciłbym półki. Done :)
obrazek

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Już dostałam instrukcję od Mago :kwiatek: Nic nie będę kleić - szkoda rozety ;-))
obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koty - wyposażenie, pielęgnacja i "instrukcje obsługi"”