Ssanie i żucie tkanin

Niewielu z nas jest behawiorystami, ale sporo ma koty już bardzo długo, i może uda nam się pomóc w lżejszych przypadkach. W tych trudniejszych pomożemy znaleźć pomoc profesjonalisty.
Awatar użytkownika
Hannah2

Post autor: Hannah2 » 14 sie 2012, 12:33

Kotku, daj mu może coś włochatego - moje 2 juz prawie roczne kotki odstawione od matek w wieku 5-6 tygodni ssają taki szlafrok z dłuższym włosem, może to być też np. kawałek futerka.
Niektórym kotom to zostaje do końca życia ale na pewno w mniejszym natężeniu.

kotku

Post autor: kotku » 14 sie 2012, 20:02

Hmm próbowałam z włochatą skarpetą, ale kot zdecydowanie ją olał <shock> Mam jeszcze lisa po prababci, ale tego wolę mu nie proponować. HmHm. Kocyk z długim włosem... poszukam ;-))
Zuza

obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Yola
Kontakt:

Post autor: Yola » 14 sie 2012, 20:40

Dawno, dawno temu, kiedy byłam mala dziewczynka, mialam kotka, ktory wczesnie stracil mamusie.
Poza kotkiem mialam tez rozowa koszule nocna, ktora miala karczek (chyba tak sie to nazywa, takie z przodu, na klacie, odcinane), karczek ten obszyty byl falbanka, ktora Antonio de Murua (bo tak go nazwalam) ssal lezac na mojej, jakze chudej w owym czasie, klacie. Dziecieciem bylam niewinnym, nie kojarzylam tego z karmieniem, ale pamietem, ze Antonio jednak z tego wyrosl.

Kup koszule nocna z falbankami, Morusek sie ucieszy, malzonek moze tez? :-?

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 15 sie 2012, 10:18

Kotku moja przyjaciółka ma kotkę dachowca, którego znalazła w wieku podobym do Moruska. Dasza obecnie ma ponad 3 lata i codziennie wieczorem przed snem i z samego rana przyjaciółka jest udeptywana, lizana i przejawia te wszystkie zachowania, co Twój Morusek. W tym wypadku to było zbyt wczesne "odłączenie" od kociej matki i jest to kocia choroba sieroca. U niektórych kotów takie zachowanie trwa całe życie, mojego wujka kotek zachowywał się tak przez 12 lat (wujek próbował różnych metod, aby oduczyć tego kota ale tak po prostu "miał" ;-)) ) .
obrazek

Awatar użytkownika
Bartolka

Post autor: Bartolka » 15 sie 2012, 10:46

U mnie Bibi tak robiła i jej przeszło. A była przecież z mamusią 3 miesiące. Biedna i zdezorientowana Holly w tym całym dokoceniu była, bo Bibi dobierała jej się do sutków i ssała, <shock> Mam nawet gdzieś filmik z komórki.
Monika, Holly, Bibi i Lulu

Moje Baryłki
obrazek obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Danusia » 15 sie 2012, 17:04

Ja dawno temu ruszona niedolą małego 5-tygodniowego pieska trzymanego w pijanej łapie zrobiłam biznes życia i za 4 flachy wódy kupiłam szczeniaczka zresztą moją największą psią miłość seterkę Kajusię. ( coś ta litera K mnie prześladuje <lol> )

Przerabiałam dokładnie to wszystko co Ty Zuziu tylko jeszcze moja mama groziła mi eksmisją w ilosciach maksymalnych <strach> .

W każdym razie zaprzyjazniona z pewnym bardzo starszym panem wterynarzen zaczęłam ratować brązowego piszczącego robala. Ale to nie tutaj <mrgreen>

Psinka okrutnie płakała za mamunią i robiła wszystko to co piszesz , więc idac za rada pana weta oddałam jej swojego psa zrobionego z owczej wełnytak miał ok 40 cm i w tamtych czasach kosztowal majatek do tego mocherowy angielski szal mamy do wyłozenia michy i mój palec z mleczkiem i mamka byłam na 120 % , w kuchni na podłodze spałam z Kajusia tak ok 2 tygodnie i wyrosła ze wszystkiego , musi miec się do czego ciepłego przytulić kociulek on tez potrzebuje mamuni jak każde stworzenie.
Kala Agilis Cattus *PL 26.08.2011r. Obrazek Kolorado Amazing Aisha * PL 01.09.2010r.Obrazek

Awatar użytkownika
Chibusa

Re: Ssanie i żucie tkanin

Post autor: Chibusa » 05 gru 2012, 15:50

Mój Watson również jest typem ssacza, jednak nie atakuje tkanin, tylko mnie. Na początku próbował ssać szyję, płatki uszu, policzki, powieki mrucząc i ugniatając jednocześnie - najczęściej nad ranem. Nic nie dało odsuwanie go - zachowywał się jak w amoku. Na szczęście szybko udało mi się oduczyć go ssania okolic twarzy, musi wystarczyć mu mój palec - na początku podkładałam mu kciuk np. przy uchu, teraz już sam wie, gdzie można ssać :D
Przy okazji kontroli u weterynarza zapytałam o to - babeczka odpowiedziała mi, że niektóre koty tak po prostu robią i jest to dla nich niezwykle przyjemne, więc jeżeli mi to nie przeszkadza, to niech sobie ssie. Oczywiście nie przeszkadza <serce> Ale chłopak zazdrosny ;-))

malcur

Post autor: malcur » 06 maja 2015, 14:19

Ja też miałem ten problem - kotek był do oddania po piątym tygodniu... zdecydowanie za wcześnie! Jednak odruch ten pojawiał się jedynie przy głaskaniu na dobranoc. Teraz Hycek ma dwa lata i kompletnie zerwał z nałogiem.

Awatar użytkownika
Hope2016

Re: Woda do picia

Post autor: Hope2016 » 12 cze 2016, 11:46

Nie umiem znaleźć odpowiedniego wątku. Więc napiszę tutaj. Mam ok. 7tygodniowa koteczke. Odkąd u nas jest podaję jej zwykła wodę. Ale mała od wczoraj przed spaniem u mnie na kolanach i w czasie przerw w spaniu intensywnie szuka cycka. Ugniata mi nawet łapkami. Ona naprawdę tak długo szuka jakby wierzyła że zaraz znajdzie i popłynie jej mleko. Traktuje mnie jak matkę chyba. Patrzy na mnie oczkami, wtula się we mnie i pomialkuje wtedy. No i właśnie moje pytanie. Czy podawać jej nadal sama wodę czy może jakieś mleko? Bo nie wiem czy tak bardzo potrzebuje mleka czy raczej brakuje jej mamy :(
obrazek

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 12 cze 2016, 12:51

Hope2016, przeniosłam Twój post do właściwego wątku.

ODPOWIEDZ