Sylwester, petardy i koty

Niewielu z nas jest behawiorystami, ale sporo ma koty już bardzo długo, i może uda nam się pomóc w lżejszych przypadkach. W tych trudniejszych pomożemy znaleźć pomoc profesjonalisty.
Awatar użytkownika
Joanna P.

Re: Sylwester, petardy i koty

Post autor: Joanna P. » 16 sty 2013, 22:54

Dodam jeszcze tylko, że nawet na podstawie charakteru trudno przewidzieć reakcję kota. Moo Moo, który nie boi się odkurzacz, wiertarek, itp. hałaśliwych urządzeń, bał się petard <shock> Natomiast Gucio, który zwykle ucieka przed hałasem, obserwował je z nami przez okno <shock>. Spodziewałam się, że będzie zupełnie odwrotnie.
Joanna
obrazek obrazek obrazek

eve

Post autor: eve » 27 sty 2013, 11:58

u mnie koty to olewają, po prostu przesypiają ;-)) ale w sylwestra 2011/2012 kocura wypusciąlm z domu jeszcze za dnia, pomyslalam tak: 'idź teraz to potem nie bedziesz chciał wychodzic' no a tu prosze jedna godzina , druga nie ma go <strach> 22 dalej nie ma <strach> i przed samą północą łobuz wpadł do somu wystraszony, nie wiedział gdzie ma sie schować i tak chyba przez 20 minut, dopiero po tym czasie ulokował mi sie pod łóżkiem i zasną i spal do rana <oops> tego roku obawiałm sie że może się bać, ale smacznie przespal na fotelu <lol> troche sie obawialam że moze tamta sytuacja na niego wplynąc, ale na szczęście nic nie wiedzial co sie dzieje <lol>
mam zwykłego mruczka

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek » 04 sty 2014, 13:30

Moje trochę się bały przy głośniejszych wybuchach <wsciekly> Gdy pomyślę ile kasy poleciało z dymem,ile zwierząt uciekło w popłochu :-///// .U nas dziś ogłoszenia dotyczące zaginionych czworonogów. Na forum Miau rzucono petycję,jak chcecie to podpiszcie.
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=105483
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Becia » 04 sty 2014, 14:16

Podpisałam, jestem za zakazem :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
SHEszunia

Post autor: SHEszunia » 04 sty 2014, 14:23

Możecie mnie zlinczować :D
Ja tam uważam,że nie powinno się popadać ze skrajności w skrajność. Owszem zwierzęta się boją niektóre, niektóre panikują, inne olewają. Najlepsze jest to, że petard JUŻ TERAZ przecież nie można używać w inne dni w roku jak północ w Sylwestra, a wybaczcie te 20 minut już zwierzaki wytrzymają. Tu problem nie leży w zakazach lub ich braku- problem leży w ludziach. Jakby jeden z drugim nie łupali na tydzień wcześniej żadnego problemu by nie było. Zakazy i nakazy to przecież jest idealny sposób na przestanie używania mózgu przez ludzi. Wówczas ludzie nie musieliby myśleć.. Nie lepiej byłoby zrobić akcję nagłaśniającą problem NIEUMYŚLNEGO używania takich "zabawek"? I to nie tylko dzień przed i dzień po Sylwestrze.. Tylko wspominać o tym raz na jakiś czas... I przepraszam, bo owszem szkoda mi tych bojaźliwych ludzkich przyjaciół, ale każdego dnia MY ludzie, przyjaciele, robimy więcej krzywdy tym zwierzętom niż w Sylwestra witając Nowy Rok przez minut 20.
Uważam, że takowa petycja jest pomyłką
Midnight 01.05.2012 - 14.11.2013 <3
Eddy 24.07.2012 <3
Kronos 04.07.2013 <3

Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: Julcik » 04 sty 2014, 15:02

SHEszunia pisze:Możecie mnie zlinczować :D
Ja tam uważam,że nie powinno się popadać ze skrajności w skrajność. Owszem zwierzęta się boją niektóre, niektóre panikują, inne olewają. Najlepsze jest to, że petard JUŻ TERAZ przecież nie można używać w inne dni w roku jak północ w Sylwestra, a wybaczcie te 20 minut już zwierzaki wytrzymają. Tu problem nie leży w zakazach lub ich braku- problem leży w ludziach. Jakby jeden z drugim nie łupali na tydzień wcześniej żadnego problemu by nie było. Zakazy i nakazy to przecież jest idealny sposób na przestanie używania mózgu przez ludzi. Wówczas ludzie nie musieliby myśleć.. Nie lepiej byłoby zrobić akcję nagłaśniającą problem NIEUMYŚLNEGO używania takich "zabawek"? I to nie tylko dzień przed i dzień po Sylwestrze.. Tylko wspominać o tym raz na jakiś czas... I przepraszam, bo owszem szkoda mi tych bojaźliwych ludzkich przyjaciół, ale każdego dnia MY ludzie, przyjaciele, robimy więcej krzywdy tym zwierzętom niż w Sylwestra witając Nowy Rok przez minut 20.
Uważam, że takowa petycja jest pomyłką
:ok: :ok: :ok:
obrazek Julia
Avari ur. 23.08.2010/ z nami od: 31.03.2011

Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Becia » 04 sty 2014, 15:52

SHEszunia pisze:Najlepsze jest to, że petard JUŻ TERAZ przecież nie można używać w inne dni w roku jak północ w Sylwestra, a wybaczcie te 20 minut już zwierzaki wytrzymają.
Małgosiu, to jest martwy przepis, którego nikt nie przestrzega i nikt nie egzekwuje jego przestrzegania. Petardy walą od Świąt do Nowego Roku. Fakt, apogeum jest w o północy w Sylwestra. Ale pozostałe dni też non stop słychać wystrzały. I co ciekawe, w te dni głównie nieletni strzelają. A przecież jest zakaz sprzedaży petard nieletnim, czyli kolejny martwy przepis. Jeśli zdarzy się tak, ze jakiś sprzedawca przestrzega prawa, to dorośli kupują dzieciakom petardy. A potem płacz jak synkowi rączkę rozwali.
Uważam, że pozwolenie na strzelanie powinno być tylko na imprezach zorganizowanych i tylko pod nadzorem fachowców. Kilka lat temu miałam sytuację, że petarda wystrzeliła tuż obok mnie (i nie było to w Sylwestra a w zwykły dzień w okresie między świętami a Sylwestrem). Dzieciaki bawiły się w rzucanie petard przechodniom pod nogi. Prawie ogłuchłam, na szczęście nic mi się nie stało. Od tamtej pory jestem wrogiem petard i podpiszę każdą petycję, jeśli miałaby ona ograniczyć nieodpowiedzialnym ludziom dostęp do tego typu materiałów.
Kilkanaście lat patrzyłam na przerażenie mojej suni. Nie było sposobu aby złagodzić jej cierpienie. Jej już nie ma ze mną, ale jeśli moim podpisem pod petycją mogę przyczynić się do tego, że inne futerka będą mniej cierpieć - zrobię to.
Obrazek

Awatar użytkownika
SHEszunia

Post autor: SHEszunia » 04 sty 2014, 16:42

Powiem Ci kochana, że tu problem nie tkwi w tymże martwym przepisie. Gdzie są rodzice i opiekunowie dzieciaczków, czemu nikt nie pilnuje uczciwych sprzedawców, gdzie jest za przeproszeniem zapracowana policja, której nigdy nie ma na czas, bo panowie policjanci muszą zjeść, bo głodni są. Jakby ludzie się wzajemnie pilnowali, jakby nie było takiego ogólnego znieczulenia jakie u nas wśród społeczeństwa jest, to zadne zakazy nie byłyby potrzebne. Tylko do tego są jeszcze potrzebni mądrzy ludzie, mądrzy rodzice, by od małego dzieciom wzorce pokazywac...
PS i masz jak w banku, że żaden nowy zakaz, przepis czy nie wiem co jeszcze nie zmieni sytuacji, dopóki ludzie będą na to pozwalać
Eddy 24.07.2012 <3
Kronos 04.07.2013 <3

Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Becia » 04 sty 2014, 16:46

Właśnie w tym rzecz. Gdyby prawo było przestrzegane, nie trzeba byłoby pisać petycji. Byłaby godzina huku i z głowy. A tak nie jest...
Obrazek

Awatar użytkownika
SHEszunia

Post autor: SHEszunia » 04 sty 2014, 16:48

Więc i petycja nic nie da, bo ludziom taki stan rzeczy jest wielce wygodny... Niestety
Eddy 24.07.2012 <3
Kronos 04.07.2013 <3

ODPOWIEDZ