Karmy mokre

Wszystko na temat karm, prawidłowego żywienia, a niekiedy, w miarę możliwości, pierwsza pomoc w razie kłopotów na tle żywieniowym.
merion

Re: Karmy mokre

Post autor: merion » 12 lip 2017, 10:12

Ponieważ mojemu kotu szybko się nudzą mokre karmy i nie chce ich jeść, ciągle szukam nowych.
Już nie wiem co mu dawać, rybne jeszcze jakoś je, ale mięsne ( i to wszystkie najlepsze firmy) to już katastrofa.
Nie znalazłam tu opinii na temat Happy Cat DUO, czy jest to karma godna polecenia??

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 13 lip 2017, 09:31

zrobiłam zamówienie na Renske, miały byc jeszcze te stare puszeczki, ale ostatecznie okazało się że są już tylko nowe :-///// Póki co wypróbowaną mam już tuńczyk i łosoś ( i groszek z fasolką szparagową :wsciekly: ). Liluszka zjadła ze smakiem w kuwetce ładnie (ale tu akurat zadko kiedy są rewolucje). No cóz za ta cenę, to niestety juz nie ta jakość, tym bardziej że jest ten warzywny wkład i nie ma tauryny ani witamin. W puszkach z tuńczykiem jest tylko witamina E w tych z łososiem zadnej suplementacji już nie ma :(((( Bardzo szkoda bo to były naprawde świetne puszeczki, ulubione Lilusi ;-(
Kamila
obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Dorszka » 13 lip 2017, 17:36

Mnie ten groszek doprowadza do szału, chyba tylko dla zwiększenia wagi dodany.
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL
Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Kocimiętka » 27 lip 2017, 10:02

Po drążyłam temat Renske w puszkach 70g i mam szczegółową analizę. Trzy smaki Renske: Kurczak, kurczak z królikiem i tuńczyk są z dodatkami witamin, minerałów i tauryny. Mają też dobry stosunek Ca/P Kurczak z królikiem jedynie ma 1/1,6, reszta 1/1. Gdyby ktoś chciał pełną analizę mam ją w Excelu. Nie mam pojęcia dlaczego producent nie umieścił tych informacji na puszkach ani na swojej stronie. Reszta smaków: Tuńczyk z łososiem, tuńczyk z papają, kurczak z zieloną fasolką są bez dodatków i mają bardzo mało tłuszczu ok 1%
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Dorszka » 27 lip 2017, 18:42

Czyli pozostaniemy przy tuńczyku i kurczaku z królikiem jedynie, jak dla mnie to powolne pożegnanie z Renske :( Dziękuję Kocimiętko!
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL
Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 13 sie 2017, 12:35

kupiłam kilka dni temu w Kakadu saszetki Stuzzy Monoprotein http://www.planeta-zoo.pl/stuzzy-monopr ... 13908.html, zachęcona dobrym skłądem i tym, że karma posiada witaminy i taurynę :radocha: . Miałąm cielęcinę (o dziwo Liluszka zjadła) i łososia (tego jeszcze nie próbowałyśmy). To chyba godna polecenia karma, co sądzicie?
Kamila
obrazek

merion

Post autor: merion » 19 wrz 2017, 13:28

Szukając karmy dla wybrednego kota natknęłam się na MEATLOVE.
Czy znacie te karmy i czy są warte polecenia?

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Kocimiętka » 19 wrz 2017, 18:04

Właśnie wprowadzam karmę u siebie. Moim kotom smakowała najbardziej z królikiem w formie musu. Karma ma bardzo fajny skład ok 90% mięsa plus dodatki dlatego jest droga. Do wyboru są kawałki w galaretce lub musy, pakowane w kiełbaski a nie w puszki dzięki temu unikamy kontaktu z bisfenolem. Są koty, które nie zjedzą karmy z puszki mimo, że taką samą jedzą z saszetki.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 19 wrz 2017, 19:00

Ja to się poddałam, bo miałam w ciągu prawie 6 lat kilka prób wprowadzenia karmy w formie mielonki/ pasztetu tj. PoN itp. i niestety u mnie sprawdzają się tylko filetówki. I koniecznie musi to być kurczak. Mój Bentley jest bardzo specyficzny, bo on mięsa surowego/ przemrożonego nie lubi, a suchą karmą zajada się jak szalony. Gussto to nawet nie próbuję wprowadzić :((((
obrazek

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 19 wrz 2017, 19:37

dla piesków rybkę zrobili a dla kotków juz nie :-/////
Kamila
obrazek

Odpowiedz