Żywienie kota po kastracji

Wszystko na temat karm, prawidłowego żywienia, a niekiedy, w miarę możliwości, pierwsza pomoc w razie kłopotów na tle żywieniowym.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Re: Żywienie kota po kastracji

Post autor: Mago » 04 lut 2018, 09:51

Zrobisz jak uważasz. Wetka nie ma racji. Temat żywienia kotów po kastracji był tu mielony od 10 lat. Chcesz wyrobić sobie własne zdanie to jest sporo materiału do poczytania. Ja tylko dodam, że na szczęście obecnie na rynku jest sporo karm o sensowym składzie i jest w czym wybrać.

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 04 lut 2018, 18:10

Dark24 polecam zmienić weterynarza i znaleźć sensownego, który zna się na żywieniu kotów, a nie wygaduje bajki o karmie dla kotów kastrowanych. Kot po kastracji jest tym samym kotem co przed zabiegiem- nie dostajemy nagle innego zwierzaka ;-)) , więc zmiana karmy na jakąś specjalistyczną jest kompletną bzdurą i nabijaniem ludzi w dodatkowe koszty.
Na forum często operujemy wiedzą większą niż weterynarze i ma to miejsce w przypadku żywienia kotów. Jeszcze może weterynarz polecił Ci karmę Royal Canin bądź taką do kupienia w lecznicy :devil: ?
obrazek

Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent

Post autor: Fusiu » 06 lut 2018, 08:40

Tak sobie myślę, że znaleźć weterynarza, który tak NAPRAWDĘ zna się na żywieniu kotów.. to jak wygrać 6 w totka. Smutne to bardzo.

Fajnie jest jeśli ktoś zna choć podstawy prawidłowego żywienia kota, wówczas już po pierwszym pytaniu jakie się zadaje, wet zazwyczaj nie wie co odpowiedzieć.. choćby o liczbę węglowodanów w royalu dla kastratow.

No ale to na naszej niewiedzy bazuje dzisiejszy świat. Inaczej nikt nie kupowały tych wszystkich "cudownych", uzdrawiających suplementów reklamowanych nam z telewizora. I o zgrozo gdyby nie nasza niewiedza, okazaloby się, że twój kot nie kupowałby whiskas :shock: :devil:
MAGNUS ur. 20.07.2013 Błękitny Kieł*PL oraz MADOX ur. 13.10.2014 Star Pol-Cat*PL Fusiu[*] 15.05.1998-15.04.2015
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Post autor: Luinloth » 06 lut 2018, 09:02

Kot może by i kupował, tak jak pięciolatek żywiłby się happy mealem i ciastkami :devil:
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 06 lut 2018, 17:36

Fusiu pisze:
06 lut 2018, 08:40
Tak sobie myślę, że znaleźć weterynarza, który tak NAPRAWDĘ zna się na żywieniu kotów.. to jak wygrać 6 w totka. (...)
Ja mam na myśli bardziej wiedzę podstawową i to, aby weterynarz nie wmawiał, że kot po kastracji od razu ma przejść na karmę dla kastratów. Aby skupił uwagę właściciela na ogólnym kontrolowaniu stanu zdrowia- profilaktycznym badaniu moczu, krwi itp. i na tej podstawie opierał swoje wytyczne :-?

Znam kilku sensownych weterynarzy, którzy wręcz są przeciwnikami karm np. dla kotów kastrowanych, bo wiedzą jaki one w rzeczywistości mają sens - a raczej bezsens :lol: i co jest w składzie takiej karmy.
obrazek

ODPOWIEDZ