Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Wszystko na temat karm, prawidłowego żywienia, a niekiedy, w miarę możliwości, pierwsza pomoc w razie kłopotów na tle żywieniowym.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Czym mam karmić kota z IBD i PNN

Post autor: Dorszka »

No tak, tutaj już się nie przeskoczy :(
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Kontakt:

Post autor: Kocimiętka »

Podawanie kroplówek w domu nie jest takie straszne jak wygląda. Trudniejsze są podskórne bo trzeba pilnować aby kota nie przebić na wylot. Skórę kota. Ja daję kroplówki, robię zastrzyki, podaję tabletki. Wolę to niż latać z kotem do weta co kilka dni.
Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maetamorphosis

Post autor: maetamorphosis »

Jaki on (?) grzeczny. :) Tak, możliwe, że kiedyś podejmę jeszcze próbuję podawania kroplówek w domu, ale on się strasznie broni i pamiętam, że to był koszmar, co wyprawiał.
Na razie podałam PON z królikiem. Niestety wystąpiła nietolerancja, podejrzewam, że na tego królika, bo za bardzo nic innego w tej karmie nie ma. Będę próbować z czymś innym, ale to może za kilka dni...
PS. Świetny sklep! Bloga podczytuję powoli.

Awatar użytkownika
maetamorphosis

Podawałam właśnie podskórnie...

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Kontakt:

Wszyscy się śmieją, że moje koty są tresowane. U weta jest to samo, grzecznie leżą, dają krew pobrać, usg zrobić. Myślę, że to kwestia zaufania. Kot wie, że mu przy mnie krzywdy nikt nie zrobi. Z kroplówką leży grzecznie ale co jakiś czas pozycję zmieniamy. I muszę trzymać mocno bo to, że lezy nie znaczy, że nie skoczy jak będzie okazja :). Koty znają pojęcia "leż" "złaź" "nie" "pazury" itp krótkie komendy i na nie reagują.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maetamorphosis

Z karm dla nerkowców, które nie zostały tu wymienione, to od siebie dodam, że podawałam pasztety Animondy oraz Real Nature Senior saszetki (dostępne w Maxi Zoo), a także Feringa Pure Meat w puszkach (smaki kurczak i jagnięcina). Teraz trafiłam jeszcze na linię Bio z Catz Finefood w saszetkach (kurczak, indyk, kaczka) i Zealandię (tylko wołowina). Podawałam oczywiście z wyłapywaczem fosforu.

Mój kot był bardzo grzeczny przez długi czas na kroplówkach. Ale leczę go jakoś czwarty, o ile nie piąty rok i nauczył się buntować. Niemniej jednak mam zamiar jeszcze podjąć próbę z tymi kroplówkami. :)

Awatar użytkownika
maetamorphosis

Po kurczaku jest okej. Zaryzykowałam analizując to, co jadł przez całe życie, w stosunku do nowości, które wprowadzałam w ostatnim czasie. Podałam Feringę Pure Meat z kurczakiem i było ok. Po Catz Finefood Bio kurczaku też. Może niedługo PON, ale tym razem z kurczakiem.

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Kontakt:

Zaczęłam podawać Leukeran bo leczenie sterydem nie przyniosło efektu.
Obecnie jesteśmy na karmie z koniną.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maetamorphosis

Zaczęłam podawać Leukeran bo leczenie sterydem nie przyniosło efektu.
Kocimiętka, brzmi poważnie. :(
Przy okazji dziękuję Ci za wszystkie rady. Bardzo ładnie kot mi się ustawił i u mnie, dzięki Bogom, poprawa. Nerki stabilne, nawet lepiej jest. IBD lepiej. Doszła nadczynność tarczycy. Podaję też, za Twoją radą, to B12, ale przy okazji kroplówki. Podobno wtedy lepiej to działa, niż podawane w tabletkach i nie wymaga codziennego stosowania (jak przy tabletkach). Zrobiłam też takie bieżące zestawienie karm nadających się dla nerkowców, jest tam też filtr karm monobiałkowych - https://drive.google.com/file/d/1F-AnIU ... sp=sharing. Może Ci się przyda. :) Tylko nie wypisywałam tam karm, które mają ponad 0,18 fosforu. Ja swojego ustawiłam na PON i Catz Finefood Bio, chociaż ta druga karma może dawać akcje przy IBD, gdyż jest dość tłusta. U mnie było ok. Teraz podaję Gussto dla wrażliwców pokarmowych. Próbuję też z BARF-em pod kontrolą dietetyk i zobaczę jak to się dalej potoczy. :)

Awatar użytkownika
Kocimiętka
Kontakt:

Fajna tabelka! Dobra i mozolna robota :)
Co do witaminy B12 to monitoruj jej poziom bo jeśli kotu się poprawiło możesz przedawkować.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie kota/Feeding cats”