Zimne uszy

Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Zimne uszy

Post autor: Anka » 24 lis 2011, 19:43

Ja nie wiem, czy to jakiś problem czy nie, ale dzisiaj zauwazyłam, że Lucek ma zimne uszy. Nie jakies lodowate, ale zimne. Zawsze miał ciepłe uszka i ciepłe poduchy łapek, a dzisiaj zimne. Cały dzień śpi, jadł itd, ale ani razu nie wołał z łazienki by mu wode odkręcic..
Owszem pogoda na spanie dzisiaj jest i normalne, że przespał w taki dzień większośc dnia, rano normalnie się z córą bawił..
Ale teraz jak zauważyłam te zimne uszy to go kocykiem przykryłam i on pod tym kocykiem lezy, a wg swojego normalnego zachowania powinien spod koca wyjsc i połozyc się w innym miejscu.
Przejmowac się tymi zimnymi uszami, czy nie??

Renia

Post autor: Renia » 25 lis 2011, 00:53

Moim zdaniem, to dobrze, ze uszka są zimne. Ciepłe mogą świadczyć o stanie chorobowym, ale tez nie zawsze, bo jak kotek śpi, to ma ciepłe :) jeżeli w zachowaniu koteczka nie zauwazylas niczego innego, co budziloby niepokój, to wszystko jest ok.
Obrazek Obrazek

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus » 25 lis 2011, 10:46

moje wszystkie maja zimne uszy :)
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 25 lis 2011, 12:14

Aniu, zawsze możesz zmierzyć kotu temp. jeśli sie bardzo martwisz.
Wtedy będzie wiadomo czy jest powód.

Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: Anka » 27 lis 2011, 13:04

czyli w sumie ok, mimo ze zawsze cieple są?? Ufff. Najbardziej mnie zdziwilo, ze spod kocyka nie wylazil.moze po prostu mu bylo chlodno?

Maga jakos ciezko mi sobie wyobrazic, ze mu mierze temperature samodzielnie <mrgreen> u weta to tylko robi oczy sowy z Harrego Pottera jak termometr w tylu poczuje, a kto wie co by w domu robil?? <rotfl>

mały królik

Post autor: mały królik » 28 lis 2011, 13:47

a u nas Anabelka zazwczaj ma chłodne łapki i uszka, a Astair ciepłe i to chyba trochę kwestia temperamentu, bo Astair jest bardzo żywy, wszędzie go pełno, wszedzie pędzie na złamanie karku, itp. ;-))

Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Re: Zimne uszy

Post autor: Luinloth » 08 wrz 2015, 11:08

Moja Erisia ma uszka w temperaturze neutralnej w dotyku albo czasami nawet lekko chłodne. Ciepłe przyłapałam raz - zaraz po dłuższych harcach ;)
Może mu po prostu zimno. :)
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

ODPOWIEDZ