Chorwacja

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Skontaktuj się ze mną:

Chorwacja

Post autor: MoniQ » 19 kwie 2017, 14:13

Aż dziwne, że tego tematu jeszcze nie było....
Wakacje idą. Czas czynić plany, zatem czynię i szukam...

W tym roku padło na Chorwację (ja jeszcze nie byłam...) ale tak trochę inaczej niż większość rodaków. Chcemy samolotem do Dubrownika, a potem zobaczymy co dalej :)
Macie jakieś doświadczenia z takich podróży?
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Aga L.
Agilisowy Rezydent

Re: Chorwacja

Post autor: Aga L. » 19 kwie 2017, 15:39

Ja mam :) też tak kiedyś polecielismy, oczywiście lot na swoje zalety ale potem musicie wynająć auto a to nietania impreza. Chyba że teraz uda Wam się coś taniej znaleźć, my nie mieliśmy rezerwacji więc samochód nam się trafił średni za to drogi :/ ale nie ma innego wyjścia, wydaje mi się że transport publiczny jest tam słaby, szczerze mówiąc nigdy się tym nie interesowałam.Dubrownik ma to niekorzystne położenie, że jest prawie na samym końcu Chorwacji więc praktycznie tylko w jednym kierunku można jechać, my akurat pojechaliśmy na półwysep Peljasac, na sam koniec, naprzeciwko Korculi. Jeśli chcecie pozwiedzać Chorwację to nie polecam takiego rozwiązania, lepiej jechać danej wybrzeżem. Duże kłopoty ze znalezieniem fajnego noclegu w sezonie! Chyba że chcecie spać pod namiotem ale jak z campingami to nie wiem.

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 19 kwie 2017, 19:16

:lol: :lol: :lol:
Jak to tematu nie bylo ?
Ze niby jeszcze sie nie chwalilam, ze "wracam" w czerwcu na dwa tygodnie do MOJEJ Hiszpanii ? :serce: :milosc:

Chwaliiiiiiiiilam sie, musowo :lol:

Ja BARDZO lubie wakacje "samochodem" :roll:
Nawet DROGE jako taka lubie :milosc:
My czesto "zatrzymujemy sie" gdzies po drodze, wtedy czlowiek juz taki bardzo WAKACYJNY jest :roll: :roll: :roll:

Niecale 2 miesiace :yamaha:
Ale urlopik we wlasnym ogrodku w tym tygodniu tez jest fajny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 19 kwie 2017, 20:24

My jedziemy już czwarty raz do Chorwacji . Bezpiecznie i przepięknie , ale samochodem , bo tak wygodniej . Jeździmy tam gdzie była Aga L. , czyli bardzo niedaleko Korculi do małej miejscowości Orebic . Mamy tam " swoje " miejsce w domu oddalonym o 50 metrów od morza . Ja uwielbiam Chorwację za jej kolory i widoki . Jedyna wada to odległość , ale prowadzimy samochód na zmianę z mężem i w zeszłym roku podzieliliśmy drogę na pół z noclegiem w Czechach . Zrobiliśmy to ze względu na sprawy zawodowe męża i to był doskonały pomysł . Rzeczywiście z miejscami w sezonie jest bardzo ciężko . Zwykle robiliśmy rezerwację na początku roku , a tym razem już w czasie Świąt Bożego Narodzenia nie było miejsc . Na zachętę widok z okna i moja córka z chorwackim kotem :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: MoniQ » 20 kwie 2017, 10:47

Hm, zaczynam się zastanawiać.... Choć w sumie to jesteśmy dość miejskimi turystami, więc sam dojazd nie stanowi problemu, w dodatku lubimy tak turystycznie kombinować, jeździć lokalnym transportem etc. Ale rzeczywiście Chorwacja nie kojarzy się z wakacjami innymi niż samochodowe...
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Aga L.
Agilisowy Rezydent

Post autor: Aga L. » 20 kwie 2017, 12:04

Zdecydowanie polecam poruszać się po Chorwacji autem, swoim lub wynajętym. Na początek może Istria? Najbliżej Polski a są tam ładne stare miasta takie jak Rovinj czy starożytna Pula, tam na rynku czujesz się jak we Włoszech :) Co do kwater to byłam w Chorwacji już z 10 razy i zawsze jechaliśmy w ciemno, nawet z dziećmi i zawsze udawało się coś fajnego znaleźć z widokiem na morze ale to wiadomo, loteria. Jeśli nie upieracie się na najwyższy sezon to polecam jechać na początku września,dużo luźniej i taniej ale zdecydowanie nie tak gorąco. A, przypomniałam sobie że gdzieś widziałam loty do Splitu, może tą opcję rozwazycie. Wtedy można popłynąć promem na Hvar z tym że tam w ciemno bym się nie pchała, to jednak wyspa i może być duży problem z noclegiem. Po Hvarze na pewno jeżdżą autobusy publiczne i można pożyczyć skuter więc jest to alternatywa do wyjazdu autem. W czasie jednego wyjazdu Chorwacji nie poznacie bo jest tam mnóstwo pięknych miejsc ale od czegoś trzeba zacząć :)

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek » 24 wrz 2017, 17:03

Właśnie wróciliśmy z Istrii z małej miejscowości Rabac. Były to zorganizowane wczasy w hotelu z dwoma posiłkami. Jechalismy autokarem i to też jest wygodne, bo siadasz i nic cię nie obchodzi, można podziwiać widoki za oknem ewentualnie kimać :lol: Autokar był do naszej dyspozycji więc robiliśmy też wycieczki. Byłam kiedyś w Dalmacji w Podgorze równie pięknej ale północ to inna roślinność i widoki.
Ruch turystyczny już mniejszy ,woda nadal ciepła a temperatura powietrza taka akurat, bez upałów. Koty maja się tam nieźle wszystkie wygłaskane.
Za to powrót był fatalny - przeskok z krótkich spodenek w kurtkę zimową :strach:
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Odpowiedz