Moja Gruzja ჩემი საქართველო

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Re: Moja Gruzja ჩემი საქართველო

Post autor: Mago » 22 maja 2013, 20:16

Ekaterina pisze:Mago Ty mnie zakręciłaś <rotfl>
Ja tylko zapytałam <mrgreen>

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 23 maja 2013, 13:36

Piękne widoki :ok: ! Przyznam, że przeczytałam wcześniejszą stronę i sama się zakręciłam w tym nazewnictwie <lol>
obrazek

Awatar użytkownika
yohjia

Post autor: yohjia » 23 maja 2013, 22:42

Cudownie, po prostu cudownie. Takie klimaty uwielbiam. Czy mogłabyś napisać jakie miasteczka/rejony warto odwiedzić? Takie typowo regionalne, nie nasiąknięte turystyką? Kaukaz marzy mi się od bardzo dawna. Może w tym roku uda się dostać urlop min. 3 tyg. <roll> A jeździsz też do Azerbejdżanu i Kazachstanu?
Ekaterina pisze:Widoki piękne prawda,ale nie tylko dla tych widoków warto tam pojechać.Gruzja zmienił moje dotychczasowe patrzenie na świat.Nigdy nie spotkałam się z taką biedą,z takimi warunkami w jakich żyją ludzie. [...]Doceniłam to co mam [...]
:-) Pamiętam mój pierwszy pobyt w Bośni i Harcegowinie - odczucia miałam identyczne. Z resztą mam je do dziś, a w Bośni byłam kilkukrotnie. Widoki cudowne, niejednokrotnie piękniejsze od osławionych włoskich czy hiszpańskich krajobrazów. Aż coś w sercu ściska, że kraj ten w Polsce jest tak niedoceniany i omijany szerokim łukiem. Ale jest też druga twarz Bośni - totalna bieda, miasteczka, ktore do dziś nie otrząsnęły się i nie odbudowały po wojnie w latach 90-tych. Ludzie wciąż mieszkający w tych ruinach "no bo gdzie mają pójść, skoro tu jest ich Dom, tu są sąsiedzi, a sąsiad to jak rodzina, a rodziny się nie opuszcza". Kiedy się dotyka własną ręką śladów po kulach w ścianach domu, kiedy widzi się na własne oczy opuszczone, zbombardowane miasteczka, opuszczone domy, w których wciąż jeszcze stoi garnek na piecu, coś w człowieku pęka. Zaczyna się doceniać Polskę, własne życie, w którym póki co nie trzeba martwić się o jedzenie, dach nad głową :-)
Przepraszam za mój przydługawy post, ale ze wszystkich krajów, które odwiedziłam Gruzja kojarzy mi się właśnie z Bośnią, którą uwielbiam. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła skonfrontować moje wyobrażenia :-)
...

Awatar użytkownika
Ekaterina

Post autor: Ekaterina » 25 maja 2013, 16:57

Nie jeżdżę do Kazachstanu i Azerbejdżanu.Powinnaś odwiedzić wszystkie rejony,bo wszędzie pięknie.Ja jeżdzę do Kachetii słynie z wina.Turystów się nie obawiaj <mrgreen> jest ich tyle że nie widać.W Tbilisi można spotkać jaieś tam pojedyńcze osoby.Ja byłam 11 razy i raz spotkałam Polaków,co nas wszystkich mało o zawał nie przyprawiło :)
obrazekobrazekobrazek

Awatar użytkownika
Ekaterina

Post autor: Ekaterina » 31 maja 2013, 11:57

Obrazek
zaplanowany wyjazd w połowie sierpnia hurrra! <mrgreen>
obrazekobrazekobrazek

Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Becia » 31 maja 2013, 18:09

O jak się cieszę, będą nowe zdjęcia :radocha: :radocha: :radocha:
Obrazek

Slonick

Post autor: Slonick » 30 lip 2013, 11:09

Wiele z tego juz tu bylo powiedziane, ale mimo wszystko dodam

http://www.joemonster.org/art/24230/10_ ... c_o_Gruzji

Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Post autor: MoniQ » 30 lip 2013, 11:22

Ekaterina pisze:Obrazek
zaplanowany wyjazd w połowie sierpnia hurrra! <mrgreen>
Ale Ci fajnieeeee!! :)
Tymczasem... - blog o kotach, jedzeniu i życiu

http://www.kociklik.pl/

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek » 08 mar 2014, 18:14

Ekaterina,gdzie te fotki z ubiegłych wakacji ?
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
cheshire

Post autor: cheshire » 29 mar 2015, 18:24

Ekaterina, a co polecasz szczególnie w Gruzji? Tak na szybkie zwiedzanie. Bo my właśnie zaklepalismy bilety na kilkudniowy wypad w maju do Gruzji - same bilety w dwie strony wyszły tylko niewile ponad 200 na osobę - udało nam się <mrgreen>
obrazek obrazek

ODPOWIEDZ