NIemcy

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
arachnea2012

NIemcy

Post autor: arachnea2012 » 01 sie 2013, 23:11

Niby tak blisko, a jednak daleko... nie znam zbyt wielu osób, które mogą powiedzieć wiele o miastach w Niemczech, a jednak jest o czym opowiadać... Gdy będę miała chwilę czasu, chciałabym Wam opowiedzieć o kilku niemieckich miastach, landach, zwyczajach... i chciałabym żebyście się do mnie przyłączyli. Na pewno wiele (wielu) z Was podróżowało po Niemczech :) Pozdrawiam z Drezna (nie więcej niż 320 km od Poznania).
Agnieszka, Bartek i Iga

Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Kontakt:

Re: NIemcy

Post autor: Julcik » 01 sie 2013, 23:14

Hmm.. Dorzuciłabym coś z ostatniej wizyty w Hamburgu (DOM to nieziemska sprawa!), ale tam głównie stajnie, konie, kury, ogród jak park, trochę Elby, trochę DOMu.. A tak to nudy.
Ale z chęcią poczekam co Ty masz do powiedzenia! :ok:
obrazek Julia
Avari ur. 23.08.2010/ z nami od: 31.03.2011

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 02 sie 2013, 09:37

ZAWSZE sobie obiecuje, ze nastepnym razem jadac do Polski zrobimy cos wiecej niz tylko "przejechanie najszybciej jak sie da" przez Niemcy...(to samo mam z Belgia).
Ale jakos zawsze mi sie "spieszy do domu" i nic z tego nie wychodzi :((((

Bardzo chetnie poczytam wiec o kilku niemieckich miastach, przez niektore z nich moze nawet przejezdzam !

Choc musze przyznac ze w maju tego roku udalo nam sie ciupinke "pozwiedzac", bo droga minela szybciej niz przewidywalismy i poznym popoludniem juz bylismy w hotelu.
Magdebourg (bo tam zwykle nocujemy) po prostu nas zauroczyl - wieczorna pora jest tam bardzo wesolo : kupa studentow (albo innych mlodych ludzi, nie wiem, w kazdym razie bardzo przyjemnie) - miasto czysciutkie, knajpki fajne, ludzie bardzo "przyjazni" (choc nie mowiacy po francusku ani nawet po angielsku <shock> ).
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 02 sie 2013, 10:10

Ja byłam 20 lat temu na wakacjach i bardzo mi się podobało. Zwiedzaliśmy alpejskie miasteczka na południu, byliśmy nad jeziorem Bodeńskim i jak ktoś będzie w tych okolicach to polecam zwiedzić Wyspę Mainau, super miejsce, tysiące pięknych kwiatów do oglądania. Zaliczyliśmy też bajkowy zamek Neuschwanstein, piękne rejony, polecam.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
arachnea2012

Post autor: arachnea2012 » 02 sie 2013, 11:23

Zaczne od tego, ze Nemcy bardzo dbaja o to, zeby w miastach bylo zielono, na wioskach pomimo starych zabudowan mozna odniesc wrazenie czystosci i spokoju... mozna popodziwiac piekne kwiaty i zadbane ogrodki. Wjezdzajac do Drezna po raz pierwszy mialam wrazenie ze czas tu stanal w miejscu (bylo to ponad piec lat temu) - wszystkie zabytki maja jakis zwiazek z Augustem Mocnym. Opinia o dreznie jako zabytkowym miescie tyczy sie glownie Altstadt'u (starej czesci miasta) - tam skupione sa glowne zabytki ktorymi sa: Zwinger (zamek Augusta Mocnego, w jego murach znajduje sie Gemäldegalerie Alte Meister - galeria starych mistrzow oraz zabytki takie jak zbrojownia), Hofkirche (katedra katolicka), Frauenkirche(kosciol protestanski), opera Samper'a, ratusz, poczet krolow (malowidlo na murze). Obok rozciaga sie piekny budynek akademii sztuki (http://www.hfbk-dresden.de/). A wszystko to nad brzegiem Elby (Laby), gdzie stoja i czekaja na turystow statki wyciczkowe. Na starym miescie mozna dobrze zjesc i wypic (niestety ceny sa "turystyczne" ;) ). waskie uliczki zachwycaja swoim wiekiem, natomiat naturalna obudowa calosci daje uczucie relaksu. Z wycieczki po starym miescie polecam niemieckie piwo :). bede sie starala dolanczac kilka zdjec, niestety bede miala czas zeby je zrobic lub znalezc dopiero w weekend. Po drugiej stronie mostu (mysle tu o Augustbrücke) wkraczamy w modernistyczna czesc Drezna, mniej czysta, ale za to imprezowa - tam mozna odwiedzic sporo pubow, restaracji, isc na dystkoteke, zabawic sie w przyjaciolmi. jest to Neustadt (nowe miasto). To wlasnie tu spotyka sie niemiecka mlodziez, pije piwo, rozbija butelki. Tutaj tez jest organizowane raz do roku Buntes Republik Neustadt (wrzucajac w wyszukiwarke i klikajac na zdjecia mozna zobaczyc wiele zdjec z tego przedsiewziecia). z reguly trwa trzy dni, uczestnicza w nim wszyscy! rodzice z dziecmi, mlodziez, starcy... cala czesc Neustadtu jest wtedy zamknieta i kontrolowana przez policje, na kazdej ulicy sprzedawane jest jedzenie i piwo (czasami jest sprzedawane z prywatnych domow lub przez osoby prywatne, wtedy mozna kupic je bardzo tanio), co kawalek stoi scena z DJ'em lub jakims zespolem muzycznym. Rozlega sie muzyka, spiew, smiech, tance, zabawa. Oczywiscie sa tez minusy - jesli sie tam mieszka, mozna sie pozegnac ze snem przez te trzy dni ;). Normalnym jest tez, ze BRN zaczyna sie pochodem nazistow i anty-nazistow: bijatyka, aresztowania... lepiej wtedy nie wychodzic z domu. reszta imprezy jest stosunkowo bezpieczna, ale trzeba uwazac na porozbijane szklo na ulicach.
To sie rozpisalam... inne imprezy organizowane w ciagu roku maja charakter bardziej biesiadny : weinfest (swieta wina), elbhangfest (impresa organizowana wzdluz Elby), z tego co wiem jest tez impreza country i inne. Z reguly nie ma nikt czasu zeby uczestniczyc w kazdym z nich, jednak z racji tego, ze odbywaja sie one glownie w weekendy, mozna spotkac sie tam ze znajomymi. Zabytki pobliskie: Saksonia Szwajcarska - piekne gory - wycieczka piesza i wspinaczka, cos pieknego; zamek Moritzburg, zamek Pillnitz, sa tez trzy zameczki jeszcze w Dreznie, jednak na ewno dwa z nich sa zamienione na restauracje. nie wiem nic o trzecim.
mam nadzieje ze zachecilam troche do odwiedzenia Drezna, W weekend dodam zdjecia! Pozdrawiam
Agnieszka, Bartek i Iga

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek » 02 paź 2013, 19:50

Też podziwiałam Drezno-piękne miasto.
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
cheshire

Post autor: cheshire » 02 lis 2013, 21:22

Byłam też w Dreźnie i polecam :-)
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
ladyhawke

Post autor: ladyhawke » 15 lut 2015, 22:03

A to filmik z wycieczki po Berlinie: przejazd autobusem od dworca koło Reichstagu i Bramy Brandenburskiej do Potsdammer Pl.

obrazek

Norwegia w wątku Bliżej Świata

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 16 maja 2015, 13:39

Polecam na wakacje ten pensjonat niedaleko jeziora, cisza, spokój,piękne tereny http://www.obstgut-oberhof.de/
Iza

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek » 24 maja 2015, 11:22

jasminka pisze:Polecam na wakacje ten pensjonat niedaleko jeziora, cisza, spokój,piękne tereny http://www.obstgut-oberhof.de/
Pięknie.

Gdybyście zawitali do Garmisch Partenkirchen (miasto urocze) to polecam Partnachklamm - przepiękny wąwóz wyrzeźbiony przez rzekę Partnach. Szczególnie pięknie wygląda zimą.
Obrazek

Obrazek

url=http://naforum.zapodaj.net/284cf0e[eac68.jpg.html]Obrazek[/url]
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

ODPOWIEDZ