Kochani, większość z nas tutaj ma koty rasowe. Są wykochane i wypieszczone od pierwszych chwil swojego życia. Niestety, nie wszystkie koty miały szczęście urodzić się w tak komfortowych warunkach, i nie wszystkie z nich mogą liczyć na kochającą rodzinę. Zwierzęta bezdomne lub mieszkające w zatłoczonych schroniskach cierpią i potrzebują pomocy hodowców, którzy po prostu kochają zwierzęta nad życie. Zapraszam Was wszystkich do wzięcia udziału w akcji skierowanej głównie do hodowców, ale pomoc "zwykłych opiekunów" naszych uprzywilejowanych braci mniejszych też jest bardzo potrzebna!
Obrazek

Zwiedzamy Polskę - Jaworzyna Śląska (Muzeum Kolejnictwa)

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
ladyhawke
Posty: 1108
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław

Zwiedzamy Polskę - Jaworzyna Śląska (Muzeum Kolejnictwa)

Post autor: ladyhawke » 02 lut 2014, 12:24

No to obiecana Jaworzyna Śląska.

Jest to najstarszy węzeł kolejowy w Polsce. Pokażę Wam Muzeum Kolejnictwa, gdzie znajduje się największa zachowana parowozownia wachlarzowa.
Nie wiem, czy to dobrze widać, ale parowozy stoją na planie wachlarza, a w środku jest takie obrotowe koło z torem, żeby przetoczyć parowóz. Oczywiście musiałam ruszyć tę drezynę, a ona nie chciała się zatrzymać.

Obrazek

Obrazek

Do parowozów można było wchodzić i oglądać sobie od środka:

Obrazek

Rewelacyjnie odrestaurowane:

Obrazek

Można było też wchodzić do wagonów - stały na uboczu. Były tam rózne wystawy, między innymi jak podróżowali przesiedleńcy:

Obrazek

W muzeum byli też rezydenci:

Obrazek

Obrazek


Kilka ujęć parowozów ( w HDR):

Obrazek

Obrazek

Obrazek
obrazek

Norwegia w wątku Bliżej Świata

ODPOWIEDZ