Legoland Billund Dania

Nasze podróże, zakątki, które kochamy najbardziej :)
Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent

Legoland Billund Dania

Post autor: Dorota » 05 sie 2014, 21:32

Mój urlop w tym roku to wypad na jeden dzień do Legolandu w Billund (Dania).
Pomysł okazał się bardzo trafiony, nie myślałam że można tak przyjemnie spędzić czas. Pogodę mieliśmy wyśmienitą , atrakcje dosłownie dla każdej grupy wiekowej ......... <roll> .Spędziłam cudowne chwile w bajkowym klimacie i nie odmawiając sobie szalonej ławki w "Domu strachów" nowość 2014 oraz Polar Land z kolejką do nieba...... darłam japę tak, że na drugi dzień głos straciłam zupełnie <mrgreen>
Polecam bardzo :ok: , warto pojechać i oderwać się chociaż na jeden dzień od rzeczywistości :->
Poniżej wklejam kilka fotek dosłownie, wszystkie budowle wykonane są z klocków oczywiście - szacunek i podziw dla projektantów <pokłon> . Można jeszcze zwiedzić piękne oceanarium ale tam nie robiłam fotek gdyż był zakaz :foto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dorota & Enya & Guru & Hamsini & Rumpel

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Re: Legoland Billund Dania

Post autor: Sonia » 05 sie 2014, 21:42

Ale fajne miejsce :ok:
Dorotko widzę, że i tam dorwałaś kota <lol> :kotek:
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent

Post autor: Dorota » 05 sie 2014, 22:31

dokładnie i to czarnego <lol> towarzystwo doborowe <mrgreen>

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus » 05 sie 2014, 22:47

chyba każdy kociarz tam ma zdjęcia <mrgreen>
Obrazek

a tu więcej
https://picasaweb.google.com/1117138125 ... uqyO-vPiMA#

oj wspaniale było tam się wyszaleć, wykrzyczeć :)
obok w tym samym resorcie jest jeszcze Lalandia, basen .....z taką rurą, że mi mowę odjęło
a swoje już widziałam
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 06 sie 2014, 07:47

<zakochana> Ale super ! :ok: :ok: :ok:
Tylko troche daleko do tej Danii wyskoczyc w sobote <gwiżdże> <gwiżdże> <gwiżdże>
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Danusia » 06 sie 2014, 08:14

Wrażenia BOMBA , widoki SUPER no i jak miło Was zobaczyć :ok:

A jaka radocha dla oczu <shock> świetna taka wyprawa :ok:
Kala Agilis Cattus *PL 26.08.2011r. Obrazek Kolorado Amazing Aisha * PL 01.09.2010r.Obrazek

Awatar użytkownika
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP » 06 sie 2014, 10:02

Dziewczyny napiszcie jeszcze, gdzie organizowałyście sobie nocleg, w tej miejscowości, czy może gdzieś dalej. Wczoraj widziałam na Bookingcomie, że nawet na terenie Legolandu jest hotel, ale ceny z kosmosu.
obrazekobrazek

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus » 06 sie 2014, 10:16

ja tam byłam z rodzinką 4 dni, bo był to prezent dla mojego syna na urodziny :)
bilety kupiłam na Gruponie, nocleg miałam na campingu, bardzo przyzwoite warunki,
pewnie gdybym przyjechała samochodem, moglibyśmy nocować gdzieś dalej, gdzie jeszcze taniej, ale przylecieliśmy samolotem prosto do Billund.
http://www.lalandia.dk/uk/holidayhomes/ ... rview.aspx

wtedy w cenie ma się nielimitowane wejście na baseny w Lalandii, a warto tam zajrzeć
mój syn wrócił zakochany, a ostatnio zapytany, gdzie by chciał wrócić, (a był w tym roku w Portugalii, Krakowie i na Majorce) - w ciemno wymienił Danię :)

my nie zwiedziliśmy wszystkiego, bo na sprzęt, gdzie syna nie wpuszczali, nie chodziliśmy, żeby mu przykro nie było, ale wiem, że rozrywka jest tam dla każdego - i tego małego dziecka i dużego ;)

mieliśmy zresztą szczęście z pogodą, bo było chłodno, a co za tym idzie kolejki zerowe <shock>
następnego dnia byliśmy tylko zobaczyć Star Wars Legiony i pospacerować, wtedy zobaczyliśmy, jakie kolejki potrafią być do każdego sprzętu
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
AgnieszkaP

Post autor: AgnieszkaP » 06 sie 2014, 13:36

Dzięki kinus za informacje :-) :kiss:
obrazekobrazek

Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent

Post autor: Dorota » 06 sie 2014, 22:53

U nas wyjazd organizowany był z zakładu pracy przez biuro turystyczne. Cena na jednego uczestnika to kwota 350 zł., w tym dojazd do Billund i bilet na teren legolandu.( wstęp kosztuje 30 euro ale koszt ponosi się tylko jeden raz na wszystkie atrakcje bez ograniczenia) Cała wyprawa była dość męcząca gdyż z Kamienia wyjechaliśmy w piątek autokarem o godzinie 23 a w Danii byliśmy w sobotę około godziny 9 rano . W Legolandzie mieliśmy czas do swojej dyspozycji od otwarcia tj. o godzine 10 aż do zamknięcia o godzinie 20. Na terenie jest bardzo duża ilość kafejek i różnych miejsc gdzie można odpocząć i posilić się . Ceny są dość wysokie :-///// i nie można przeliczać na złotówki , np. kawa kosztuje 30 koron to w przeliczeniu około 15 zł, podobnie kosztują lody . Wiem, że koszt zakupu klocków Lego jest podobny jak w Polsce.
Ja osobiście z wyjazdu jestem bardzo zadowolona :mimbla: , chociaż kolejki do poszczególnych atrakcji były kosmiczne to nikt nie denerwował się , zupełny luz i spokój, ludzie nastawieni na wypoczynek i relaks.
W domu byłam o 5 rano w niedzielę.
Wszyscy byli tak wyczerani i padnięci ,że po zajęciu miejsc w autokarze zapadła cisza nocna.
Polecam!

ODPOWIEDZ