Wystawianie BRI, prawidłowe czytanie standardu BRI

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Wystawianie BRI, prawidłowe czytanie standardu BRI

Post autor: Dorszka » 10 lut 2013, 21:18

Dorszka pisze:BRI nie wygrywają BISów, bo brakuje im "ostatniego szlifu", jakim jest futro. Niestety, futro w prawie wszystkich kolorach bardzo podupadło, jest miękkie i jedwabiste. Futro to 35 punktów. Nietrudno się domyślić, jaki będzie wynik przy porównywalnych kotach, jeśli chodzi o budowę; w przypadku lśniącej burmy i jedwabistego, miękkiego BRI rezultat jest oczywisty. Ja bardzo nad tym ubolewam, bo bardzo lubię, jak to brytki szybują do góry w zwycięskim geście stewarda :) Niestety, jest jak jest, i "natarcie chudzielców" nie ma tu nic do rzeczy. W Lysej nad Labem była cała grupa niebieskich brytków z fantastycznymi futrami, aż "chrzęściło"...

Gratuluję naprawdę fantastycznych wyników, tyle brytyjczyków w BIS to prawdziwa radość, a już te znajome to radość podwójna :-)
CZANKRA pisze:Akurat miekkosc tez chwala mowie tu o BRI f a ty pewnie masz na mysli o BRI h ktora ma i miekkie i za dlugie futro
Nie Aniu, nie pomyliłam kotek, ją też macałam przecież :) Może kiedyś pomacasz Negrę, to będziesz wiedziała, o co mi chodzi. BRI h ma i za miękkie, i za długie. Z Fleur będziesz na pewno zadowolona. Inna sprawa, że w czarnych futrach wszystko bardzo się zmienia z czasem, i może u Fleur też jest już inaczej niż to, co zapamiętałam. W każdym razie gratuluję, remis w BIS to naprawdę radość.

Pewnie się zresztą niedługo spotkamy, bo Negra wchodzi w klasę otwartą lada moment, i musimy o jakiś podstawowy tytuł zadbać :)

Cieszę się, że Intan poprawił humor swoim nowym właścicielom, oatatnio rozmawiałysmy sobie z Magdą o rozbudzanych apetytach <lol>
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: FPL: Warszawa, 9 i 10 lutego 2013, (SMK Jedynka)

Post autor: kinus » 10 lut 2013, 21:21

gratuluje wszystkim :)
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Hodowca
Kontakt:

Post autor: CZANKRA » 10 lut 2013, 21:30

Czas szybko leci i klase 09 zaczynamy w Łodzi. Twoja kotka jest sporo starsza.

No to pewnie futro sie poprawilo bo chwala sedziowie. :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Kontakt:

Post autor: Gosia i Ira » 10 lut 2013, 22:40

CZANKRA pisze:No ja sie musze pochwalic ze nasza BRI f dzis w BIS otrzymala 2 glosy. Chwalona byla wlasnie miedzy innymi za futro. :-)

3 glosy niestety otrzymala jej konkurentka BUR.
identyczna sytuacja jak u nas w sobotę. Yumika ma super futro perfekcyjne, ale.....
Obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 10 lut 2013, 22:43

Gosia i Ira pisze: Yumika ma super futro perfekcyjne, ale.....
Ja to Was podziwiam normalnie <lol>
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Darek
Hodowca
Kontakt:

Post autor: Darek » 11 lut 2013, 00:32

Zgadzam się z Dorszką całkowicie.
To, co psuje nam rasę i powoduje, że odpadamy w BISach to w większości przypadków futro właśnie.
Problem będzie istniał tak długo, jak długo hodowcy nie pojmą, że puchata sowa to nie jest idealny brytyjczyk. Jeśli ktoś chce hodować puchate sowy z jedwabistym futrem, to od tego już mamy stworzoną rasę i nazywa się ona kot egzotyczny. Brytyjczyk ma mieć futro krótkie i dalekie od jedwabistości. Czasem z pewnych względów trzeba zostawić w hodowli kota z kiepskim futrem, ale musi przyświecać temu jakiś sensowny cel hodowlany.
Często oburzamy się, że jednego dnia kot zdobywa BOB1 a drugiego dnia w porównaniu otrzymuje Ex2. To Ex2 często wynika właśnie z tego, że w konkurencji pojawia sie kot z dobrym futrem.
Jeśli chodzi o ucho, to nie sądzę żeby to był jakiś duży problem u brytyjczyka. Większość kociąt przechodzi fazę nietoperza, z której wcześniej czy później wyrasta. Wszystkie moje koty miały ogromne uszy jako kocięta, ale później z tego wyrosły. Wszystkie kocięta, które się u mnie rodzą mają uszy giganty, ale to mija.
Futro, futro, futro....
Darek
Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Hodowca
Kontakt:

Post autor: CZANKRA » 11 lut 2013, 00:48

Darku ja tez zgadzam sie z Dorszka , ale do futra dodalabym jeszcze uszy, Niestety u BRI jeszcze ciagle one sa problemem. Moze juz nie takim duzym jak jeszcze 10 lat temu ale to jeszcze ciagle jest problem.

Natomiast uwazam ze oko u BRI bardzo zesmy poprawili i juz naprawde malo BRI ma je zle. W 90 % ma je dobre a w tych 90 % nawet bardzo dobre jest zdecydowana wiekszosc. :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grażyna
Hodowca
Hodowla: NAGADA*PL
Kontakt:

Post autor: Grażyna » 11 lut 2013, 00:52

Darku, Dorszko,
Moja Oxana ma futro absolutnie perfekcyjne, jeśli chodzi o dotyk. Nie można jej zarzucić miękkości... Oczy perfekcyjnie pomarańczowe, uszy w świetnej wielkości i w dobrym osadzeniu. Ona, jeśli chodzie o tzw. "first look", jest dobra, albo bardzo dobra, ale w porównaniu do BIS przegrywa z np. kotkami abisyńskimi, które są "inne" jeśli chodzi o jakość futra lub typ. Inny rodzaj, po prostu. Oxana nie jest kotką dużą, ale brytyjczyka nie ocenia się "na wagę", bo nie na wagę hodujemy koty brytyjskie. Wszystko jest "ex", ale do BIS nominowane są rasy "chudsze", chociaż i jej zdarzały się NOM i BIV. Wszystko zależy od preferencji sędziego...
Ma niespełna 2 lata i bez problemu dostaje swoje CACS. Wczoraj i dziś sędziny nie miały wątpliwości, czy certyfikat ma dostać, czy też nie. Kolor kremowy ma niedoskonałości. Dzisiaj sędzina stwierdziła, że jak na kremowy kolor Oxana ma fantastyczną teksturę futra i perfekcyjny kolor oka oraz osadzenie uszu ale w nominacji wybrała BUR :-)
To tylko wystawa ;-)) Jedna z wielu <roll>
Pozdrawiamy serdecznie, Grażyna i Kamil

Obrazek

bachri
Hodowca
Kontakt:

Post autor: bachri » 11 lut 2013, 06:28

Gratuluje wszystkim BRI! <serce>

Awatar użytkownika
Montana
Hodowca
Hodowla: Legatówka*PL
Kontakt:

Post autor: Montana » 11 lut 2013, 08:32

Dorszka pisze:
Gosia i Ira pisze: Yumika ma super futro perfekcyjne, ale.....
Ja to Was podziwiam normalnie <lol>
Ha ha, ja też ;-)) <mrgreen>

Gratulacje - tyle BRI szalało :winko:

ODPOWIEDZ