Wystawianie BRI, prawidłowe czytanie standardu BRI

Awatar użytkownika
Mruczysko PL
Hodowca
Hodowla: Mruczysko *PL
Kontakt:

Re: WYSTAWA LEGIONOWO 22-23.02. 2014 - EKKR / BIS BREED SIB

Post autor: Mruczysko PL » 26 lut 2014, 12:07

Dobrochna, dobrze zrozumiałaś (chyba, bo ja też tak zrozumiałam), była na ustaleniu koloru na poprzedniej wystawie, a teraz była z rodowodem, podobno pokazywanym sędziom?
Ja bym po prostu już chciała, żeby ta farsa się skończyła... krem to krem i koniec kropka, ja bym tak zrobiła. A nowa właścicielka Imy jest po prostu jak chorągiewka... sędzia mówi tak, to tak, ja mówię tak, to tak. Jestem bezsilna. Niech ona w końcu trafi do jakiegoś znającego się na pływych/cynamonach sędziego...
Dorota

Obrazek

Awatar użytkownika
dobrochna
Hodowca
Hodowla: Aydindril*PL
Kontakt:

Post autor: dobrochna » 26 lut 2014, 12:20

Rozumiem bezsilność.. :(
...ale zrobiła Pani wszystko co mogła by pomóc nowej właścicielce zrozumieć temat, reszta już zależy od niej i jej podejścia do tego problemu....

Myślę, że trzeba czasu...czas i przyszłe potomstwo zweryfikuje co nie co w tej sprawie. :-)
Dobrochna
Obrazek

Awatar użytkownika
BRI van Doro
Hodowca
Hodowla: Cats van Doro*PL
Kontakt:

Post autor: BRI van Doro » 26 lut 2014, 14:28

Mruczysko PL pisze:Dobrochna, dobrze zrozumiałaś (chyba, bo ja też tak zrozumiałam), była na ustaleniu koloru na poprzedniej wystawie, a teraz była z rodowodem, podobno pokazywanym sędziom?
Ja bym po prostu już chciała, żeby ta farsa się skończyła... krem to krem i koniec kropka, ja bym tak zrobiła. A nowa właścicielka Imy jest po prostu jak chorągiewka... sędzia mówi tak, to tak, ja mówię tak, to tak. Jestem bezsilna. Niech ona w końcu trafi do jakiegoś znającego się na pływych/cynamonach sędziego...
Hodowczyni nie była z kotką na żadnym ustaleniu koloru, ani na wystawie w Legionowie , ani na poprzedniej wystawie w Warszawie !!! W Warszawie na wystawie grudniowej pierwszego dnia sędzina przy ocenie dokonała zmiany koloru i po mimo tłumaczenia hodowca nie zgłosił kotki do ustalenia koloru !!!! Ta kotka miesza sędziom w głowach bo jest jak do tej pory oceniana jako pierwsza . Przedstawione zdjęcie powyżej tej kotki nie ma nic wspólnego z jej rzeczywistym kolorem . Ja mam tylko cichą nadzieję ,że nie będę już spotykać tej kotki na wystawach w grupie koloru płowego.
Przyglądałam się jej oceną i nie widziałam , żeby musiała dyskutować czy udowadniać sędziom że jej kotka jest w kolorze innym niż zgłosiła . Ocena przebiegła normalnie , dopiero schody miałam ja idąc z moim kocurkiem płowym do tych samych sędziów zaraz po ocenie zrudziałej kremaczki . I jak sędziowie FIFe mają zapoznać się z kolorem płowym ?????
Obrazek

Awatar użytkownika
Mruczysko PL
Hodowca
Kontakt:

Post autor: Mruczysko PL » 26 lut 2014, 15:21

Sędziowie powinni wiedzieć, czym się kolor płowy charakteryzuje... przecież już jest uznanym kolorem w FIFE i nie ma usprawiedliwienia, że mogą jeszcze nie wiedzieć... To hodowca, który ma płowe/cynamonowe koty ma dokształcać sędziego? No na litość... ech. Wszystkiego już mi się odechciewa... naprawdę... Takich problemów w WCF-ie nie ma, na szczęście.
Każę iść pani do zmiany/ustalenia koloru, może to zrobi, oby.
Dorota

Obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 26 lut 2014, 15:24

BRI van Doro, bardzo dziękuję za wpis - miałam właśnie napisać, że NIE WIERZĘ, żeby kolor płowy został utrzymany przy ustaleniu koloru i przedstawieniu rodowodu.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Mysza
Hodowca
Hodowla: Forastero*PL
Kontakt:

Post autor: Mysza » 26 lut 2014, 15:25

Ja też myślałam, że wcześniej była na ustaleniu koloru <suchy>
Obrazek

Mysza
Hodowca
Hodowla: Forastero*PL
Kontakt:

Post autor: Mysza » 26 lut 2014, 15:26

Creme pisze: Może inny kot w tym kolorze będzie przypominał kolor liliowy, Nina jednak to koteczka w kolorze bardzo ciepłym, jakby ktoś wymieszał ze sobą pudrowy róż, trochę cynamonu i na koniec dodał ciemny, waniliowy krem - po prostu finezja kolorów.
bardzo smakowity opis :)
Z chęcią bym ją zobaczyła :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mruczysko PL
Hodowca
Kontakt:

Post autor: Mruczysko PL » 26 lut 2014, 15:32

Dorszka, ja dostałam dokładnie taką informację na pytanie, czy oglądano jej rodowód:

"oczywiście wszyscy sędziowie 6 oglądali i dzisiaj debatowali"
"jak oglądali rodowód powiedzieli ze gdyby nie było cynamonu w rodowodzie to byłaby kremowa i nie dyskutowali by na ten temat."

to wnioskuję, że sędziowie widzieli rodowód i poszłam dalej, że jeśli go oglądali, to była na ocenie i dlatego zmieniono jej kolor z kremu na płowy, bo przecież zgłaszana była na wystawie w Warszawie jako kremowa...
Dorota

Obrazek

Awatar użytkownika
CZANKRA
Hodowca
Kontakt:

Post autor: CZANKRA » 26 lut 2014, 15:46

Oto jak byla kotka zgloszona w grudniu na wystawe EKKR - czyli Van Doro ma racje. Kotka do katalogu nie byla zgloszona jako e tylko od razu p.
Moze wystawca byl mimo wszystko w ustaleniu koloru na tej wystawie, ale nie chce mi sie wierzyc ze sedziowie utrzymali to ze kotka jest p a nie e widzac rodowod kotki.

Color: BRI p
Class: 9 females

300. Ima Mruczysko , BRI p -
F: CH *WCH BIETA’S Pixel BRI d 2012-09-01
M: *CH FELICIA FIERRY OF RIGA’S BRI d (Sat+sun) 0,1
Br: Dorota Iwanowska Polska Ow: Zięba Edyta
Obrazek

Awatar użytkownika
Mruczysko PL
Hodowca
Kontakt:

Post autor: Mruczysko PL » 26 lut 2014, 15:51

Ja mam informacje, że kotka miała w Warszawie zmianę koloru w sobotę na płowy i podpisało się pod nią dwóch sędziów: Helene Reiter oraz Sebastian Pruchniak.
W niedzielę rano oglądało ją i rodowód 6 sędziów i pozostawili płowy.
Dorota

Obrazek

ODPOWIEDZ