Kasza JAGLANA na wszystkie możliwe sposoby :)

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Kasza JAGLANA na wszystkie możliwe sposoby :)

Post autor: Danusia »

Moi medycy kazali mi jeść :brzydal: jakby to nie brzmiało dużo kaszy jaglanej , jeszcze niedawno tylko o niej czytałam i słuchałam niestety specyficzna gorycz odrzucała mnie od garnka ,a teraz kaszę <diabeł> uwielbiam <lol>

Pozwoliłam sobie zrobić tu miejsce na przepisy z kaszą jaglaną i bardzo proszę Was kochani powrzucajcie Tu swoje wspaniałe przepisy :kwiatek:
Ja mam już kilka swoich i ulubiony Monikowy z kozim serem ale to jak czas pozwoli :ok:
Awatar użytkownika
manita
Agilisowy Rezydent

Re: Kasza JAGLANA na wszystkie możliwe sposoby :)

Post autor: manita »

O, to jedyna kasza, no dobra jest jeszcze bulgur, którą zje mój mąż.
Jako, że u mnie w domu fani pierogów (musiałam się nauczyć je robić) te z kaszą cieszyły się dużym powodzeniem.
http://wkrainiesmaku.pl/15786/pierogi-z ... la-ruskie/

Nie spełniają jednak wymogu bycia bezglutenowymi ;-(
Beate
Agilisowy Rezydent

Post autor: Beate »

Ja też zajadam jaglaną nie tylko w wigilię,ale nie mam jakichś konkretnych przepisów.ja improwizuję i dodaję ją do różnych sałatek,zapiekam z bakłażanem lub cukinią.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent

Post autor: atomeria »

O! Kasza jaglana to moje odkrycie roku, zresztą zawdzięczam je MoniQ :kwiatek: Za to, podobnie jak Beate, improwizuję <mrgreen>
Danusiu, goryczki można się pozbyć, niektórzy prażą kaszę, ja ją przepłukuję, najpierw zimną wodą, potem wrzątkiem i jeszcze raz zimną, dopiero wtedy zalewam wodą i gotuję. Moim zdaniem nie ma ani śladu po goryczce.
Beate
Agilisowy Rezydent

Post autor: Beate »

atomeria pisze:O! Kasza jaglana to moje odkrycie roku, zresztą zawdzięczam je MoniQ :kwiatek: Za to, podobnie jak Beate, improwizuję <mrgreen>
Danusiu, goryczki można się pozbyć, niektórzy prażą kaszę, ja ją przepłukuję, najpierw zimną wodą, potem wrzątkiem i jeszcze raz zimną, dopiero wtedy zalewam wodą i gotuję. Moim zdaniem nie ma ani śladu po goryczce.
Ja robię tak Jak Atomeria i potwierdzam goryczki brak <mrgreen>
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent

Post autor: MoniQ »

Brownie z kaszy jaglanej :)
Bezglutenowe, słodkie, ciężkie i po jednym kawałku ma się dość :D
http://www.mojewypieki.com/przepis/brow ... hami-pekan
ODPOWIEDZ