chia

Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent

Re: chia

Post autor: AgnieszkaP »

Mleko migdałowe, ostatnio ryżowe o smaku waniliowym - pychotka :-) Mleka krowiego nie lubię, ale te są bardzo smaczne. Wg mnie warto wcześniej namoczyć nasionka, bo fajnie spęcznieją - "z maku zrobi się kawior" ;-))
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin

Post autor: Mago »

Dzięki dziewczyny :-)
na razie przygotowałam sobie na jutro rano nasionka namoczone wodą, skoro płatki zalewam wodą to i nasionka tak samo potraktowałam. Znaczy zalałam zimną, przegotowaną wodą, wymieszałam i stoi sobie to wszystko w lodówce. Sama jestem ciekawa jak mi jutro śniadanko posmakuje ;-)
Aga L.
Agilisowy Rezydent

Post autor: Aga L. »

Jak zalałaś wodą to nijak, jakbyś siemię lniane jadła ;-)) Tak naprawdę to trzeba to jakoś przełamać, ja robiłam w szklance np. na dół kiwi, potem chia namoczone w mleczku kokosowym posłodzonym miodem a na wierzch maliny, borówki lub banan. Ale kombinacji jest dowolna ilość. Można dać wanilii, kakao, czekolady, co kto lubi.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin

Zobaczę jutro. Do swojej owsianki dorzucam owoce, jogurt naturalny, łyżeczkę miodu... może mogłam wymieszać nasionka z jogurtem. Mi "bezpłciowość" wody nie przeszkadza, za to zapaszek mleka krowiego i owszem, a innego nie mam ;-)
Na razie czuję się jak młody chemik <lol> bardzo szybko nasionka ruszyły i już jest galaretowato w słoiczku, w sumie fajna z tym zabawa ;-)
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent

Post autor: AgnieszkaP »

Mago pisze:Na razie czuję się jak młody chemik <lol> bardzo szybko nasionka ruszyły i już jest galaretowato w słoiczku, w sumie fajna z tym zabawa ;-)
<lol> :ok:
Z dodatkami na pewno będzie pyszne śniadanko :-)
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent

Post autor: elwiska3 »

Mago <mrgreen> smakowało śniadanko?
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin

Smakowało <mrgreen>
bardzo fajne te nasionka, faktycznie bez smaku ale konsystencja żelki ogromnie przyjemna i naprawdę nie można tego porównać do gluta z siemienia lnianego ;-)) <lol>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe »

Znajomy kupił mi wczoraj Chia od Sante, bo u mnie w sklepie a to się skończyły, a to czekali na dostawę. Zalałam wczoraj ziarenka mlekiem o smaku waniliowym, rano zmiksowałam owoce i było pyszne <mrgreen> ! Zupełnie inny smak niż ze zwykłym mlekiem.

>>Tutaj<< jest mnóstwo przepisów z chia :-)
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent

Post autor: Limonka »

Lena, teraz od poniedziałki w Lidlu ma być Chia 150g za 4,49 (Intenson, takie białe opakowanie z zieloną struną).
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe »

Ja ze swoją nogą do Lidla raczej się nie doczłapię w tym tygodniu ;-)) Kiedyś Chia kupowałam za ok. 9 złotych, cena w Lidlu rewelacyjna :ok:
ODPOWIEDZ