Proszę o opinię o hodowli.

To dział na pytania i porady związane z tym wszystkim, z czym powinniście się Państwo zapoznać ZANIM zaprosicie kota pod swój dach.
Awatar użytkownika
Surimi

Re: Proszę o opinię o hodowli.

Post autor: Surimi » 08 mar 2017, 23:07

Justa pisze:Miasto Snu i Panią Małgosię miałam przyjemność poznać osobiście bo właśnie w tej hodowli znalazłam swoją długowłosą Miłość <serce>
Federico jest liliowym długowłosym kocurem o wyjątkowej urodzie.
W wyprawce dostaliśmy karmę Canagan ( mokrą i suchą ), mały drapaczek firmy Rufi i kilka innych drobiazgów. Przez jakiś czas zaopatrywałam się u Pani Małgosi w żwirek i Canagana ale w końcu przeszliśmy na Cat's Best i PoN.
Na początku miałam wątpliwości czy Federico został porządnie zsocjalizowany bo był bardzo lękliwym kotem i miałam z tym spory kłopot (pisałam nawet o tym na forum). Ale! Problemy to się dopiero zaczęły kiedy dokupiłam mu drugiego kota do towarzystwa <mrgreen>
Musiało minąć troche czasu - żyjemy sobie teraz w zgodzie, szczęściu i obie z Francesią kochamy Federico bez wzajemności <tańczy>
Hodowlę polecam jak najbardziej :-)
Pytanie trochę nieaktualne - już jakiś czas temu byłam w hodowli Miasto Snu i mam bardzo dobre wrażenia ;) Nie wiem czemu Twój kociak był taki lękliwy... bo jak przyszłam do hodowli, to byłam w szoku, że koty w ogóle się mnie nie boję (poza jedną kotką, która widocznie nie lubi gości).
Może Twój kot tak zareagował na tę sytuację po prostu... Może w hodowli nie sprawiał wrażenia lękliwego - nie wiem :)
Ja byłam pod wrażeniem, że maluchy są takie miziaste. Jak odbieraliśmy naszego kota z Mazurii (też mam super zdanie o hodowli), to nawet maluchy się na nas wypięły (poza jedną małą kotką) i wolały spać ;)
Trochę mnie wystraszyłaś tym, że problemy się zaczęły po wzięciu drugiego kota. Może u nas nie będzie tak źle... <oops>

Justa

Post autor: Justa » 09 mar 2017, 08:00

No to wyjaśniam. To nie był problem ani hodowli ani mojego kota, to był mój problem! Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z kotami i oczekiwałam takiego zachowania jakiego można się spodziewać u psa. Głupia ja <lol> bo Federico wolał być kotem <ok>
Dokocenie było świetną decyzją ale gdybym miała to zrobić jeszcze raz to od razu. Nie po jakimś czasie, jak się już kotu wydaje że jest pępkiem świata i panem na włościach, ale od razu. Nigdy nie wiadomo na jaki egzemplarz się trafi , u nas musiało minąć sporo czasu zanim Franceska kruszynka przestała być myszą a ja arbitrem.
Od Pani Małgosi wiem że Federico jest powściągliwy po matce. Im bardziej stara się ukryć że nas kocha tym bardziej mu nie wychodzi <serce>
Ja się kotów uczę dopiero dlatego jestem na tym forum ;-))

mystica

Post autor: mystica » 17 mar 2017, 09:00

Witam,

Nie wiem czy gdzieś już było, ale czy ktoś słyszał coś o hodowli w Warszawie Kokosanki*PL? Czy można im zaufać? Spodziewają się kociaków do odbioru pod koniec lipca, czyli dla mnie idealnie, a mimo że ogłoszenie dodane dzisiaj, to są rezerwowane masowo :)

Pozdrawiam

lricai

Post autor: lricai » 01 sie 2017, 19:53

Witam,
Czy ktoś posiada informacje na temat hodowli Bueno*PL pani Anny Bujarskiej z woj. dolnośląskiego? :)
Czy jest to hodowla godna zaufania?
Dziękuję i pozdrawiam

Laguna

Post autor: Laguna » 09 sie 2017, 12:17

Proszę o opinię o hodowli "Hodowla Kotów Brytyjskich" w Gdańsku Chylonia. Strona internetowa to www.bri-cat.com.pl . Koleżanka, która ma kotki Main Coon ma wątpliwości co do ojca kotków ( za dużo miotów, jak na jednego kocura w ciągu 5 lat).

Awatar użytkownika
Charlotte

Post autor: Charlotte » 12 sie 2017, 10:03

Laguna, krycie przez kocura nie jest dla niego fizycznym obciążeniem jak ciąża i poród u kotki, więc ja bym nie patrzyła na to ile kocur ma dzieci.

Laguna

Post autor: Laguna » 12 sie 2017, 16:22

Charlotte serdecznie dziękuję za odpowiedź. Koleżanka mówiła to w kontekście, takim że kotki niekoniecznie mogą być od kocura, który podany jest na stronie.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Skontaktuj się ze mną:

Post autor: Dorszka » 12 sie 2017, 16:26

Na stronie powinni być podani rodzice poszczególnych kociąt, jeśli takiej informacji tam nie ma, proszę po prostu napisać do hodowli i zapytać.
Dorszka, Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL
Obrazek obrazek

Odpowiedz