Kupno a płatna adopcja

To dział na pytania i porady związane z tym wszystkim, z czym powinniście się Państwo zapoznać ZANIM zaprosicie kota pod swój dach.
Awatar użytkownika
Charlotte

Kupno a płatna adopcja

Post autor: Charlotte » 22 sie 2019, 16:16

Czym różni się zakup kota od płatnej adopcji?
Są w ogóle jakieś różnice czy po prostu jest to termin używany naprzemiennie? Bo jednak tak czy inaczej i tak płaci się za kota... :chochlik:

Awatar użytkownika
Karioka

Re: Kupno a płatna adopcja

Post autor: Karioka » 22 sie 2019, 16:57

A to nie jest tak, że płatna adopcja jest tańsza?
I dotyczy raczej np. kotków którym ktoś z różnych powodów nie może dalej zapewnić domu, albo kotów/kotek które nie mogą już zostać w hodowli?
Tak sobie zawsze myślałam, ale może ktoś bardziej poinformowany Ci napisze coś więcej.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 22 sie 2019, 23:31

Ja nie bardzo wiem, dlaczego hodowcy ukuli taki termin. Dotyczy zazwyczaj kotów pohodowlanych, więc już nie chcą mówić o sprzedaży jako takiej. Jest to tak czy inaczej kupno kota jak dla mnie, ale w takich przypadkach cena rzeczywiście jest niższa.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
annishere

Post autor: annishere » 23 sie 2019, 08:36

Kiedy ja się rozglądałam za kotem to do kupna oferowane były kocięta z miotów. Płatna adopcja zwykle dotyczyła starszych zwierząt,które z jakiegoś powodu musiały opuścić hodowlę. Zapłata była często argumentowana trochę jako "zwrot" różnych kosztów, które ponosił hodowca, ale zwykle oczywiście była to mniejsza kwota niż kociaka.
https://www.facebook.com/rastermozgu/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupno (bądź adopcja) kota”