Hodowla

To dział na pytania i porady związane z tym wszystkim, z czym powinniście się Państwo zapoznać ZANIM zaprosicie kota pod swój dach.
Awatar użytkownika
Charlotte

Hodowla

Post autor: Charlotte »

Witam :)
Od dłuższego czasu chodzi za mną myśl o założeniu swojej hodowli - małej, 2-3 kotki hodowlane :) Nie chcę brać się za to "w ciemno" i najpierw chciałabym jak najwięcej dowiedzieć się o tym jak odpowiedzialnie je rozmnażać. Zdrowie, dobór par hodowlanych, genetyka, to ważne tematy, które chciałabym zgłębić. Moją hodowlę planuję zacząć dopiero za kilka lat jak już uznam, że moja wiedza jest odpowiednia :) Niestety grupy hodowców na Facebooku są zamknięte i nie ma szans dostać się tam nie mając zarejestrowanej hodowli. Dlatego pomyślałam sobie:
1. Czy Felis Polonia organizuje dla hodowców jakieś szkolenia? A może lepszy pod tym względem jest WCF albo TICA?
2. Czy w ogóle można zarejestrować się tam nie mając hodowli?
3. Czy można zarejestrować hodowlę nie mając jeszcze kotki hodowlanej?
4. Może są jakieś książki, które dobrze przygotowują do prowadzenia odpowiedzialnej hodowli?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Re: Hodowla

Post autor: Dorszka »

Do klubów można zapisać się nie mając hodowli, wystarczy mieć kota, nie musi być rasowy, może też być rasowy kastrat :) Kluby organizują wiele szkoleń, zazwyczaj przed wystawami, zapraszani są na ie często lekarze weterynarii i behawioryści. W lutym w Warszawie będzie takie, na którym na przykład prawie na pewno będę miała wykład i warsztaty z podstaw genetyki i być może z behawioru. Do FPL należy wiele klubów, więc i szkoleń jest tak naprawdę sporo. Kluby ogłaszają je najczęściej na FB. Co do książki... Nie wiem nic o pozycji wartej polecenia, napisanej stricte o hodowli, ale tez może po prostu się na nią nie natknęłam. korzystamy z książek dla weterynarzy, z artykułów naukowych, z wiedzy behawiorystów, śledzimy naukę krótko mówiąc :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Charlotte

Dziękuję za odpowiedź :)

A czy należąc do jednego klubu np Felis Posnania można jeździć na szkolenia organizowane przez pozostałe kluby?

I jeszcze jak wygląda kwestia rejestrowania kotki hodowlanej - chcąc zarejestrować w FPL muszę szukać kotki z rodowodem FPL czy mogę wybrać taką z rodowodem WCF?
I czy kotka zarejestrowana w FPL może być kryta kocurem WCF albo TICA czy tylko FPL?

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Przepraszam, że odpowiem krótko, ale dziś padam z nóg - na wszystko TAK :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Charlotte

Dziękuję :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupno (bądź adopcja) kota”