Pomoc w określeniu koloru kociaka

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Hodowla: MKluseczki*Pl
Kontakt:

Pomoc w określeniu koloru kociaka

Post autor: vicola » 17 gru 2015, 10:16

Witam,
mam na imię Monika, niedawno rozpoczęłam hodowlę kotów brytyjskich (należę do PZF/WCF). 7.12.2015 przywitałam na świecie pierwszy miot kociąt <pokłon> Mamą jest szylkretka liliowa Sisi Kocie Pragnienie natomiast tatą Boogie Ginger Meadow - kocurek niebieski. Urodziły się 4 cudne kluseczki :-D . Wszystkie prawdopodobnie pannice - tyłeczki wyglądają dla mnie tak samo, a biorąc pod uwagę fakt, że jest jedna 100% szylkrecia (niebieska), więc zapewne tak jest... Mam pytanie do doświadczonych hodowców odnośnie jednego kociaka: widoczne są bowiem na nim takie klasyczne pręgi. Czy to możliwe, że po rodzicach nie pręgowanych może wyjść maluszek z pręgami? W rodowodzie Sisi widnieje co prawda babcia BRI g22 i prababcia g24, ale czy to ma wpływ na te pręgi? Czy te pręgi to tylko te jakieś "duszki", które powinny w późniejszym czasie zaniknąć? Podaję poniżej zdjęcie 2 dniowych malców :). I mam pytanie również o kolor tego "pręgowanego" malca - czy to liliowy również, bo porównując z tym jaśniutkim, to dla mnie wygląda ten pręgusek jak jakiś cynamonek - w każdym bądź razie coś z brązowego <?>
Obrazek

Proszę o jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam ciepło!

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Pomoc w określeniu koloru kociaka

Post autor: kinus » 17 gru 2015, 10:25

Z takiego połączenia nie możesz mieć pręg.
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 17 gru 2015, 10:28

Duuuuchy ;-))
Ze mnie zaden znawca, ale popatrz na tym zdjeciu ten niebieski obok tez ma troszke preg ;-))

(no i skoro Kinus mowi, ze nie pregi, to nie pregi ;-)) )
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

kinus
Hodowca
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus » 17 gru 2015, 10:37

Wprawdzie ogladam zdjecie na telefonie, ale wg mnie szylkrecie sa dwie co najmniej - z obu stron.
Kinus hodowla kotów brytyjskich Kabrirus*PL
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Kontakt:

Post autor: vicola » 17 gru 2015, 11:00

Dziękuję za odpowiedź <pokłon> . Dzisiaj w świetle dziennym sprawdzałam te 4 kluseczki i 3 wyglądają na szylkretki. Jasny lilac ma plamę na grzbiecie kremową i jakby jasną (białą <?> ) skarpetkę (pół-skarpetkę <mrgreen> ):

Obrazek

Obrazek

Niebieska (jasna) ma natomisat więcej tych skarpetek i sporo bieli i prześwitu kremu na główce:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy te białawe skarpetki to kremik, czy istnieje możliwość pojawienia się bieli?

Nie wiedziałam, że określenie koloru będzie takie trudne <shock> . To dopiero moje początki, jeszcze wieeele przede mną. Czytam forum Agilis Cattus już od zeszłego roku, ale jest tyle wątków, tyle czytania, że czasami ciężko dojść do rzeczy, które się w danym momencie potrzebuje.... Każda przyjazna pomoc się przyda :)

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 17 gru 2015, 11:30

Wg mnie to taki jasny krem na skarpetkach, a nie biały.
Gratuluję pierwszych maluszków :-)
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Kontakt:

Post autor: vicola » 17 gru 2015, 11:46

Dziękuję <zakochana> , cały czas jestem jeszcze pod wrażeniem tych szkrabów, wzroku nie można od nich oderwać <tańczy> . I człowiek ciągle tylko obserwuje, czy wszystko w porządku, czy dobrze rosną, czy nie piszczą przypadkiem :) A każde inne: jeden czyścioch, drugi pieszczoch, trzecie podróżnik niesamowity (ciągle w podróży dookoła kojca - nie takiego małego w końcu, bo 90x60 cm ;)), i ostatni mały żarłok :). Powinnam powiedzieć: jedna a nie jeden - w końcu dziewuchy jak nic.
Faktycznie ta biel na łapkach to może i jaśniutki kremik. Dla mnie bardziej białe, niż np. plamki kremu na typowej niebieskiej szylkreci. Bo rozumiem, że podobnie jak z pręgami, to białego dodatku nie powinno być przy tej parze rodziców?

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 17 gru 2015, 12:02

Witam na forum,

Białego nie będzie, to krem jaśniejszy bądź ciemniejszy :) Pręgi to duchy, powinny zaniknąć z czasem, chociaż niekiedy, ku naszej (hodowców) rozpaczy, pozostają.

Wieczorem zrobię dział dla hodowli, proszę o odrobinę cierpliwości :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Kontakt:

Post autor: vicola » 17 gru 2015, 12:14

Dziękuję, będę czekała na ten dział :kwiatek:

Awatar użytkownika
tofik

Post autor: tofik » 17 gru 2015, 13:06

Moja śp. Zuzia PER g miała taki kawałek łapki kremowy, tak jak u Ciebie ma liliowy kotek. I bardzo podobne przejaśnienia na futrze. Tylko perski włos był długi i przy mocniejszym obfutrzeniu krem był słabiej widoczny.

A tak poza tym to kciuki za maluszki. Niech zdrowo rosną. <ok> <ok> <ok> <ok>

ODPOWIEDZ