Kocięta Miot A - Sisi i Boogie

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Hodowla: MKluseczki*Pl
Kontakt:

Kocięta Miot A - Sisi i Boogie

Post autor: vicola » 29 gru 2015, 19:17

Witam,
chciałabym oficjalnie przedstawić miot A, którego mamą jest CH Sisi Kocie Pragnienie*PL a tatą CH Boogie Ginger Meadow*PL. Kocięta przyszły na świat 7.12.2015 roku. Poród odbył się z małymi niespodziankami (dla mnie), np. noc przed porodem Sisula nie pozwoliła mi spać, dając znać, że zaczęło się; skurcze rozpoczęły się około 5-tej rano, koteczka pięknie leżała w legowisku, aż tu ok. 9-tej wyskoczyła do kuwety (myślałam, że za potrzebą), aby tam przywitać pierwszego kociaka liliowego <strach> . Maluszek cały obklejony żwirkiem glinianym zbrylającym, po chwili był już cały w błocie, a mama próbując go oczyszczać, turlała go bardziej po tym żwirku. To były chwile strachu dla mnie, szybko zabrałam kociaka w ręczniczku do legowiska, tam pomogłam kotce oczyścić go i niedługo potem maluch siedział już przy mleczku :). Na drugiego kociaka czekaliśmy 3 godziny, szylkrecia niebieska wyszła oczywiście tyłem.... Trzecie (szylkrecia liliowa) przywitało świat również w kuwecie, ale tym razem w bardziej higienicznych warunkach (intuicja mnie nie myliła i wyłożyłam kuwetkę podkładem <diabeł> ), jednak Sisulka chyba już ze zmęczenia nie zajmowała się kociakiem, więc musiałam to sama zrobić i przeciąć pępowinkę, podobnie jak przy czwartej szylkreci niebieskiej...... Ufff, ciutkę doświadczenia przy tym porodzie zdobyłam, strachu się najadłam, ale na koniec takie cudne kluseczki przywitałam <zakochana> . Wszystkie rosną "książkowo", chociaż lilaczek troszkę odbiega od reszty (od początku przybierała na wadze w mniejszych ilościach).

I tak mamy cztery dziewczynki:
~ Amber MKluseczki*PL BRI c, waga urodzeniowa: 98 g, 3-tydz.: 385 g
~ Amisza MKluseczki*PL BRI g, waga urodzeniowa: 112 g, 3-tydz.: 445 g
~ Amelia MKluseczki*PL BRI j, waga ur.: 104 g, 3-tydz.: 416 g
~ Amanda MKluseczki*PL BRI g, waga ur>: 104 g, 3-tydz.: 440 g

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Re: Kocięta Miot A - Sisi i Boogie

Post autor: yamaha » 29 gru 2015, 19:22

Gratuluje :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Cudne malentaski :kotek: :kotek: :kotek: :kotek:

I dzielna Mamusia ! <zakochana>

Pierwszego maluszka oklejonego zwirkiem nie zazdroszcze <strach>

Rosnijcie teraz slicznie, maluszki :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
DorotaK
Hodowca
Hodowla: Luna-Gatto*PL
Kontakt:

Post autor: DorotaK » 29 gru 2015, 19:42

Gratuluje raz jeszcze maluszków <ok>
Rodzić w kuwecie no proszę ho ho ho <lol>
Najważniejsze, że wszyscy zdrowi i ładnie puchną <serce>

Piękne imionka wybrałaś :-)

Awatar użytkownika
mocca6

Post autor: mocca6 » 29 gru 2015, 19:45

Śliczne laleczki :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak » 29 gru 2015, 19:48

Śliczniutkie panienki <zakochana> <zakochana> <zakochana> <zakochana>
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Hodowla: MKluseczki*Pl
Kontakt:

Post autor: vicola » 29 gru 2015, 20:03

Dziękuję dziewczyny!
Mam przy okazji pytanie: dwa dni temu kociętom wyszły już ząbki <mrgreen> , czyli mogę przedstawić im dodatkową karmę? Powinnam zacząć od Gerberków czy może od chrupek namoczonych w wodzie lub mleku (posiadam karmę Orijen Kitten i zaopatrzyłam się wcześniej w mleko dla kociąt - tak w razie czego). Poproszę o Wasze opinie <pokłon>
A żwirek na początek najlepszy byłby Cat's Best czy może Benek Super CORNCat?

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 29 gru 2015, 20:40

Kociaki mają dopiero 3 tygodnie, więc mimo ząbków niczego jeszcze nie zjedzą, ale dobrze jest wstawić suche do kojca, żeby widziały, jak mama je, wtedy szybciej zaczynają się interesować. Tylko to suche musi być w jakiejś miseczce o małej średnicy, bo często najpierw próbują do suchego sikać <lol> Do tego w kojcu może już stanąć woda, chociaż ja już dobrych kilka miotów temu zrezygnowałam z misek, które były stale wylewane, i teraz w kojcu od początku właściwie stoi Catit Fountain (ta zielona).

Co do mokrego, bo na ogół od tego zaczynają kociaki jeść stały pokarm, to pewnie co hodowla, to sposoby <mrgreen> Ja nigdy nie podaję na pierwsze posiłki niczego przetworzonego, a już na pewno nie ludzkiego, chociaż wiem, że wiele pokoleń w hodowlach wychowało się na gerberkach. U mnie zaczyna się od mięsa, surowy indyk bardzo drobno pokrojony w paseczki (nie mielony), i gotowana pierś z kurczaka, bo niektórzy nie od razu na surowiznę lecą. Kość z udźca indyczego jest też świetna, bo kociak nie oderwie z niej więcej, niż zje, i ma ogroną frajdę z prawdziwie kociego zdobywania jedzenia <lol> Na ogół bardzo szybko wszyscy odkrywają uroki mięsa, z Felini Complete albo jakimś innym suplementem wciągają bez oporów.

Do nauki lizania doskonale jest podawać mleko "na gęsto", na ogół kocięta bardzo je lubią. Ja nie moczę chrupek, zdecydowana większość kociaków odkrywa uroki suchego takiego czy innego, ale niektóre znacznie później. Bardziej sprawdza się u mnie mieszanie z mięsem, albo u starszych z puszką, bo chrupka nadal jest twarda, i przypomina to, co stoi w miseczce obok, a jednak wchodzi łatwiej.

Ale co hodowla, to system :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 29 gru 2015, 20:41

Zapomniałam o żwirku, u mnie tak, jak u wszystkich kotów, Golden Grey Master :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 30 gru 2015, 08:36

Ja dla maluszków zdecydowanie żwirek kukurydziany, taki by mogły zjeść i nic im nie będzie.
Potem jak podrosną i włażą do wszystkich kuwet to bentonitowy :)

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 30 gru 2015, 18:29

Od bentonitowego jak najbardziej tak samo nic im nie będzie :) Ani od drewnianego, jeśli nie ma w nim drzazg, tego osobiście bałabym się najbardziej.

Już to gdzieś pisałam, bentonit to nie beton, nie wiąże się na stałe, niczego w jelitach nie zaczopuje, a pojedynce ziarenka co najwyżej poprawią perystaltykę. Zwłaszcza, że natychmiast rozpoznawany jest jako niejadalny, i wypluty.

Podobnie, jak dorosłe koty, kocięta mają swoje upodobania. Kiedyś sypałam różne żwirki do kuwetek obok siebie, drobne drewno, bentonit, kukurydza, poprzednie pokolenia kociąt wybrały, na czym najszybciej uczą się korzystać z toalety, i przy czym najskuteczniej jest zachować higienę (nierozpadające się kulki, nie "skażające" reszty żwirku, chociaż w kuwetkach kociąt wymieniam żwirek co dwa dni), bo to jest ogromnie ważne :)
Dorszka

Obrazek Obrazek obrazek

ODPOWIEDZ