Silikonowe nakładki na pazury

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Hodowla: MKluseczki*Pl
Kontakt:

Silikonowe nakładki na pazury

Post autor: vicola » 23 lut 2016, 12:38

Witam wszystkich,
chciałabym napisać o pewnym dylemacie, jaki teraz mam. Jakiś czas temu, w celu rezerwacji koteczki, byli u mnie Państwo, którzy w rozmowie napomknęli o nakładkach silikonowych na pazury - z pytaniem co o tym sądzę. Według mnie, te nakładki są świetnym rozwiązaniem, jeżeli przytrafi się kot, który notorycznie, zamiast drapaka, drapie inne meble. I oczywiście żadna metoda czy próba oduczenia go tego nie działa. Pomocne są też te nakładki, gdy kot drapie się z powodu jakiejś choroby czy po jakimś zabiegu.... Dwa dni temu zadzwoniłam do przyszłej właścicielki kotki, z informacją, że koteczka jako jedyna boi się cążków i będą musieli obcinać jej pazurki we dwie osoby, ale ja wszystko pokażę, jak to robić - i tu Pani mnie zaskoczyła, twierdząc, ze to nie ma znaczenia, bo oni mają wszystkie nowe meble i od razu koteczce te silikonowe nakładki założą....... Zdziwiła mnie ta informacja, wydaje mi się to takie nieludzkie ograniczać bez powodu kota, chociażby we wdrapywaniu się na drapak. Przez te dwa dni poszperałam trochę w necie i zapytałam dwóch weterynarzy o te nakładki. Lekarze są absolutnie przeciwni - podobnież ogranicza to również chodzenie, bo nakładki siłą rzeczy wystają i dotykają podłoża i jest to straszny dyskomfort dla kota. Opinie na stronach zagranicznych są różne - wszystko zależy od kota.
Moje serce mówi mi od razu co powinnam zrobić w tej sytuacji, żal mi po prostu kotki.....
Pytam więc Was, kochani forumowicze, co o tym sądzicie? Może ktoś używa tych nakładek?

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Re: Silikonowe nakładki na pazury

Post autor: Mago » 23 lut 2016, 12:41

Awatar użytkownika
vicola
Hodowca
Hodowla: MKluseczki*Pl
Kontakt:

Re: Silikonowe nakładki na pazury