Ogródki, działeczki ....i prace z tym związane

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Re: Ogródki, działeczki ....i prace z tym związane

Post autor: Danusia » 28 maja 2017, 21:12

Kochana BaboJago :kiss: :kiss: :kiss: :kwiatek: :kwiatek: bardzo dziękuję zaraz mężowi sprzedam właśnie padł :lol: po kolejnej wycince .
Obrazek Obrazek
Kala Agilis Cattus*PL 26.08.2011r. & Kolorado Amazing Aisha*PL 01.09.2010r.

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak » 31 maja 2017, 11:44

jasminka pisze:
27 maja 2017, 09:10
Mam w planach zrobienie małego kącika z hortensjami :) jako że miejsca nie za wiele szukam odmian ''małych '' i lubiących słoneczko :) ktoś doradzi ?
Jasminko, ja też jestem za bukietowymi :) Ogrodowe często wymarzają :)
Hortensja jak ma mokro może rosnąć też na słoneczku, chociaż w wyjątkowo słoneczne lato, kwiaty mogą się przypalać.
Ja mam u siebie hortensje wsadzone w zeszłym roku , już nie mogę się doczekać kiedy zakwitną :)
Mam Magical Moonlight, Limelight, Bobo mam wsadzone w doniczkach :)
A do jakiej wielkości mogą one być u Ciebie Jasminko?
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 31 maja 2017, 13:05

Asiu nie za duże do 1,5 m max i to ze 2 szt a reszta mniejsza jak by takie odmiany były, obecnie mam dwie hortensje jedną bukietową (odmiana jest w domku bo nie pamiętam i druga to ogrodowa która w tym roku nie zakwitnie bo przemarzła :-/////
Iza

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak » 31 maja 2017, 22:01

Diamantino jest taką niewysoką hortensją i kwitnie chyba najwcześniej ze wszystkich. A jeszcze mniejsze, to te co wymieniła Sonia :)
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 31 maja 2017, 22:09

asiak pisze:
31 maja 2017, 22:01
Diamantino jest taką niewysoką hortensją i kwitnie chyba najwcześniej ze wszystkich. A jeszcze mniejsze, to te co wymieniła Sonia :)
Asiu mam czas do przyszłego roku aby czytać o hortensjach i odmianach ,w tym roku planuje tylko odpoczywać i nic nie robić ;-)) ale jak najbardziej proszę o porady i sugestie -co sprawdzone to sprawdzone a macie może jakiś polecany sklep z sadzonkami ?
Iza

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak » 31 maja 2017, 22:20

jasminka pisze:
31 maja 2017, 22:09
asiak pisze:
31 maja 2017, 22:01
Asiu mam czas do przyszłego roku aby czytać o hortensjach i odmianach ,w tym roku planuje tylko odpoczywać i nic nie robić ;-)) ale jak najbardziej proszę o porady i sugestie -co sprawdzone to sprawdzone a macie może jakiś polecany sklep z sadzonkami ?
Ja prawie wszystkie rośliny zamawiam przez internet :) W pobliżu nie mam szkółek czy sklepów, żeby kupić to co chcę :)
Przeważnie nie ma podanych odmian, tylko hortensja to hortensja :)
Nie mam sprawdzonych sprzedawców, kupuję od różnych, ale jeszcze się nie zawiodłam :)
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 01 cze 2017, 09:29

Asiu to polecę Tobie i innym chętnym te z których ja korzystam :)
https://www.rozeogrodowe.pl/
https://sklep.clematisy.pl/
https://e-clematis.com/
Iza

Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent

Post autor: BabaJaga » 01 cze 2017, 17:26

Ja mogę gorąco polecić szkółkę roślin ogrodowych:
http://dammera.pl/pl/

Właściciel tej szkółki to prawdziwy pasjonat m.in. hortensji bukietowych i krzewiastych. Szkółka mieści się w Mierzeszynie (woj. pomorskie), a sklep mają w Pruszczu Gdańskim. Sama kupuję od ich, bo mają nie tylko że pokaźną kolekcję odmian (właściciel sam je rozmnaża, pracuje nad nowymi odmianami etc...), ale i same rośliny są zdrowe, okazałe i wg mnie w dość niskich cenach, jak za tak dorodne krzewy. :-D Na ich stronie można poczytać o każdej odmianie i zorientować się, co jest atrakcyjne. Niestety, nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, nad czym trochę ubolewam.

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 01 cze 2017, 19:10

BabaJaga pisze:
01 cze 2017, 17:26
Ja mogę gorąco polecić szkółkę roślin ogrodowych:
http://dammera.pl/pl/

Właściciel tej szkółki to prawdziwy pasjonat m.in. hortensji bukietowych i krzewiastych. Szkółka mieści się w Mierzeszynie (woj. pomorskie), a sklep mają w Pruszczu Gdańskim. Sama kupuję od ich, bo mają nie tylko że pokaźną kolekcję odmian (właściciel sam je rozmnaża, pracuje nad nowymi odmianami etc...), ale i same rośliny są zdrowe, okazałe i wg mnie w dość niskich cenach, jak za tak dorodne krzewy. :-D Na ich stronie można poczytać o każdej odmianie i zorientować się, co jest atrakcyjne. Niestety, nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, nad czym trochę ubolewam.
Trzeba znaleźć coś bliżej bo to za daleko jechać po rośliny :)
Iza

Odpowiedz