Ogródki, działeczki ....i prace z tym związane

Wszystko co potrzebne nam do codziennego życia, sprzęty do domu i do pracy.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Re: Ogródki, działeczki ....i prace z tym związane

Post autor: Sonia »

To super, że się plony udały w tym roku.
My w tamtą sobotę mieliśmy z sąsiadami akcję sadzenia drzewek. Przyjechały do nas aż z Ustronia ambrowce amerykańskie. Mój ma 4 m i ważył ze 100 kg, posadzenie go to była masakra. Sami nie dalibysmy rady. W zamian my pomagalismy wsadzić u nich 3 szt. Teraz będę z niecierpliwością czekać na wiosnę żeby się przekonać czy przeżył i się przyjął.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Mam dylemat z moimi magnoliami, może ktoś by mi doradził co tu zrobić.
W zeszłym roku w październiku je posadziłam, tak że są u mnie pierwszą zimę, a właściwie niby zimę. Gdzieś w listopadzie opatuliłam je białą agrowłókniną i teraz nie wiem czy mam je z tego rozebrać czy już zostawić do wiosny. Nie wiem czy w tych temperaturach teraz nie będzie im za ciepło i zaczną za szybko się budzić. Z drugiej strony, jak je teraz rozbiorę a w nocy u nas są minusowe temperatury (tak między -2 a -5 stopni), to czy jak będą nieokryte to mogą zmarznąć? Sąsiadka nie okrywała, ale cały czas ma nieokrytą, a ja teraz nie wiem co zrobić, żeby im nie zaszkodzić. Dzisiaj było u nas +13. Poradźcie coś co tu z tym robić.
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent

Post autor: BabaJaga »

Ja nigdy mojej magnolii nie opatulałam, nawet w latach ze srogimi mrozami. Ma już ponad 20 lat, rośnie i kwitnie co roku, jak głupia. Nawet teraz ma już dość grubaśne pąki. Może spróbuj swoją odkryć (przynajmniej od góry) i zahartować. Tylko sprawdź wcześniej, czy aby jakichś młodych listków nie zaczęła od tego ciepełka wypuszczać. Przy czym śledź pogodę i gdyby zapowiadano niedługo jakieś syberyjskie mrozy, to ją ewentualnie opatulisz. Ale wystarczy tylko od dołu. W razie czego, gdyby jednak przymarzła, powinna odbić wiosną od ziemi. Ja przynajmniej tak bym zrobiła, ale ekspertem w tej materii nie jestem :)

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak »

Soniu rozbierz ją z ubranka, nic jej nie będzie :) Jest ciepło :)
Okryj jej system korzeniowy korą. Ja w tym roku nic nie ocieplałam, tylko różom zrobiłam kopczyki :)
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Poszłam z latarką i posciagalam te kokony. Mam nadzieję, że nie doznają szoku. Dzisiaj w nocy ma być +7 tylko wieje bardzo.
Gdyby miało się zrobić -5 to nie przejmować się, czy je wtedy przykryć na noc?
Ja wczas rano do pracy jadę więc nie bardzo mam czas, żeby je rano rozbierać.
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiak »

Soniu nie okrywaj, nic jej nie będzie :)
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Zostawię je już odkryte, najwyżej nie doczekam w tym roku kwiatuszków.
Za to wczoraj się wkurzyłam, bo patrzę a jeden rozchodnik jakiś taki przekrzywiony, złapałam go i został mi w rękach. Obok następny ruszam i to samo, oba mają wszystkie korzenie zeżarte a pod spodem wielkie dziury. No ręce opadają, już nie wiem co tu robić z tymi nornicami :-/////
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek »

Jak pięknie w ogródku :kciuki: skończyły się przebiśniegi ale kwitną ciemierniki,krokusy ,narcyzy. Ptaszki przymierzają się do nowego domku, działkowe kociaki łaszą się o nogi ,człowiek tu zapomina o wszystkim i inaczej oddycha.
Zbieram czosnek niedźwiedzi, zieloną cebulkę i szpinak.Pomidorki trzeba przepikować, papryki powoli też. Mam wolne więc wszystko chcę zrobić.
Życzę Wam radości w obcowaniu z naturą :milosc:
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha »

asiek pisze:
18 mar 2020, 10:56

Zbieram czosnek niedźwiedzi, zieloną cebulkę i szpinak.Pomidorki trzeba przepikować, papryki powoli też. Mam wolne więc wszystko chcę zrobić.
:strach: Cos przegapilam, czy to tylko u nas jest dopiero POLOWA MARCA ?
Ja nawet nie zaczelam myslec o przekopaniu ogrodka, ze o sianiu czegokolwiek nie wspomne....

A Ty o pomidorkach i papryczkach mowisz ?? ?? ?? :shock:
Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś.

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek »

:lol: Zimy nie było jest dość ciepło i wyjątkowo wcześnie wszystko ruszyło. Zdążysz yamaszko przekopać i wysiać :lol:
"Los bowiem synów ludzkich jest ten sam co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.."
Biblia Księga Koheleta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wokół domu i pracy”