FIP

nelapierozek

Re: FIP

Post autor: nelapierozek » 19 lip 2016, 12:32

Jeszcze się łudzę, że jest jakaś szansa dla mojego Malucha
to jego wczorajsze wyniki:
FIV/FeLV - ujemne
zażółcona skóra, spojówki i śluzówki, powłoki brzuszne powiększone, balatujące, w bad USG pęcherz moczony średnio wypełniony, niewielka ilość wolnego płynu w j. brzusznej w okolicy jelit, w śródbrzuszu konglomerat zmniejszonej echogeniczności śr 38 mm x 33,5 mm całości, składający się z 3 kulistych struktur śr 23,5 x 22,5 mm
1 stopień odwodnienia
Morfologia krwi (ostatnia miał jeszcze jedną robioną przed podjęciem leczenia)
Leukocyty 10,4 G/l
Erytrocyty 6,81 T/l
Hematokryt 23 %
MCV (ŚOK) 33,7 fl
MCHC 13 pg
Trombocyty 141 G/l
Granulocyty 9,6 G/l
GRAN% 91,4 %
Limfocyty ),6 10^9/l
LYM % 5,7 %
Monocyty ),3 x 10^9/l
MONO% 2,9 %
Biochemia krwi
Albuminy 1,7 g/dl
Białko całkowite 6 g/dl
Globuliny 4,3 mg/dl
Alb/Glob = 0,39

nelapierozek

Post autor: nelapierozek » 20 lip 2016, 11:44

Bardzo proszę o informację co w takiej sytuacji powinien zrobić hodowca pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 20 lip 2016, 13:18

Niestety, przepisy w Polsce nie regulują spraw związanych z kupnem zwierząt. Pierwszy krok to sprawdzenie umowy - może hodowca zawarł w niej klauzulę na wypadek śmierci kota, jakie zachowanie przewiduje (chociaż jest to rzadkość). Hodowca nie jest w stanie odpowiadać za całe życie kota, ale mówimy o zwierzęciu poniżej roku - niewykluczone, że ma Pani coś w rodzaju "gwarancji" w umowie, proszę ją przejrzeć. Proszę też przejrzeć wpisy elsy w tym wątku, najwięcej porad znajdzie Pani w jej postach.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
elsa

Post autor: elsa » 20 lip 2016, 15:28

Co do interpretacji wyników, to nie znam wartości referencyjnych dla podanych liczb, mogę jedynie podpowiedzieć, że w przypadku FIP występuje podwyższony poziom bilirubiny (żółtaczka), obniżony stosunek albumin do globulin (stosunek albumin/globulin poniżej 0,5 jest wysoce specyficzny), podwyższenie poziomu gamma globulin i zwiększenie aktywności ASPAT. Dodatkowo leukopenia, neutrofilia, limfopenia, przesunięcie obrazu białokrwinkowego w lewo, niedokrwistość (anemia).Ważnym parametrem jest całkowita ilość białek, która wzrasta w większości przypadków (>100 G/l).

W przypadku formy wysiękowej choroby dużo daje zbadanie płynu z jamy brzusznej, bo badanie to nie tylko test Rivalty. Czy to zostało zrobione przez weta?

Mnie zastanawia ten konglomerat, pytałaś co to oznacza? No i jeżeli z jakiś względów pobieralibyście kotkowi jeszcze raz krew, to sugerowałabym zrobić badanie na hemobartonellę i inne pasożyty oraz badanie FIP screening, chociaż jest ono niestety dość kosztowne.

Stan płynu trzeba kontrolować, bo może go przybywać i sprawiać kotkowi problemy z oddychaniem.

Co u Was dzisiaj, jak apetyt, czy kotek je i pije?

Poczytaj umowę, w razie czego postaramy Ci się pomóc.

nelapierozek

Post autor: nelapierozek » 20 lip 2016, 20:50

Ilość płynu w brzuszku widocznie się zwiększa, niestety Maluch jest żółty, dość mocno osowiały, chowa się w ciemne i zamknięte pomieszczenia, najlepiej się czuje w łazience. Aczkolwiek ma przebłyski, że wchodzi na brzuch swojego ukochanego pana i ugniata go jak wcześniej <serce>
Je chętnie, często, ale malusieńkie porcje. Dostał leki i wczoraj się wypróżnił.
Nie bardzo wiemy co robić, jak mu jeszcze próbować pomóc. Weterynarka na wczorajszej wizycie raczej nie pozostawiła złudzeń, wczoraj dostał silny steryd, kroplówkę, jest podobno odwodniony. Nie wiem, jeszcze się łudzimy, że coś zadziała, że to nie to. Przyszły wyniki cytologiczne z pobranego wycinka węzłów chłonnych, niestety nic to nie wniosło, bowiem jedyne co tam było, że są jakieś zmiany w postaci stanu zapalnego i z tego co pamiętam, że nie ma to charakteru rakowego, ale mogłam coś przekręcić. Wyniki dostaliśmy w języku angielskim i poprzednia lecznica, która pobierała wycinek i wysyłała do badania, nie pofatygowała się, żeby nam je wyjaśnić.

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 20 lip 2016, 23:24

Ja wiem, że to trudne, ale trzeba pozwolić maluszkowi odejść...
obrazek

Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci

Post autor: yamaha » 21 lip 2016, 08:45

Ojojojoj :hug: :hug: :hug:
Jak mu pomoc ? Nie pozwolcie mu cierpiec. :kotek: :kotek: :kotek:
Kiedy poczujesz, ze kicia sie meczy, pozwol jej odejsc.....

Przykro mi.... :kotek:
Obrazek Nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś, bo nie mogłeś. Obrazek

Awatar użytkownika
elsa

Post autor: elsa » 21 lip 2016, 10:49

Jeżeli lekarka nie pozostawiła złudzeń, to musicie się przygotować na to, że z dnia na dzień będzie niestety gorzej. Nie można zrobić nic więcej niż kroplówki, leki doraźne/przeciwbólowe :(((( Gdy kotek zacznie wyraźnie cierpieć, to nie pozostanie Wam nic innego, jak pomóc mu odejść...

Jest mi strasznie przykro! Co tylko zaglądam do tego wątku, to przypominam sobie co sama przeszłam, jak do końca miałam wiarę w to, że mój kochany Przyjaciel jednak wyzdrowieje...FIP jest bezlitosny :((((

Awatar użytkownika
joakar

Post autor: joakar » 21 lip 2016, 10:54

Tak strasznie mi przykro. :kiss:
Teraz najważniejsze co możecie zrobić to nie pozwolić na cierpienie kota. :kotek:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent

Post autor: agniecha » 21 lip 2016, 12:16

Bardzo mi przykro , wiem co czujecie , ale nie pozwólcie koteczkowi cierpieć , pozwólcie mu odejść . To ogromnie trudna i bolesna decyzja , ale jest wyrazem naszej miłości do przyjaciela . Przytulam Was mocno :hug:

ODPOWIEDZ