Dziwna choroba bez diagnozy

Hidekii

Dziwna choroba bez diagnozy

Post autor: Hidekii » 25 wrz 2017, 15:53

Witam wszystkich!
Mieszkam obecnie w UK, ale dzisiaj zadzwonila do mnie moja siostra ktora ma kota brytyjskiego i prosila, zeby w jej imieniu napisac na forum i spytac co moglo mu sie stac.
A wiec po krotce streszcze historie o ktorej mi mowila, moze uda sie uratowac kotka, ktory jest w nie dosc dobrym stanie :(.
W dzien w ktorym zauwazyla, ze cos jest nie tak, zachowywal sie dziwnie podejrzanie, ale pomyslala, ze moze taki jakis humor.
W drugi dzien, zaczal kulec, byl osowialy i nie mial apetytu, wiec poszla z nim do weterynarza, okazalo sie, ze ma duza goraczke - 40,7 , dostal leki tj. synergol, tolfina.
W kolejnym dniu, znow dostal leki: synergol, locicom. Poleprzylo mu sie i wydawalo sie, ze wszystko wrocilo do normy, zaczal jesc itp.
Niestety po dwoch dniach od tych zabiegow, znow kotek jest w zlym stanie i wymiotuje.
Siostra jest z malego miasta (Bartoszyce) i weterynarze tam nie dali, zadnej diagnozy, na ta chorobe/ zachowanie kota.
Moze ktos mial podobna sytuacje i moglby cos pomoc.
Z gory dziekuje. Mam nadzieje, ze uda sie ocalic Charliego, bo moja siostra jest do niego bardzo przywiazana.
Kotek jest z nia okolo poltorej roku i jest rozpieszczony.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Re: Dziwna choroba bez diagnozy

Post autor: Yolla » 25 wrz 2017, 19:33

Diagnozę może postawić weterynarz po zbadaniu kota i wykonaniu niezbędnych badań dodatkowych.
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kasik » 25 wrz 2017, 21:42

Yollu, może napisz jakie badania warto zrobić, bo rozumiem, że kotek nie miał pobieranej krwi na szczegółowe badania?

Myślę, że jeśli wet nie zlecił porządnych badań przy tych objawach, to należy niezwłocznie poszukać innego lekarza :hm:

Kciuki za kotka :kotek: :kciuki:
obrazekobrazek

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla » 27 wrz 2017, 19:22

Kasiku, kot miał gorączkę dostał antybiotyk i lek p/zapalny. Ale leczenie jakiejkolwiek infekcji przez 2 dni to zdecydowanie za krótko więc nie mogło się poprawić :((((
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

ODPOWIEDZ