Kocia kupa

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
as1112

Re: Kocia kupa

Post autor: as1112 » 23 wrz 2019, 13:14

Dziękuję Ci za cenne rady.
Szafy nie mam niestety w salonie, żadnych regałów wysokich też nie, ale na pewno udostępnię jej karton.
Zrobiłam błąd bo zamówiłam właśnie sporo tych saszetek mięsnych Miamor. Mimo to będę przestawiać ją na Gussto lub CF Purr. Nie wiem tylko czy zacząć mieszać Miamor z nowymi? Czy lepiej od razu przejść na nową karmę mokrą?
Ciekawa jestem ile czasu taka już spora kicia potrzebuje żeby porządnie się u nas zadomowić?

Awatar użytkownika
Karioka

Post autor: Karioka » 23 wrz 2019, 14:34

Myślę, że jeśli nie ma sensacji w kuwecie po Miamor i zjada go jakoś, to może mieszaj? Ale tu poczekaj na radę jakiejś mądrej głowy.

A co klimatyzacji może to trwać różnie. Zależy od samego kota no i sytuacji w domu. Koty nie przepadają za pustymi mieszkaniami.
Może możesz przykręcić do sciany kilka półek dla niej? Są nawet fajne zestawy.
Ale nie martw się, jeśli się bawi to wszystko idzie ku dobremu raczej. Tylko trzeba czasu na przywiązanie i przyzwyczajenie do nowych zapachów, dźwięków itd. Trzeba dać jej czas i być wyrozumiałym i cierpliwym. Na kolanka przyjdzie pewnie czas. Z braniem na ręce różnie bywa, może nigdy się nie udać.
Są wątki na forum o początkach i jak je ułatwić kotu. Jest też artykuł Panu Doroty o tym jak przystosować dom dla kota, żeby było mu fajnie. Wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na niewiadomo co, ale może jedna czy dwie półki w ciekawym miejscu uda się przykręcić.

No i zrób dziewczynie zdjęcia i załóż temat w "Pokaż nam swojego kota" 😉

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 23 wrz 2019, 22:01

Proszę poczytać o organizacji przestrzeni tutaj>>>>>>>>>
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

as1112

Post autor: as1112 » 24 wrz 2019, 06:53

Dziękuję za link. Przeczytałam ten artykuł i kilka innych. Rzeczywiście mam taki sztywny, nowoczesny dom z niskimi komodami bez żadnych atrakcji i wysokich miejsc dla kotki 😕 Muszę pomyśleć o półkach mocowanych do ściany.

as1112

Post autor: as1112 » 03 paź 2019, 10:33

Mam pytanie, czy to normalne, ze kotka wypróżnia się 3-4 razy dziennie? Nie jest to rozwolnienie tylko normalna kupa.Praktycznie zawsze po zjedzeniu mokrej karmy Mea siedzi w kuwecie. Udostępniam mokrą cały czas - zjada około 100 g dziennie - podzielone na mniejsze części i zalane wodą - taka zupka. Do tego obok stoi sucha karma Purina ale Mea zjada jej na prawdę niewiele.

Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Sonia » 03 paź 2019, 11:23

Wydaje mi się trochę dużo. Raz na dzień, a w młodszym wieku 2 razy na dzień to raczej jest normalne, ale czy 4 razy. To już chyba za dużo.
Brysia* 30.06.2008-25.04.2014
Tami 8.06.2009
Tobi 24.05.2014

as1112

Post autor: as1112 » 03 paź 2019, 11:53

Tylko z czego to może wynikać? Powód do wizyty u weta?

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator

Post autor: Miss_Monroe » 08 paź 2019, 21:31

Jaką karmę mokrą je kotka? Może być tak, że jej nie służy skoro po jej zjedzeniu od razu idzie do kuwety.
obrazek

as1112

Post autor: as1112 » 09 paź 2019, 16:42

Tak. To była wina karmy. Zmieniłam z Miamore na Gussto i zupełnie odstawiłam jej suchą karmę. Teraz kupka jest jedna dziennie ☺

Tracenka

Post autor: Tracenka » 09 paź 2019, 22:57

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w wybraniu drogi postępowania. Od miesiąca gościmy u siebie dwa kotki z jednej hodowli. Nie są rodzeństwem, oba mają trochę ponad cztery miesiące, do nas trafiły po 14 tygodniu.W hodowli jadły suche: Roayal Canin British shorthair kitten oraz Purizon for all kitten. Do tego mięso wołowe mrożone. Niestety, u nas kupki nie były ładne, twarde u kota (ale podkrwawione), u kotki bardziej miękkie i podkrwawione. Odłożyliśmy mięso (to samo źródło, które było u hodowcy) i zaczęliśmy sprawdzać po kolei karmy suche. Purizon sprawdził się u kota, po kilku dniach tylko na tej karmie, nabrał widocznie masy, futerko stało się błyszczące i miękkie, niestety kotka gorzej reagowała na tę karmę: w kuwecie było wprawdzie ok, ale zaczęła się drapać i futerko było takie "poczochrane". Po dodaniu Royala, drapanie ustało, ale kocur zaczął pawikować (całe niestrawione części), a u obojga po kilku dniach pojawiły się podkrwawienia w kupce. Royala wyrzucam z diety. Tylko co teraz? Czy kolejne dwa miesiące mamy podawać Purizona (kosztem kotki, ale zgodnie z zasadą, że przez 3 miesiące karmy nie zmieniamy), czy mogę zacząć już próbować nowe karmy? Mam już kupione Orijeny (regional red,cat i kitten oraz fit i trim), która przy wyborze tej drugiej opcji będzie najlepsza?. Kiedy mogę wrócić do surowego mięsa?- tu z kolei pojawiały się gazy. W hodowli polecono nam probiotyk Fortiflora Puriny i mam go-czy jakoś go wykorzystać w którejś z sytuacji?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kocie brzuszki :)”