Łysy brzuszek

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Ewelina

Re: Łysy brzuszek

Post autor: Ewelina »

Jesteśmy po wizycie :kotek:
Niebawem wszystko opowiemy 😊
Ewelina

Dzień dobry :)
Dawno nie dawaliśmy znać co u nas się dzieje. Przejrzałam zdjęcia Loli sprzed przeprowadzki i jestem w szoku jaką miała zarośniętą łapkę, u nas jest sinusoida łapa zarasta, łysieje, zarasta, łysieje… Musiałabym przejrzeć zdjęcia i zrobić zestawienie żeby to porównać. Aktualnie śmiejemy się, że mamy kota bez majtek bo Lola wylizała łapę i brzuch do tego stopnia, że niejeden sfinks byłby dumny.
22 cze 2020
Obrazek
10 sie 2020
Obrazek
06 lis 2020
Obrazek
17 sty 2021
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
03.09.2021
Obrazek
Ewelina

Jesteśmy już po wizycie u Pani Behawiorystki którą poleciła Pani Dorota :poklon: Nastąpiło już kilka zmian u nas, ale o tym później. Najpierw chciałam napisać krótko o tym, dlaczego chcieliśmy skonsultować kota u specjalisty od kociej głowy :)
Jak widać na zdjęciach powyżej brzuch kota mimo eliminacji zaparć, operacji nogi, Loxiconu dalej sinusoidalnie łysy :( Kombinowaliśmy - może to problem dermatologiczny - jakieś tabletki + tylko jedno białko w jedzeniu - zero efektu, może stres - włączamy feromony - nic, może znowu Loxicon - nic - zero poprawy. Kot jaki łysy jest, każdy widzi. Tak było do momentu mojego tygodniowego wyjazdu, kiedy Lola została pod opieką urlupującego się w mieszkaniu Jaśka. Wtedy też zarósł znacząco całym brzuszek i noga. Wszystko fajnie, do momentu mojego powrotu do domu, kiedy to kot w jedną noc wylizał się do efektu widocznego na ostatnim zdjęciu powyżej... Wtedy też zapadła decyzja o konsultacji sprawy u behawiorysty. Za podany kontakt dziękujemy! Wizyta była bardzo miła i co ważne - bezstresowa dla kota :) i najważniejsze, że już po jednej rozmowie mogliśmy wprowadzić małe zmiany, dające tak nam się wydaje pozytywny efekt.

Okazało się, że przyjaciel z zaa okna niekoniecznie jest przyjacielem i może powodować stres. Zakleiliśmy okno.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lola spędza 80% czasu pochowana po budkach mimo, tego że jest jedynym kotem w mieszkaniu. Zachęcamy ją do wyluzowania się i spacerów po jej terenie. Dołożyliśmy dywaniki, zabawki intelektualne i wędki. Podjęliśmy decyzje o nie dokładaniu zakrytych budek na rzecz rondelków w miejscach odkrytych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lola ucieka do siebie, pod łóżko, za monitor jak tylko powiem coś głośniej lub poirytowanym tonem. Staram się więc: nie odzywać w złości, mieć świetny humor, zwiększać hałasy w domu (mamy bardzo cicho w mieszkaniu, cichych sąsiadów i możliwe, że Lola odzwyczaiła się od stuków, puków, głośnego mówienia, muzyki). Włączamy programy przyrodnicze na TV żeby cośtam w tle zawsze szumiało.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zastąpiliśmy miskę elektryczną zwykłą, ponieważ wydawało nam się, że ten Lolowy egzemplarz SureFeed nie zawsze się otwiera i kot chodzi głodny, zanim zorientujemy się, że coś nie gra. Trawę z balkonu przełożyliśmy do domu ponieważ już coraz mniej okazji do otwierania drzwi na oścież.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spróbujemy zrobić dom bardziej przyjazny Loli, może to pomoże na jej łapę i chowanie się po kątach. Nawet jeśli łapa już zawsze będzie łysa przynajmniej kot może będzie szczęśliwy :kotek:
Ewelina

Balkon jest osiatkowany

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dynastia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Dynastia »

Trzymamy kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: , za Kicię i Twoje siły w tym co robisz :ok: Piękny pejzaż za oknem :)
Ewelina

Dziękuję 😊

Właśnie zauważyłem, że już mamy opis Loli 🥳Idealny do porannej ☕️🤭
ODPOWIEDZ