Kocia kupa

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Awatar użytkownika
teodor

Re: Kocia kupa

Post autor: teodor » 16 sty 2018, 18:19

Dorszka pisze:
16 sty 2018, 18:14
Jak długo kotek jest na samym Orijenie?
Orijen +mokre około miesiąca. Sam orijen czwarta doba.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 16 sty 2018, 19:45

Skoro jest poprawa, proszę jeszcze utrzymać samego Orijena. Proszę kupić u weterynarza tabletkę DIA Dog and Cat, jedna może wystarczy, dwie max. Koty bardzo je lubią. Proszę podać przez dwa dni i obserwować kupę, jeśli wróci do normy, to proszę pozostać przy Orijenie, to dobra karma i szkoda byłoby z niej rezygnować. Nic więcej na razie proszę nie podawać. Jeśli będzie poprawa, proszę się odezwać i ustawimy grafik włączania mokrego. Jeśli nie będzie poprawy to oczywiście też proszę się odezwać, będziemy myśleć co dalej :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
teodor

Post autor: teodor » 16 sty 2018, 21:03

Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu i rady :-)
Dorszka pisze:
16 sty 2018, 19:45
Proszę kupić u weterynarza tabletkę DIA Dog and Cat, jedna może wystarczy, dwie max. Koty bardzo je lubią. Proszę podać przez dwa dni i obserwować
Czyli jedną lub dwie tabletki dziennie przez dwa dni? Dobrze rozumiem?
Tabletki zamówiłem, będą na jutro.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 16 sty 2018, 23:19

Tak, po jednej tabletce dziennie, proszę po prostu rozkruszyć, koty to jedzą same.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
teodor

Post autor: teodor » 19 sty 2018, 16:37

Witam ponownie :-)
Wczoraj kotek skończył brać DIA Dog and Cat. I tak naprawdę nie wiem czy się coś zmieniło. Kupal jest uformowany, ale miękkawy w środku. Ścianki ma dość twarde, ale ten środek...hmm, chyba jest jeszcze nie taki jak być powinien. Lekko kupę można zgnieść palcami(oczywiście przez woreczek :mrgreen: ) Nie wiem może to jest normalny kupal, a ja panikuję? To jest mój pierwszy w życiu kotek więc nie wiem jak twardy i suchy powinien być. Tyle się naczytałem internetów, że łeb mi pęka od tego.
Mieliśmy kiedyś sznaucerka trzustkowego i może jakaś schiza mi po psiaku została, bo obserwowanie przez 14 lat kupy zrobiła mi dziurę w głowie? :-/////
Szkoda mi kotka, bo jest w fazie wzrostu i muszę mu coś ograniczać(puszeczkę którą tak uwielbiał :-///// ) Ale cóż jak dieta, to dieta.
Pytanko. Zostajemy jeszcze przy orijenie czy...no właśnie.
pozdrowionka

asiekiarek

Post autor: asiekiarek » 18 mar 2018, 12:08

Dziewczyny, kolejny raz zwracam się z prośba o radę...

We wcześniejszych wpisach w wątku pojawił się temat immunodol cat jako potencjalnej przyczyny luźniejszej kupy u kociaka. Dzisiaj podałam pierwsza tabletkę mojej 4 miesięcznej koteczce i koncówka byla luźniejsza niż zwykle. Do tej pory było super po wcześniejszych przebojach z brzuszkiem. Co polecacie w takim przypadku zamiast immunodol?

Pozdrawiam serdecznie,

Asia

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 18 mar 2018, 13:29

Inna forma beta glukanu?.
Uodparniajaco działa tez progen activ.

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 18 mar 2018, 18:57

U mnie też tak bywało tyle ze po lizynie. Po 2-3 podaniu wszystko wracalo do normy.
Kamila
obrazek

asiekiarek

Post autor: asiekiarek » 19 mar 2018, 10:53

Dziękuję :) Będę obserwować qpe a jakby immunodol dzialal dalej niekorzystnie to spróbuję progen activ.....

maciekamator000

Kupa w całym domu :(

Post autor: maciekamator000 » 07 maja 2018, 21:17

Witam, posiadam brytyjczyka 2 letniego. W sobote i dziś powtórzyła sie sytuacja z kupą że mu się przykleiła do tyłka :( jeździł tyłkiem po całym domu masakra wycierajac kupę o panele :( mogę wiedziec co jest przyczyną ? to jakaś masakra

ODPOWIEDZ