Wzdęty brzuszek

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Awatar użytkownika
basienka
Hodowca
Kontakt:

Wzdęty brzuszek

Post autor: basienka » 24 sie 2009, 14:05

Czy znacie sposoby jak ulżyć kotu kiedy ma rozdęty brzuszek? Proszę o rady!!!

Mojemu Casperkowi zaokrąglił się brzuszek, co zresztą opisałam w jego wątku, ale spokoju mi coś nie dawało, bo tłuszczyk tłuszczykiem ale wyglądem brzusio przypominał balonik. Zachowanie Caspra też sugerowało, że nie wszystko jest ok, bo lenistwo to jedno a smutek w kocich oczach to drugie. Pojechałam więc wczoraj z nim na dyżur do weterynarza i potwierdził on moje objawy, że kicia ma bardzo rozdęty brzuszek. Powodem takiego stanu ma być jedzenie a dokładniej surowe mięsko.
Wet zalecił odstawienie surowego mięsa, podawanie tylko saszetek dla juniora i suche, dodatkowo podał Casprowi tabletkę na odrobaczanie.
Powiem szczerze, że myślałam iż dzisiaj kocurek będzie czuł się i wyglądał lepiej, ale brzuch dalej jest rozdęty i twardy, a sam Casper dalej ospały i osowiały.
Dodam jeszcze, że wizyty w toalecie są tak samo regularne jak wcześniej ale apetyt zmalał, choć z miseczki zawsze coś ubędzie.

Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Kontakt:

Post autor: Mago » 24 sie 2009, 14:59

Basienko a czy wet sprawdził czy kotek ma prawidłową temperaturę?
Czy masz szansę skonsultować się jeszcze z innym weterynarzem?

ODPOWIEDZ