Zakłaczenie, kłaczki a problemy żołądkowe

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Awatar użytkownika
Scarlett

Re: Zakłaczenie, kłaczki a problemy żołądkowe

Post autor: Scarlett » 16 paź 2018, 23:23

Dzisiaj zdarzyły się 2 razy odruchy wieczorem, więc myślę że mija. Ale znalazłam pchły u moich kocich dzieci. Czy to mogło mieć wpływ na te odruchy czy raczej nie? Jutro zapodam im krople na kark, bo w domu mam tylko dla jednego kota i myślę że nie ma sensu dawać tylko jednemu.
Co myślicie mogła Luna zareagować na pchły odruchami wymiotnymi?

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 21 paź 2018, 22:02

Myślę, że najlepiej pójść do weterynarza. On obejrzy gardło, osłucha, przełykanie jest bardzo często objawem zapalenia gardła, jak już forumowicze napisali. Nie da się diagnozować i leczyć takich rzeczy przez forum, wymioty mogą mieć różne powody.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Scarlett

Post autor: Scarlett » 24 paź 2018, 16:56

Dzwonilam 2 razy do weterynarza i nie kazali przychodzić. Stwierdzili że to od sierści i żeby kontynuować pastę. Może to było to, bo w niedzielę rano Luna po raz pierwszy zwymiotowala, ale samą wodą i praktycznie od tamtej pory koniec z odruchami. Wszystko wróciło do normy. Teraz daję regularnie pastę. Myślę że jakby było coś z gardłem to by nie jadla. Tym bardziej że ona jest na suchym, ale mogę się mylić.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Tak poza tematem, z pchlami sobie poradzilismy. U małego ogólnie było 4 u luny tylko 1. Przynajmniej tyle znalazłam.

ODPOWIEDZ