Zakłaczenie, kłaczki a problemy żołądkowe

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Beate
Agilisowy Rezydent

Re: Zakłaczenie, kłaczki a problemy żołądkowe

Post autor: Beate » 23 lis 2016, 11:35

Mam problem z Ives'kiem. Bardzo się zakłacza, pomimo podawanego 2x w tygodniu 5ml Bezo-petu. Przy czesaniu wychodzi z niego zawsze mniej sierści niż z Wedelka, a jednak to Ives się bardzo zakłacza. Tak było od początku. Prawie zawsze wiem czyja kupa jest w kuwecie (białe kłaki). Teraz nawet się z niego nie sypie, ale takie kłaki wychodzą z niego tyłem <diabeł>
Jak mogę mu pomóc ? Czy podawać częściej Bezo-pet ?
CzekoBlog
obrazek obrazek
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" Robert A. Heinlein

Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent

Post autor: elwiska3 » 23 lis 2016, 11:53

Beate pisze:Mam problem z Ives'kiem. Bardzo się zakłacza, pomimo podawanego 2x w tygodniu 5ml Bezo-petu. Przy czesaniu wychodzi z niego zawsze mniej sierści niż z Wedelka, a jednak to Ives się bardzo zakłacza. Tak było od początku. Prawie zawsze wiem czyja kupa jest w kuwecie (białe kłaki). Teraz nawet się z niego nie sypie, ale takie kłaki wychodzą z niego tyłem <diabeł>
Jak mogę mu pomóc ? Czy podawać częściej Bezo-pet ?
Jak często bezo-pet to nie wiem <mrgreen> ale chyba można częściej.
Ja dosypuję karmę RC Fibre lub Skin Hairball z linii weterynaryjnej.
Pomaga na zakłączenie Karmelka - u niego akurat wiąże się to z mega twardą kupą. Raczej nie wymiotuje.
obrazek

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 23 lis 2016, 12:27

Podawaj częściej bezopet. Dosypuj fibrę. Czesz, czesz i czesz.

Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent

Post autor: atomeria » 23 lis 2016, 18:50

Beate, skoro kłaczki znajdujesz w kupalach, to chyba znaczy, że Bezo pet działa? I że kłaczki nie zatrzymują się w żołądku czy w jelitach tylko są wydalane :ok: Czyli ives wcale się nie zakłacza. Poza tym białe kłaczki bardziej widać, znam to z autopsji.

U mnie Bajzelek miał problem z zakłaczaniem się, pomimo regularnego podawania pasty (raz na kilka dni). Teraz pastę podaję znacznie rzadziej, za to seriami po 3-4 dni pod rząd i (odpukać) od dwóch lat wszystko jest ok.
Agnieszka

obrazek obrazek obrazek

Beate
Agilisowy Rezydent

Post autor: Beate » 24 lis 2016, 12:59

Dzięki dziewczyny :kwiatek:
Ja daję chłopakom regularnie dentala z RC ( na zęby jakoś nie pomógł Wedelkowi :-///// ), on też niby wspomaga wydalanie kłaczków.
CzekoBlog
obrazek obrazek
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" Robert A. Heinlein

Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 22 mar 2017, 20:41

A jeśli nie Bezo-pet to co? Jeff jadł i jadł ten Bezo - pet, aczkolwiek nie uchroniło go to od odkłaczania się górą w postaci wiadomej,ale teraz się zbuntował i odmawia zjedzenia tej pasty. Jest coś innego, co przede wszystkim działa, jakaś pasta inna, a może jakieś przekąski - chrupki?Ale coś naprawdę porządnego co działa. Wyczesuję z Jeffa teraz tyle sierści, że mogłabym dwa dorosłe, długowłose brytyjczyki ulepić z tego :-/////
Już nie mam siły. A ten jeszcze pawia za pawiem ostatnio puszcza. :angry:
obrazek

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 22 mar 2017, 20:45

Aga ja u Bogusia stosuje FIBRE z royal on nie lubi pasty a karmę bardzo :)
Iza

Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent

Post autor: margita » 22 mar 2017, 21:48

Ja też Fibre ... 1 x w tygodniu sypię do miseczki zamiast zwykłej karmy ... Bronus też jest b.wrażliwy ... Ale odpukać przy fibre jest Ok.
Bronuś - 23 styczeń 2009 / Izar - 08 kwiecień 2012
obrazek obrazek

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Post autor: Danusia » 23 mar 2017, 06:05

Moja wetka poleca jeszcze posypywanie mokrego jedzenia samym błonnikiem czyli mogą to być otręby na czubku łyżeczki :)
Kala Agilis Cattus *PL 26.08.2011r. Obrazek Kolorado Amazing Aisha * PL 01.09.2010r.Obrazek

Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Post autor: Luinloth » 23 mar 2017, 07:20

Elsa poleciła nam kiedyś Francodex. Trzeba go podawać trochę częściej niż Bezopet, ale to pewnie zależy od kota. Eris ma bardzo grube, takie "podwójne" futro, więc dostaje co drugi dzień dawkę podaną "na kłaczki" a nie "profilaktyczną". Ostatnio kilka dni czekaliśmy na dostawę, Pańcio twierdził że w starej tubce już nic nie ma (a było :devil: ) i generalnie różnicę między zażywaniem a niezażywaniem pasty możecie sobie poczytać w wątku Eris.
Nasza wetka spytała, jaką pastę podajemy, i uznała, że jest to bardzo dobra pasta, może nie aż tak jak Bezopet, ale też skuteczna. No i dla mnie dużo łatwiej podać kotu nawet i codziennie pastę, którą lubi, niż raz na tydzień wciskać na siłę tę, której nie znosi.
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

ODPOWIEDZ