Wymioty i biegunka po odrobaczeniu

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Ania i Krzyś
Kontakt:

Wymioty i biegunka po odrobaczeniu

Post autor: Ania i Krzyś » 26 lis 2008, 22:44

DjDario pisze:Trochę się dziś zmartwiłem, bo Enriko przed chwilą 1 raz zwymiotował i miał biegunkę. A wszystko chyba przez to, że podaliśmy mu pastę odrobaczającą (od weterynarza). Czy można kotkowi jakoś pomóc, coś podać, zrobić czy czekać aż mu przejdzie? Dzięki i pozdrawiam!
kesja pisze:Jeśli była to pasta Vetminth to z obserwacji moich wynika ze jest to za silny środek jeśli podajemy go kociętom. Szczególnie że Enriko mało wazy. Taki skutek uboczny moze wystąpic. Ja raz potraktowałam swoje kociątka z miotu A Vetminthem i nigdy więcej.
Nie martw się, to po prostu skutek uboczny po podaniu pasty. Za dzień nie będzie śladu.
DjDario pisze:No dokładnie to była ta pasta!! Całe szczęście dziś rano Enriko obudził się już zdrowy, zjadł porcję mięsa i teraz sobie wesoło biega po domu :-)
Uff dzięki za odpowiedz, pozdrawiam!

Ania i Krzyś
Kontakt:

Post autor: Ania i Krzyś » 26 lis 2008, 22:46

Gonab pisze:Nie tylko kociaki , moja Zoyka już w dorosłym wieku dostała tez tę pastę i tez sobie zwróciła i w ogóle była jakby chora - tak to wygląda przy tej paście. Teraz odrobaczam kropelkami.
DjDario pisze:Następnym razem zażądam od weterynarza jakichś innych środków, skoro ta pasta tak wpływa na kota... :-( Swoją drogą zauważyłem że Enriko ma mniejszy apetyt bo mamy już 21.35 a on jeszcze nie zjadł swojej mięsnej kolacji...
dorszka pisze:Po odrobaczeniu może przez jakiś czas utrzymać się gorszy apetyt, bo w końcu podajemy kotu truciznę... Na pewno wróci. Mnie weterynarz odradzał te pastę dla kociąt, ze względu właśnie na skutki uboczne, wiec na przyszłość lepiej jej unikać.

Apetyt na pewno wróci :-D
DjDario pisze:Racja, apetyt już wrócił i nie widać już żadnych "skutków ubocznych" po tej paskudnej paście :-)

ODPOWIEDZ