Tasiemiec

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Vanicca

Post autor: Vanicca » 30 wrz 2010, 10:33

Nie przejmuj się będzie dobrze :-) .

Może to głupio brzmi, ale moja mama odrobacza nas raz w roku <oops> .
Profilaktycznie, bo w domu od lat są psy, z resztą ja kota też odrobaczam profilaktycznie tak naprawdę co 3 miesiące, żadnych gości nigdy w kuwecie nie było :-) .
Ola, Harita i Lio
obrazek obrazek

lilak87

Tasiemiec/Robaki

Post autor: lilak87 » 11 lis 2012, 00:15

Witam serdecznie,
dokładnie tydzień temu zaopiekowałam się kotkiem ze schroniska. Maluch (5 miesięcy) trafił do mnie zapchlony i zarobaczony. W pierwszej kolejności odpchliłam kotka preparatem Frontline. Dziś byłam u weterynarza i ten podał kotkowi preparat Milbemax na robaki i tasiemca (okazało się, że kotek dodatkowo go ma). Otrzymałam również informację, że około 13/14 listopada powinnam podać kotkowi Anipracit, a następnie 20 listopada ponownie Milbemax. Skontaktowałam się ze schroniskiem, aby poinformować o przebiegu leczenia i tamtejszy weterynarz zalecił, abym jednak 20 listopada podała kotu Anipracit + lek na robaki/glisty (nie pamiętam nazwy), a kolejną dawkę Milbemaxu dopiero 30 listopada. Totalnie zgłupiałam. Jak w takim razie powinnam postąpić?
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ