Zatoki okołoodbytowe?

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Re: Zatoki okołoodbytowe?

Post autor: jasminka » 11 sty 2014, 16:23

No nic z tym nie robiłam bo to był jednorazowy incydent :-)
Iza

Awatar użytkownika
arachnea2012

Post autor: arachnea2012 » 11 sty 2014, 17:47

Eh... myslalam, ze mi poddasz jakis pomysl... ja z Iga bylam trzy razy u weta w ciagu 1.5 miesiaca... za kazdym razem wysiskal jej zatoki i za kazdym razem mowil ze sie zbiera wydzielina... No i nie wiem co robic... Iga ciaga pupa (za kazdym razem po wyjsciu z kuwety), czuje won spod ogonka, ale nie mam pomyslu... doszlo do mnie, ze to wyciskanie zatok moze je stymuwac do jeszcze wiekszego wydzielania, ale czy rzeczytwiscie tak moze byc. Moze ktos podpowie ?
Agnieszka, Bartek i Iga

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 11 sty 2014, 18:17

Może ktoś ma doświadczenie z tego typu dolegliwością może leki przeciwzapalne były by wskazane
Iza

Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kasik » 12 sty 2014, 21:13

U nas niestety stan zapalny się zrobił, ja przegapilam :-( Wczoraj wet wycisnał,
dał antybiotyk i leki przeciwzapalne. Ty razem nic nie było czuć spod ogonka bo zrobiły się czopy i zablokowały ujście.
Kicia byla niespokojna, sierść miała zjeżoną, skora falowała. Za miesiąc znowu do kontroli zatok, a jutro i w środe dalsza częśc lekow. Myślę, ze niektóre koty tak mają, ale co dwa tygodnie wyciskać to chyba często <strach>
obrazekobrazek

Awatar użytkownika
arachnea2012

Post autor: arachnea2012 » 25 mar 2014, 13:52

Po naszych ostatnich ekscesach zasugerowalam sie wieloma postami w necie i wrocilam do karmy dla Brytkow RC z mieszanka ZiwiPeak (po kastracji przeszlam na RC dla kastrowanych kotek). Ciagniecie pupa zniknelo, Iga jest spokojna, a wetka stwierdzila ze zatoki nie sa wypelnione! Nie wiedzialam jak wielki wplyw moze miec zmiana jednej karmy na druga (teoretycznie o bardzo zblizonym skladzie), ale jak widac moze miec spory! Za tydzien kolejna kontrola :) trzymajmy kciuki :)
Agnieszka, Bartek i Iga

Awatar użytkownika
iza0041

Post autor: iza0041 » 16 lis 2016, 09:49

Witam, proszę o poradę - kotek miał przewlekłą biegunkę byliśmy u weterynarza kotek dostał zastrzyk i tabletki. Mamy się zgłosić z kałem jeśli problem powróci - jednak dziś zaobserwowałam coś niepokojącego (kotek wykastrowany) z okolic pomiędzy siusiakiem a odbytem pojawiła się biała wydzielina. Wcześniej nic takiego nie zauważyłam nie wiem czy lecieć znów do weterynarza czy to normalne?????

ODPOWIEDZ