Lamblie

Problemy związane z trawieniem, odrobaczaniem, kłaczkami, i wszystkim, co się w kocich brzuszkach odbywa :)
Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 11 lis 2010, 13:11

Ten mój wet ,nota bene znajomy, powiedział,że lepiej zmienić Jeffowi karmę z obawy o ewentualne zapiaszczenie nerek,do którego to koty po kastracji,mają tendencję.Ponadto po kastracji mogą też tyć.Ten Royal jest dla młodych,wykastrowanych kocurków.
A ja chcąc zabezpieczyć mojego kociaka przed ewentualnymi problemami przestawiłam go na tą karmę.Póki co ta karma bardzo Jeffreyowi smakuje,na Hillsa dla kociaków,którym był karmiony w hodowli i na początku u mnie kreci nosem i nie je go tak chętnie jak tego Royala.
Mam tylko wątpliwość co do ilości karmy którą mam mu podawać.Jeff waży ok.2 kg.Wg producenta dobowa dawka to 40g.Czy jeśli podam mu oprócz tego ok.100 g przemrożonej wołowiny lub jakiegoś innego mięsa to, to jest za dużo?Czy w takim układzie powinnam dać mu porcję ok.20 g Royala + mięso 100 g?Czy mięso powinien dostawać codziennie czy może co drugi dzień,może 2 razy w tygodniu?Oświećcie mnie nieco.

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 11 lis 2010, 13:51

Wiesz mam dwie kotki po kastracji jedzą zwykłą karmę ,jednej wydzielam dzienną porcję bo widać że waga u niej odpowiednia więc nie chcę aby utyła ,druga dziś skończyła rok ale jest moim zdaniem szczupła i je kiedy ma ochotę ,nie wydzielała bym suchego bo kociak rośnie jeszcze :-)
Iza

Dracanka

Post autor: Dracanka » 11 lis 2010, 15:44

Droga Aga12

dziękuję za wyjaśnienie,że kitek ma 5mscy. NIe jestem specjalistką ale mój kot,który nie należy do ogromnych i jest sucholubny, ważył w wieku 5mscy 3,4kg i zamartwiałam się wciąż,że słabo.
Ponadto wałkowaliśmy te tematy na forum wielokrotnie KOCIAKOM NIE WYDZIELAMY JEDZENIA.
Kochana,chcesz by Twoj kotek rosł,by był okrąglutkim brysiem? Mając 5miesięcy,a pomimo iż jest po kastracji -wciąz jest w fazie intensywnego wzrostu. Moim zdaniem 2kg to mało,1,5kg miał mój kot w dniu wydani z hodowli...po dwóch tyg było 2000.
NIe oceniam CIę,ani nie neguję Twojego postępowania, chcę jednak pomóc-
jak już się upierasz,że mały Twoj ma jeść już karmę dla kastratów,dodaj do niej coś mięsnego,bezzbożowego np Orijen,Power Of Nature czy Taste of the Wild...
Ja wkrótce kastruję pierszego kota,będzie miał ponad 8mscy i nadal będzie jadł karmę dla kociąt. RC kitten Growth+bezzbożówki. Póki co waży jakieś 4-5?nie wiem,nie ważyłam ostatnio-i jeszcze wciąż rośnie i nie przestawię go na karmę dla kastratów,choć wiem już na 100%,ze tak mi wet poleci/każe. NO WAY
Na miesię rosną najładniej,więc jak kot je i lubi to dawaj.
Przeczytaj wątki na temat żywienia,wszędzie się apeluje,że tak młodemu kotu o takim zapotrzebowaniu energetycznym/białkowym nie wydziela się karmy.Kot i tak zje tyle ile potrzebuje.Powienien mieć cały czas dostęp do miseczki,wtedy kiedy ma ochotę.Kot nie napcha się,zje tyle ile może.U mnie kociaki szamią po kilkanaście razy w ciągu dnia po kilka chrupek tak naprawdę...
Przemyśl proszę jeszcze raz sposób żywienia swojego skarba :kotek:

Cieszę się,że nie ma lamblii.
Życzę zdrówka

<offtopic>

p.s kociak po kastracji nie utyje,na forum jest wiel kotów po wczesnej kastracji i jadły one karmę dla kociaków,nie karmę dla kotów kastrowanych............
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 11 lis 2010, 16:50

Dzięki Dracanka.Też mi się wydawało,że te sztywne 40g to trochę mało.
Wobec tego będę mu sypać suchego na bieżąco,aby zawsze coś miał w miseczce.Do tego mięso przemrożone lub gotowane.Powinno być ok.

Dracanka

Post autor: Dracanka » 11 lis 2010, 17:14

miało być PIERWSZEGO kota kastruję,ale literówka się wkradła,głupio mi teraz

Aga12 ten wątek musimy przenieśc do działu Karmy suche
no więc może tam kontynuujmy-
a tu już za jednym razem zapytam Cię czy i dlaczego zamierzasz podawać mu TYLKO karmę dla kastratów?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Aga12

Post autor: Aga12 » 11 lis 2010, 17:24

Ok,Dracanka.
A odpowiadając na Twoje pytanie: "czy i dlaczego zamierzasz podawać mu TYLKO karmę dla kastratów?", zamierzam podawać mu karmę dla młodych kastratów,ale NIE TYLKO,oprócz tej karmy codziennie będę podawać mu jakieś mięso (wołowina,kurczak,indyk),do tego raz w tygodniu żółtko z łyżeczką oleju z pestek winogron i od czasu do czasu na zasadzie przysmaku łyżeczkę białego serka Bielucha.Myślę,że to nie jest zły jadłospis. ;-))
Oczywiście tak jak już to wcześniej ustaliłyśmy, suche dostępne cały czas,do oporu.

ODPOWIEDZ