ALERGIA

Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent

Re: ALERGIA

Post autor: Danusia » 16 sty 2017, 21:34

Ja myślałam ,że te ranki to w pyszczku .
Nieciekawie to wygląda .
Gdzie mieszkacie ?
Czy dermatolog nie może tego zobaczyć ?
Ja w Warszawie pobiegłabym do doktor Karaś-Tęczy przecież te ranki trzeba smarować leczyć no ręce opadają na tych wetów :((((
Kala Agilis Cattus *PL 26.08.2011r. Obrazek Kolorado Amazing Aisha * PL 01.09.2010r.Obrazek

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 16 sty 2017, 21:36

Bidulek a te karmy to te same smaki ? jakie ? bo to dwie różne karmy,mój kot dostał podobnych zmian po karmie z kurczakiem orijen teraz je rybę i jest dobrze, kciuki za koteczka <ok>
Iza

Marc118

Post autor: Marc118 » 16 sty 2017, 21:44

Mieszkamy w Legnicy, niestety nie słyszałam w naszym mieście o kocim dermatologu,
strasznie mnie to niepokoi, myślą Panie że to mogła byc reakcja po jedzeniu?nie wystapila biegunka ani wymioty, totalnie brak jakich kolwiek innych objawow, nawet w zachowaniu nic sie nie zmienilo

od zawsze je purizon kurczak&ryba niestety innego smaku nie rusza, orijen rowniez tylko wersja kurczak,

wyglada to koszmarnie :(((( :((((

Marc118

Post autor: Marc118 » 16 sty 2017, 21:45

Marc118 pisze:Mieszkamy w Legnicy, niestety nie słyszałam w naszym mieście o kocim dermatologu,
strasznie mnie to niepokoi, myślą Panie że to mogła byc reakcja po jedzeniu?nie wystapila biegunka ani wymioty, totalnie brak jakich kolwiek innych objawow, nawet w zachowaniu nic sie nie zmienilo

od zawsze je purizon kurczak&ryba niestety innego smaku nie rusza, orijen rowniez tylko wersja kurczak,

Jasminka, czy objawy byly jednorazowe? wczesniej jadal ta karme czy dostal ja pierwszy raz?

wyglada to koszmarnie :(((( :((((

Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent

Post autor: jasminka » 16 sty 2017, 21:53

Może Yolla bedzie na forum ona lepiej doradzi :-) teraz najważniejsze to zmniejszyć świąd aby kotek się nie drapał odstawić wszystkie pasty i jeśli to nie będzie znikać to znaczy że to jest alergia na karmę niestety i trzeba będzie zmienić karmę.

Karmę orijen kurczak jadła moja kicia kilka lat i nagle dostała alergii po odstawieniu karmy skóra sie wyleczyła i teraz jest dobrze :-)
Iza

Marc118

Post autor: Marc118 » 16 sty 2017, 22:08

jasminka pisze:Może Yolla bedzie na forum ona lepiej doradzi :-) teraz najważniejsze to zmniejszyć świąd aby kotek się nie drapał odstawić wszystkie pasty i jeśli to nie będzie znikać to znaczy że to jest alergia na karmę niestety i trzeba będzie zmienić karmę.

Karmę orijen kurczak jadła moja kicia kilka lat i nagle dostała alergii po odstawieniu karmy skóra sie wyleczyła i teraz jest dobrze :-)

W takim razie czekam niecierpliwie na inne porady,
Na szczęście zachowuje sie tak gdyby tego nie odczuwał, nie drapie sie, nie ociera, nie daje żadnych niepokojących objawów, przy usuwaniu strupów nawet nie drgnął wręcz sprawiał wrażenie gdyby sprawiało mu to ulgę, poki co przemywałam rany tylko solą fizjologiczna,

Dziękuje Jasminka za odpowiedz, to dla mnie naprawdę dużo znaczy, zmiana karmy jeśli bedzie konieczna na pewno nie bedzie żadnym problemem!:)

Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent

Post autor: Kamila » 17 sty 2017, 08:40

ojej, biedny kotek, nie wygląda to dobrze :(((( . Pisałaś, że od 5.01 kotek zaczął jeść znowu Purizon po 4 m-cznej przerwie, może coś zmienili w składzie, może odstaw go i zobacz co się będzie działo. <ok> <ok> <ok> <ok> za koteczka
Kamila
obrazek

Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent

Post autor: Luinloth » 17 sty 2017, 08:45

Ojej, biedny kotek. Może to na jakiś dodatkowy składnik? Kurczę, może faktycznie coś dorzucili do składu typu jakieś zioło, owoc czy coś :((((
Obrazek <<< Rękodzieło psychodeliczne i kocie

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla » 17 sty 2017, 18:43

Marc118
Lokalizacja zmian w okolicy głowy oraz wygląd zmian (sączące się grudki) pasuje do zmian alergicznych ale zastanawiający jest brak świądu. Może kot nie drapie się od czasu podania sterydu? (pewnie to wet miał na myśli mówiąc o leku przeciwzapalnym).
Powiem co ja bym zrobiła na Twoim miejscu po doświadczeniach z własnym kotem.
1. Potraktowała to jako alergię pokarmową i włączyła dietę eliminacyjną, która na pewno kotu nie zaszkodzi. O zasadach diety gdzieś w tym wątku pisałam trzeba by poszukać :-) . Z karm gotowych suchych tak naprawdę tylko Trovet Hypoallergenic spełnia kryteria karmy hipoalergicznej (polecam raczej z jagnięciną bo chyba kotom bardziej smakuje :-) ).
2. Poszukała w okolicy weta zajmującego się dermatologią albo dobrego weta "ogólnego" żeby np pobrać zeskrobiny i wymazy ze zmian skórnych i wykluczyć grzybicę oraz zakażenie bakteryjne zmian i ewentualnie zastosować odpowiednie leczenie.

Też już o tym pisałam ale może powtórzę: W alergii pokarmowej najczęściej nie ma objawów ze strony przewodu pokarmowego typu biegunka czy wymioty, takie objawy są charakterystyczne dla nietolerancji pokarmowej a to zupełnie coś innego :-) .
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent

Post autor: Yolla » 17 sty 2017, 18:57

Nie moge już edytowac postu a nie znalazłam tego wpisu o diecie eliminacyjnej.
W skrócie:
- karma hypoalergiczna składa się z jednego źródła białka i ewentualnie jednego źródła węglowodanów (w przypadku Trovet Hypoallergenic z jagnięciną to jagnięcina i ryż)
- źródłem białka powinno być mięso, którego kot wcześniej nie jadł lub jadł bardzo dawno albo bardzo mało
- karmę wprowadzamy od razu
- poza dietą eliminacyjną i wodą nic więcej kotu nie podajemy
- minimalny czas trwania diety eliminacyjnej to 4-6 tygodni
obrazekobrazek
************************* "THE MORE YOU NOW, THE LESS YOU NEED" ****************************

Odpowiedz