strupki

Awatar użytkownika
basienka
Hodowca
Kontakt:

strupki

Post autor: basienka » 02 sie 2009, 22:28

Witam wszystkich ponownie i chciałam zapytać o pewną sprawę.
Mianowicie podczas głaskania i kiziania mojego Caspra, już jakiś czas temu wyczułam u niego na szyi dwa malutkie zgrubienia przy samej skórze. Kiedy próbowałam się im przyjrzeć, co nie jest łatwe, stwierdziłam, że jest to coś w rodzaju strupków - przy samej skórze zbite i poklejone gródki z sierścią. Kici one nie przeszkadzają bo się w tych miejscach nie drapie, co wynika z moich obserwacji. Próbowałam je oderwać i zdrapać delikatnie ale mi się nie udało, bo to już Caspra bardzo wkurzało i mocno protestował, więc odpuściłam, ale mija już trochę czasu jak to zaobserwowałam i one dalej tam są.
Powiedzcie mi czy to może być pozostałość po szczepieniach, które miał jako kociak, czy coś innego ? I doradźcie mi jeszcze jak się czegoś takiego pozbyć?

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 02 sie 2009, 22:50

Nie da się na odległość, trzeba do weta :( To może być egzema - kiedyś przytrafiła się taka przypadłość mojej Clarze, pamiętam, że sprawa została załatwiona jednym zastrzykiem, i tak właśnie nazwana, ale trudno mi powiedzieć, czy w przypadku Caspra to to samo. Tak czy inaczej, trzeba do lekarza.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
basienka
Hodowca
Kontakt:

Post autor: basienka » 03 sie 2009, 07:57

Jeszcze dziś pojedziemy :-|

Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent

Post autor: asiek » 03 sie 2009, 08:56

Basienko,czy ty szczepiłaś Caspra przeciw białaczce,czy skończyło się na szczepieniach w hodowli? Z tymi strupkami to idź,bo nie wiadomo.Moze być coś błahego ale warto sprawdzić.

Awatar użytkownika
basienka
Hodowca
Kontakt:

Post autor: basienka » 03 sie 2009, 12:39

Wróciliśmy od weta. Strupki to tylko pozostałości po zadrapaniu, uff :-P . Po dokładnym przeglądzie wet powiedział, że Casper to okaz zdrowia <klaszcze> .
Przy okazji zaszczepiłam go na białaczkę, a za miesiąc szczepienie na wściekliznę.

Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent

Post autor: madziulam2 » 28 lis 2009, 18:51

Gabryś tez miał takie strupki i weterynarz stwierdził, że to pozostałość po zabawach z rodzeństwem :).
Rzeczywiście odkąd jest u mnie (jest tylko on) stare strupki się zagoiły a nowych nie ma :)
obrazekObrazekobrazek

Awatar użytkownika
agataz

Post autor: agataz » 08 mar 2010, 10:56

słuchajcie,
wymacałam zupełnie przypadkiem wczoraj jakieś zgrubienie na karku u Beńki, gdy sie przyjrzałam okazało się, że to mały (ok. 0,5 cm) jakby strupek, porośnięty sierścią (ale sierść odchodzi łatwo z naskórkiem) a dookoła niewielki pierścień skóry bez sierści. nie ma żadnych zapalnych zmian, tylko sierść wypada z tego strupka jakby maleńkimi kępkami (kilka włosów zakończonych odrobiną naskórka). Czy to moga być odczyny po zastrzykach (jakieś 2 tyg. temu kotka dostawała serię po kastarcji ) czy raczej sp[odziewać się grzybicy ?

Awatar użytkownika
Diedra

Post autor: Diedra » 08 mar 2010, 12:36

Łysy pierścień może sugerować grzybka, ale oczywiście nie musi - zdecydowanie powienien to - jak każdą nieprawidłowość - jak najszybciej zobaczyć wet.

Awatar użytkownika
agataz

Post autor: agataz » 10 mar 2010, 14:42

Bylismy u weta. Powiedział, że wyglada mu to na odczyn po zastrzyku ale żeby byc pewnym, to odda próbki do laboratorium - niesty trzeba czekać 4 tygodnie na wyniki. Tymczasem mamy obserwowoac czy łysina się nie powiększa.

Awatar użytkownika
agataz

Post autor: agataz » 13 kwie 2010, 15:07

Strasznie długo to trwało, ale dziś odebralismy wyniki badań - Beńka zdrowa, żadnego grzyba :ok: czyli był to odczyn po zastrzyku, aż dziwne że tylko po jednym bo dostała 3 po kastracji. Tak bywa najwidoczniej.

Tymczasem wiosennie 'złapała' troche łupieżu ... :)
Obrazek

ODPOWIEDZ