Pilnujcie porządku :)
Obrazek

strupki

Dracanka

Post autor: Dracanka » 13 lis 2010, 20:01

Wygrzebałam podczas głasków Kruszyna okrąglutki i wypukły strupek. Wielkość jednogroszówki.
Suchy,czysty,nic się nie sączy,nic nie dzieje. Sierść tkwi w środku, wiadomo-cebulki włosowe są w strupku zamiast w skórze. Trzyma się mocno,nie odrywa. Dookoła okrąglusieńki malutki pierścień czystej normalnego koloru skóry-tak jak przedziałek na włosach.Jak dmuchnę to ładnie się kółeczko okazuje.Nieprzyjemna to grudka między palcami.
Dzwoniłam do weta,kazał nie dotykać,nie macać i broń bosz nie zdrapywać,ma samo odpaść...
Nie wiozłam malucha,coby mu oszczędzić stresu-bo on strrrrrasznie drze japę podczas podróży i bardzo się stresuje.
Wet twierdzi,że póki nic się nie sączy,zostawić.Że strup to najlepszy naturalny opatrunek...

Jest to ponoć odczyn po zastrzyku. Gdy lekarka wbiła igłę między warstwy skóry,tam się wszystko dostało,teraz organizm próbuje wyrzucić...
Maluch dostał zastrzyk podczas wizyty a propo łapki,jak byliśmy na RTG,
lekarka pewnie nie wkłuła się porządnie,bo on ma dużo futra,nie złapała dobrze skóry
i tak o to mamy to COŚ.

Kota nic nie drażni,nic nie boli,nie drapie tego,nie interesuje się,nawet nie wiem czy wie,że to ma.
Czytałam w necie,że to trza smarować,że oczyścić,że może się wdać martwica! Martwię się,czy ktoś miał z owym strupkiem do czynienia?
Jak nie urok to ...
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 14 lis 2010, 09:48

Myślę, że przejdzie potrzeba tylko czasu.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 16 lis 2010, 12:27

Poczekaj, nie odrywaj, strupek odpadnie i zobaczysz, co jest pod spodem. Żadnego grzebania :) Jak jest sucho, to zapewne nic się złego nie dzieje.
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Dracanka

Post autor: Dracanka » 16 lis 2010, 22:10

Dziękuję,zostawiam-
nawet przełożyłam na tę okoliczność pranie gada,
strup póki co wspaniale i wypukle siedzi,nawet bardziej wypukle,pewnie wkrótce odpadnie <roll>
Obrazek Obrazek Obrazek

Dracanka

Post autor: Dracanka » 22 lis 2010, 10:44

Pragnę donieść,że strupers odpadł wczoraj wieczorem :ok: Została czerwona niemokra ranka,ale nie wygląda tak źle,nawet nie widać,trzeba szukać.Jak mu nie zarośnie futrem,a wolałabym jednak by zarosło,to nie będziemy nawet pamietać gdzie to było.
Jedyne na co mnie lekarz uczulił,że mam zawsze podawać na jaki lek kot jest uczulony oraz ze mogą sie mu po prostu takie odczyny robić.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Hodowla: Agilis Cattus*PL
Kontakt:

Post autor: Dorszka » 22 lis 2010, 11:45

Zarośnie :)
Dorszka
Hodowla kotów brytyjskich Agilis Cattus*PL, Obrazek Koci Behawiorysta DipCABT (Coape)

Obrazek Obrazek obrazek

Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Kontakt:

Post autor: maga » 22 lis 2010, 13:24

Nie będzie śladu :)

mały królik

Post autor: mały królik » 17 gru 2010, 13:55

wczoraj zauważyłam strupek u mojej Anabelki z opisu podobny do tego o którym tu pisała Dracanka, wielkość ok. 6-8mm, jest suchy i wystają z niego włoski i teraz nie wiem czy to może być po jakimś zastrzyku, który jej zrobiono przy okazji kastracji? bo nie wiem w jakiej formie w zasadzie się wtedy kotu cokolwiek podaje. kastracja była 30 listopada, czyli 17 dni temu. czy jednak powinnam udać się z tym do weta?

Dracanka

Post autor: Dracanka » 17 gru 2010, 21:01

mały królik pisze:wczoraj zauważyłam strupek u mojej Anabelki z opisu podobny do tego o którym tu pisała Dracanka, wielkość ok. 6-8mm, jest suchy i wystają z niego włoski i teraz nie wiem czy to może być po jakimś zastrzyku, który jej zrobiono przy okazji kastracji? bo nie wiem w jakiej formie w zasadzie się wtedy kotu cokolwiek podaje. kastracja była 30 listopada, czyli 17 dni temu. czy jednak powinnam udać się z tym do weta?
no właśnie,jeśli widzisz coś niepokojącego to musisz- zaczerwienienie,wydzielina itp.
Jeśli jest suchy i wystający,a tak dokładnie było u nas,to sam odpadnie,ale niestety to trwa troszkę. U nas odpadło po dłuższym czasie,to była czysta,goła skóra.Teraz czekam aż zarośnie kłakiem ;-))
Jedno czego się dowiedziałam od weta- kot jest na 100% uczulony na tę właśnie substancję,która taki odczyn spowodowała.Mi wpisano nazwę do książeczki zdrowia,bo nie wolno mu już nigdy tego podać,organizm właśnie sam to w ten sposób "wyrzuca".
Lekarz mówił,że nie zawsze chodzi o źle zrobiony,śródskórny zastrzyk(o co podejrzewałam lekarkę,która ów zastrzyk robiła-że się wbiła między warstwy skóry nie sprawdziwszy,czy to skóra czy futro jeszcze-i byłam zła na nią <diabeł> )
no ale uczulenie bardziej do mnie przemawia,jeśli więc nic się nie dzieje,zostaw,nie dotykaj,obserwuj tylko. Powinno być ok.
Sama miałam stresa CO TO,a teraz taka mądra <lol>
Obrazek Obrazek Obrazek

mały królik

Post autor: mały królik » 17 gru 2010, 21:23

no właśnie wszystko z tym miejscem ok, ale może lepiej skontaktuję się z wetem jeśli to uczulenie to dobrze wiedzieć na co. a poza tym nie wiem czy przy okazji sterylizacji kotka dostaje jakieś zastrzyki? bo wiem, że miała kroplówkę, ale czy coś jeszcze niestety nie wiem.

ODPOWIEDZ